Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Достъп до ТВ Бокс от компютър
#21
(17-12-2021, 21:09)rtk написа: imanev
---------
Желателно е да се префлашне, но от човек който знае какво прави.
Процедурата отнема не повече от 4-5 мин.
Необходими са само компютър/лаптоп и кабел USB/male to USB/male/
Същественната и най важна част е да се установи реалният хардуер и да се намери подходящ фърмуер
По безопасно е да му се сложи CoreElec , защото имиджа се записва на SD карта, но и за това си трябва четене и малко мисъл Smile

Благодаря много за отговорите.
CoreElec съм си слагал сам на aTV1 на епъл. 
Чудя се дали да влизам в този филм. Тв бокса работи прилично добре и определено много по-добре от старите ми епълски устройства, както и от предишното, което ми беше пратил този пич от ОЛХ. Чудя се и по друга причина, че ми сложиха и една програма с много телевизии, които обикновено са заключени в стандартни ТВ пакети.
Ако тръгна да префлашвам, ще ми изчезнат телевизиите..., не че няма да ги намеря, но ще трябва още много четене да си ги сложа пак. За сега работи добре, виждам вече устройството от всички компютри в локалната ми мрежа и всичко е наред.

Закачих един хард от 500ГБ към ТВ бокса, който много интересно - виждам го от всички компютри и мога да записвам на него, но самия ТВ бокс не го вижда и регистрира, тоест ТВ бокса не може да чете от харда. Ако не успея да го фиксна, ще набия някаква голяма СД карта, за да мога да си прехвърлям филми директно от мрежата.

Пак багодаря на всички отзовали се, за полезните коментари и насоки.
Отговори
#22
Лично според мен префлашването няма да доведе до някакво "чудо".По мое скромно мнение и от опит, тия боксове си работят най-добре с фърмуера, който китаеца е инсталирал.Относно SD картата първо проверете до какъв обем карта памет може да подържа самия бокс.
п.п.Сега пробвах на моя бокс ( също китайска пръчка ), "вижда" и CD картата и флашка...
п.п.Извинявам се, не знам защо реших, че хард-диска е флаш-памет... Smile
Отговори
#23
imanev

Ползвай добавките за филми от репото на Марто.
Няма нужда от сваляне, трябва само интернет Smile 
Процесора е достатъчно мощен за да плейва 4К релийзи, стига разбира се интернета да ти го позволява ....
За префлашването аз съм на друго мнение, но както и да е.
Стоковите фърмуери на масови модели като твоя, обикновенно са ограничени и леко бъгави.
Разбира се щом ти си доволен и те устройсва, оставяш нещата така както са в момента.

P.S. Специално заради теб накачих всичко което имах под ръка Smile 
SSD, 3 флашки и SD карта, виждат се и от бокса и от всички компютри в мрежата ми
Модела е X96Max+ с къстъм фърмуер.

[Изображение: 6242d906-f801-4020-aeef-de2039ea0edf]
Отговори
#24
Проца е добре, но при по бюджетните варианти 2/16 има компромис и на wifi чипа. Препоръчвам да го вържеш на кабел за по добра връзка. За префлашването и аз съм ЗА, но трябва да прочетеш повечко и да по разпиташ преди да стреляш на сляпо със първия намерен фърмуер. Ще имаш повече екстри със къстъм фърмуер. Аз съм със x96max + 4/32 със atv фърмуер базиран на ugoos. Доволен съм като цяло. Обърни внимание на работните му температури при гледане на тв примерно за по дълго да не прегрява, защото има понякога проблем със подложката, която няма добър допир до радиатора/металната плоча или до самия процесор/чип. При мен се държи нормално 70-72-3 градуса при дълго използване и гледане на FHD. Във ютуб зависи от кодека на същата резолюция, но там е сравнително по студен, да речем 60 градуса някъде. Лятно време все пак обмислям да му сложа активно охлаждане със вентилатор отдолу да не се тормози. При мен със този софт си има хардуер мониторинг и се вижда всичко както при колегата rtk. При тебе ще трябва допълнителна апликация за инсталираш да ти покаже честота на проца и температурата му примерно. Стоковите фърмуери обикновено нямат такава функция при повечето модели тв боксове. Бях чел някъде че на лан връзка работните температури му падали. Аз си го карам на wifi и не съм тествал.
Отговори
#25
Хей супер сте :-)

Аз съм закачил към лан. Още като си правих инсталациите в къщи, вече имах епълТВ и опънах лан кабели до всеки телевизор, освен и до бюрата, където планирах да бъдат. WiFi ползваме само за лаптопи и телефони.

Може ли това, че не бокса не вижда харддиска да е от фърмуера?
@rtk каква програма си сложил на бокса, че да виждаш всички сториджи от всички компютри? То това е и странното при мен, че аз всъщност харда го виждам от компа, сами бокс не го вижда, въпреки, че е закачен към него.
Отговори
#26
imanev

Може проблема да е във самият фърмуер който изобщо не е стоков, може и да не е причината в него.
Провери си първо Диска как е форматиран, и ако е под NTFS, го "прекарай" под FAT32 .
Другата възможна причина е USB, за това е хубаво да се пробва и с другия USB порт.
Ако пак не се вижда проблема е във фърмуера на 100% .
Koлкото до вторият ти въпрос .... както споменах вече аз съм със къстъм фърмуер, който ми дава повече възможности.
Освен Root и navigation bar има и вграден Samba сървър, чрез който активирам кои дялове и устройства на бокса ми да са видими в мрежата .
Отговори
#27
(20-12-2021, 09:23)imanev написа: Хей супер сте :-)

Аз съм закачил към лан. Още като си правих инсталациите в къщи, вече имах епълТВ и опънах лан кабели до всеки телевизор, освен и до бюрата, където планирах да бъдат. WiFi ползваме само за лаптопи и телефони.

Може ли това, че не бокса не вижда харддиска да е от фърмуера?
@rtk каква програма си сложил на бокса, че да виждаш всички сториджи от всички компютри? То това е и странното при мен, че аз всъщност харда го виждам от компа, сами бокс не го вижда, въпреки, че е закачен към него.

Бокса ви има ли root?Вижте  в настройките му сега с какъв фърмуер сте и го споделете тук, да видим какъв е Smile
Отговори
#28
(20-12-2021, 20:48)mehanic написа: Бокса ви има ли root?Вижте  в настройките му сега с какъв фърмуер сте и го споделете тук, да видим какъв е Smile

Как да проверя дали има root?
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Как да свържа джойстик с андроид бокс ran75 4 795 03-11-2023, 12:10
Последна публикация: Topper
  Mecool KM7 няма достъп до БГ репозитори dobsuk 9 2,955 07-08-2023, 11:27
Последна публикация: Zvez
  EON на тв бокс vasilisto 2 3,391 30-12-2022, 23:02
Последна публикация: sovenik
  Закупуване на ТВ бокс ROBERT 8 8,075 14-03-2022, 21:52
Последна публикация: ZZlatev
  Търся препоръка за бокс anex 22 22,344 09-11-2020, 21:27
Последна публикация: gogobravo

Отваряне на: