Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как да подкарам 5.1 звук?
#1
Нещо не мога да подкарам 5.1 звука! Изкарал съм звука чрез оптичен кабел от устройството и съм го вкарал в ресиивъра, но звука си е стерео. Сложил съм в настройките чавки на 5.1, маркирал съм да разчита автоматично звука, но не става! Някакви идеи? Благодаря!
Отговори
#2
36 преглеждания, никакви идеи? Толкова ли е сложно?
Отговори
#3
Ако не се знае какво е устройството и каква е операционната система, наистина е сложно.
Отговори
#4
Устройство предполагам е нещо с Андроид а на ресйвърите няма опер.с-ма . За да пуснете 5.1 звук трябва да ви е наличен във това което се опитвате да слушате или гледате.
Отговори
#5
И аз се "надявам", че ресийвъра няма операционна система Smile
Отговори
#6
(09-08-2016, 22:01)vaskonay написа: 36 преглеждания, никакви идеи? Толкова ли е сложно?

Вероятно кристалните топки на всички тези "36" са повредени и трябва да гадят като врачка на импулсен телефон. Idea
Когато търсите помощ, но не подавате достатъчна информация за хардуера и софтуера който използвате не е реално и да очаквате адекватна помощ.
Предполагам, че звуковият ти носител не е общият водомер за студена вода на блока Big Grin и не си поставил отметките на щтранга който евентуално е 2 цола. Big Grin
Отговори
#7
"xbmcbg" Не съм го написал с лоши чувства! Не очаквах да е толкова сложно! Обикновенно ресиивъра автоматично разчита звука, който му е подаден, независимо дали е от компютъра ми, PS4 или от XBOX one, защото и те са включени във въпросният ресиивър или въпросната машинка "http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA1NV3CW6370" . Иначе това е което му подавам http://prikachi.com/images.php?images/816/8868816s.jpg
Лагично е да го разчете. Къде е проблема, във водомера или в щТранговете?
Отговори
#8
Оптичния кабел може да пренася 5.1, но не и 7.1 звук (а за HD lossless въобще и дума не може да става).

За да изкараш 5.1 трябва да си активирал "Декодиране на звука от устройство" (passthrough) опцията от Kodi. За да я видиш трябва да превключиш на Experts (За експерти).
Отговори
#9
Кабела е доста скъп и качествен. Не мисля че е от него! Включил съм отметката за декодиране. Абе горе- долу съм технически начетен на тема звук и образ, но сега нещо го закъсах Smile
Отговори
#10
Dolby TrueHD и DTS-HD Master Audio (DTS-HD MA) не може да се прекарат през оптичен/коаксиален кабел, независимо колко струва кабела. Може да пробваш с алтернативен аудио трак - филмите обикновено имат и компресиран аудио поток, просто избери нещо различно от DTS-HD с 5.1 канала и си готов.
Може да превключиш потоците от бутона с високоговорител, отдясно наляво втория - търси "Аудио поток" (Audio stream). От същия екран активирана ли е опцията "Включи режима "Декодиране на звука от устройство" (Enable passthrough)?

S/PDIF (по оптичен или коаксиален кабел) пренася само двуканално PCM аудио и компресирано 5.1 Dolby Digital или DTS (според Wikipedia може и 7.1).
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Какви addon са необходими за да подкарам Зелка или Аренабг? kkooccee 7 8,819 29-11-2018, 16:45
Последна публикация: Hangman
  DS918 + стрийминг филми, изрязване на звук mackronickson 2 3,290 13-10-2018, 13:15
Последна публикация: Majide
  Има ли начин да подкарам Kodi добавки под WinXP? bLck 35 47,084 29-12-2017, 19:26
Последна публикация: shantros
  моно звук на телевизия на стерео слушалки? id909 2 4,237 05-02-2017, 20:32
Последна публикация: id909
  KODI няма звук? cosera 5 8,999 07-12-2016, 10:37
Последна публикация: cosera

Отваряне на: