Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Достъп до ТВ Бокс от компютър
#1
Здравейте,

Днес се сдобих с един ТВ Бокс и като гледам вече във форума, съм си взел голям боклук. Както и да е, отдавна работя с Коди, като до сега го мъчих на едни епъл боксове, но от днес съм собственик и на MXQ Pro 4K 5G ;-)

Искам да достъпвам файловата система на бокса от компютрите в мрежата. Имам МАС и Windows, от които искам да мога да мятам разни неща на бокса и да си ги гледам после директно от там а не през мрежата. Идеята ми е не от ТВ бокса да виждам компютрите в мрежата, а обратното.

Благодаря предварително за помощта!
Отговори
#2
Ясно, кратко и неразбрано: https://winscp.net/eng/download.php
Аз го ползвам и си работи перфектно!!! WIN към LibreElec!
Отговори
#3
(12-12-2021, 01:09)Hangman написа: Ясно, кратко и неразбрано: https://winscp.net/eng/download.php
Аз го ползвам и си работи перфектно!!! WIN към LibreElec!

Благодаря за отговора :-)

Явно не е станало ясно. Устройството което си купих има 256 ГБ хард и идеята ми беше това да стане споделен хард в локалната ми мрежа и да мога по всяко време да записвам разни неща там от компютрите у дома.
В къщо позвам два компютъра по Windows и един Мас. Тоест ТВбокса и по-точно харда му искам да е видим и от Мас и от Windows.

Надявам се сега да е по-ясно.
Има една подобна тема, амаа пича искаше харда да му е видим в нета, аз не искам, искам да е видим само в локалната мрежа.

Лека вечер
Отговори
#4
Опитайте с това : https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US
Отговори
#5
(12-12-2021, 21:32)imanev написа: Явно не е станало ясно. Устройството което си купих има 256 ГБ хард и идеята ми беше това да стане споделен хард 

Най вероятно става дума за "Мега мощният" от "специалната селекция" на MXQ PRO, със най новият Андроид 11,1 ..... на невероятната цена 79.90лв 
Този който е със "невероятните" 16GB RAM памет, и със "впечатляващите" 256GB Flash .
Направило ми е впечатление, че обяви в които присъстват думичките "СУПЕР" , "МЕГА" и "ПРОМО"  винаги има нещо гнило .
Но явно ти не си проучил добре нещата и си се подвел инстинктивно на доволно ниската цена.
ARM Cortex-A7 архитектурата е стара, и максималното количество РАМ памет което се подържа от нея е 2GB.
Флаш паметта няма какво да я коментирам и сам можеш да се убедиш, че не е толкова колкото си мислиш.
Достатъчно е да опиташ да запълниш малка част от тези 256GB.
Aко ти успееш да прехвърлиш повече от 20GB във хранилището на бокса, лично ще ти се извиня.
При добри обстоятелства и ако си "късметлия" устройството ти ще е със 2GB RAM памет и 16GB Flash /от които 12GB свободни/
Всичко това го пиша не за да те упреквам или да се правя на много компетентен, а за да предпазя и други като теб.

P.S. Ако някой от Админите реши, че написаното от мен е подвеждащо и не на място, да изтрие поста ми.
Отговори
#6
(13-12-2021, 16:03)rtk написа:
(12-12-2021, 21:32)imanev написа: Явно не е станало ясно. Устройството което си купих има 256 ГБ хард и идеята ми беше това да стане споделен хард 

Най вероятно става дума за "Мега мощният" от "специалната селекция" на MXQ PRO, със най новият Андроид 11,1 ..... на невероятната цена 79.90лв 
Този който е със "невероятните" 16GB RAM памет, и със "впечатляващите" 256GB Flash .
Направило ми е впечатление, че обяви в които присъстват думичките "СУПЕР" , "МЕГА" и "ПРОМО"  винаги има нещо гнило .
Но явно ти не си проучил добре нещата и си се подвел инстинктивно на доволно ниската цена.
ARM Cortex-A7 архитектурата е стара, и максималното количество РАМ памет което се подържа от нея е 2GB.
Флаш паметта няма какво да я коментирам и сам можеш да се убедиш, че не е толкова колкото си мислиш.
Достатъчно е да опиташ да запълниш малка част от тези 256GB.
Aко ти успееш да прехвърлиш повече от 20GB във хранилището на бокса, лично ще ти се извиня.
При добри обстоятелства и ако си "късметлия" устройството ти ще е със 2GB RAM памет и 16GB Flash /от които 12GB свободни/
Всичко това го пиша не за да те упреквам или да се правя на много компетентен, а за да предпазя и други като теб.

P.S. Ако някой от Админите реши, че написаното от мен е подвеждащо и не на място, да изтрие поста ми.

Не човек, супер добре си го написал.
Това ми прави и на мен впечатление, че само на едно място го пише това 16ГБ, а в Коди, като влезеш на инфо и се вижда че е от 2ГБ 1.2 е заето.
За флашпамета, само в главната папка в инфо пише че е 256ГБ, а като слезеш в папка по-долу пише че е 16ГБ, от които около 12 свободни. 

Нека всеки друг го има предвид и да не се подвежда по тази обява. Аз съм изгорял..., сега писах на продавача, ако е съгласен да му го върна и да ми даде нещо по-свестно с доплащане естествено. Да се надявам да е пич и да се съгласи.

(12-12-2021, 22:21)mehanic написа: Опитайте с това : https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US

Не го намира..., явно андроида ми е някакъв за телевизор, а не за всичко и ми излизат само някакви приложения за телевизор.
Стискам си палци, пича да е коректен и да направим замяната.
Отговори
#7
(14-12-2021, 14:03)imanev написа: Стискам си палци, пича да е коректен и да направим замяната.
80% от устройствата които предлага са от линията MXQ и X96mini със процесори  Rockchip3228A/3229 или AllwinarH3 .
Предполагам, че всички са с манипулиран фърмуер както този, и показват завишени параметри и неверни данни.
Коректност няма как да очакваш от такива Индивиди !
Ако му доплатиш за замяна, рискуваш да изгориш с още пари и да получиш отново менте.
Настоявай да ти възстанови сумата и не се занимавай повече с въпросният Търговец .

Виж в клипчето какви са начините софтуерно да видиш реално какво получаваш за бокса който купуваш ЦЪК
Отговори
#8
(14-12-2021, 14:39)rtk написа: 80% от устройствата които предлага са от линията MXQ и X96mini със процесори  Rockchip3228A/3229 или AllwinarH3 .
Предполагам, че всички са с манипулиран фърмуер както този, и показват завишени параметри и неверни данни.
Коректност няма как да очакваш от такива Индивиди !
Ако му доплатиш за замяна, рискуваш да изгориш с още пари и да получиш отново менте.
Настоявай да ти възстанови сумата и не се занимавай повече с въпросният Търговец .

Виж в клипчето какви са начините софтуерно да видиш реално какво получаваш за бокса който купуваш ЦЪК

Договорихме се да ми даде X96 max+
Увери ме, че този път всичко ще е наред, каза че знаел, какво съм имал предвид.
Дано излезе коректен.
Отговори
#9
Ами да ти кажа X96 max+ не е лош тв бокс макар, че доста хора го плюят, но пак зависи на каква ревизия ще попаднеш и със какво желязо ще е вътре, защото има вече над 10 ревизии сигурно и китайците бутат вътре каквото имат под ръка. Във руските форуми имат доста подобрени фърмуери за модела. Мен ми е интересно на каква ревизия си попаднал инсталирай си приложението Device Info HW и сподели снимка да видим какви са му данните. Тая апликация показва реалните характеристики. Smile
Отговори
#10
(16-12-2021, 16:46)droba00 написа: Ами да ти кажа X96 max+ не е лош тв бокс макар, че доста хора го плюят, но пак зависи на каква ревизия ще попаднеш и със какво желязо ще е вътре, защото има вече над 10 ревизии сигурно и китайците бутат вътре каквото имат под ръка. Във руските форуми имат доста подобрени фърмуери за модела. Мен ми е интересно на каква ревизия си попаднал  инсталирай си приложението Device Info HW и сподели снимка да видим какви са му данните. Тая апликация показва реалните характеристики. Smile

Май пак не е това което ми каза - трябваше да е 4 на 64, както се изказа, от което аз разбрах 4 оперативна и 64 ГБ хард. 
Прилагам и линк към снимките:

IMG_5486.png
IMG_5487.png
IMG_5488.png
IMG_5489.png

Ще очаквам да пишете, дали е по-добре този път.

(12-12-2021, 22:21)mehanic написа: Опитайте с това : https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US

Сега стана на новия бокс и е точно това което търсих. Платено е 7 лева еднократно, за да ти отключи неограничена скорост - струва си, платих си го - Благодаря ти
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Как да свържа джойстик с андроид бокс ran75 4 934 03-11-2023, 12:10
Последна публикация: Topper
  Mecool KM7 няма достъп до БГ репозитори dobsuk 9 3,232 07-08-2023, 11:27
Последна публикация: Zvez
  EON на тв бокс vasilisto 2 3,521 30-12-2022, 23:02
Последна публикация: sovenik
  Закупуване на ТВ бокс ROBERT 8 8,342 14-03-2022, 21:52
Последна публикация: ZZlatev
  Търся препоръка за бокс anex 22 22,857 09-11-2020, 21:27
Последна публикация: gogobravo

Отваряне на: