Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как да настроите дистанционното на Андроид бокс за вашият телевизор
#51
Отговорите се крият в постове 13 и 19, само да вметна 2 неща като за последно ако случайно темата бъде заключена понеже става доста офтопик.
1.Дистанционното не е ново предлага се от ноември, просто на някои бутони пише VOD и подобни за да знае потребителят къде да натиска ако случайно не е старото дистанционно за иптв боксът им.
2. @paco112 критиката е полезно нещо помага ти да се усъвършенстваш, няма нужда да си правиш нов акаунт @paco след като пак може да се получи същата ситуация
Отговори
#52
Да Пацо.... пусни една снимка на дистанционното и бокса, който ползваш. Ако му сложиш един Libreelec ще ти помогна да си направиш свой remote.cfg фаил и по този начин ще си направиш бутоните по твой избор и желание. Ако ползваш Андроид там също си мисля, че може да се пипа, но не съм сигурен как става. Все пак си мисля, че има кой да ти помогне дори и с Андроида.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори
#53
За иптв боксът ставаше въпрос...На места го наричат и "АНДРОИД БОКС".
Отговори
#54
(13-04-2018, 14:02)paco112 написа: За иптв боксът ставаше въпрос...На места го наричат и "АНДРОИД БОКС".
Само да вметна, че на мен лично ми е по удобно с дистанционно различно от иптв боксът им понеже може да се сменят каналите направо от числата, другата полезна функция е HDMI-CEC при някои производители е различно наименованието, тоест с дистанционното на тв си командвам и боксът им, когато изключа тв той заспива, когато го включа той се събужда
Отговори
#55
Именно. CEC-a е незаменим, плюс това повечето модерни телевизори предлагат и профили за други устройства (BOX, OTT, DVR...)
А когато имаш нужда от повече - Melle 10 pro
[Изображение: 1405540397139-P-1848267.jpg]
Отговори
#56
Според мен е по добре да бъде Bluetooth и при положение, че са на една и съща цена с това което ти предлагаш бих избрал - iPazzPort Bluetooth Keyboard Mini Wireless Keyboard LED Backlit Handheld Remote for PC, Smart TV ,Android Box, KP-810-30BL

[Изображение: screenshot_6.png]
Отговори
#57
(13-04-2018, 16:48)shantros написа: Според мен е по добре да бъде Bluetooth и при положение, че са на една и съща цена с това което ти предлагаш бих избрал - iPazzPort Bluetooth Keyboard Mini Wireless Keyboard LED Backlit Handheld Remote for PC, Smart TV ,Android Box, KP-810-30BL

[Изображение: screenshot_6.png]

Това, което колегата предлага, е дистанционно с клавиатура, а това, което ти предлагаш, е само клавиатура. Малко трудно да управляваш телевизора с нея Wink
Иначе съм съгласен, че Bluetooth дистанционните са много по-удобни за употреба. MiBox-ът ми е с такова дистанционно и ти развързва ръцете!
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#58
Нещо грешиш, https://www.amazon.com/Infrared-Learning...P-810-30BL

Има дори и гласови команди новото, отпред е точно като MI box. За съжаление моето е без гласовите команди (старият вариант)
Отговори
#59

Две напълно различни, но много добри дистанционни:
Лявото на Амазон - много опростено, с гласови команди, български за съжаление не се поддържа, но всичко е много просто, лесно и разбираемо. Ако трябва да се "кълве" е неприятно...
Но пък да се забавляваш с Алекса("кутиите" или колоните на Амазон) си е удобство  Big Grin

Дясното на Rii също така е много удобно, особено за коди, когато трябва да пишеш...Положителното при него е, че можеш да го ползваш на повече уреди - компютър, таблет, телефон, тв бокс... За съжаление няма гласови команди  Undecided

[Изображение: 2018-04-1323.29.34.jpg]

И двете са за Андроид. Rii може да се ползва и с други операционни системи.
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#60
Аз ползвам това и съм много доволен "Rii i25A Mini Wireless Keyboard Fly Mouse Keyboard Audio Feature IR Infrared Remote Control Riitek". Бутоните в оранжево в горната част се програмират за ТВ-то.

[Изображение: 37da56e2-8030-4854-a3ba-8b18fd7c3460.jpg][Изображение: 2-161123152602.jpg][Изображение: 2-161123152603.jpg][Изображение: 2-161123152600.jpg]
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Как да свържа джойстик с андроид бокс ran75 4 875 03-11-2023, 12:10
Последна публикация: Topper
  EON на тв бокс vasilisto 2 3,458 30-12-2022, 23:02
Последна публикация: sovenik
  Закупуване на ТВ бокс ROBERT 8 8,212 14-03-2022, 21:52
Последна публикация: ZZlatev
  Достъп до ТВ Бокс от компютър imanev 27 17,342 19-01-2022, 17:57
Последна публикация: imanev
  Търся препоръка за бокс anex 22 22,609 09-11-2020, 21:27
Последна публикация: gogobravo

Отваряне на: