Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със субтитрите
#51
(31-01-2021, 19:49)gogogogov написа: Здравийте.При инсталиране на добавки за субтитри и не само от хранилището на Мартин на Амазон Фаре стик 4к пише ,че има проблем с
SCRIPT.MODULE.IDNA версия 2.6.Скрипта липсва.

Погледнете тук, даже има и картинки Smile
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid...pid3010799
Отговори
#52
(31-01-2021, 19:55)mehanic написа:
(31-01-2021, 19:49)gogogogov написа: Здравийте.При инсталиране на добавки за субтитри и не само от хранилището на Мартин на Амазон Фаре стик 4к пише ,че има проблем с
SCRIPT.MODULE.IDNA версия 2.6.Скрипта липсва.

Погледнете тук, даже има и картинки Smile
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid...pid3010799

Благодаря.Инсталирах добавките.
Отговори
#53
Здравейте,
след преминаване към Kodi 19 на Android TV, имам проблем със зареждането на локални SRT субтитри, при възпроизвеждане на какъвто и да е видео файл.
Всички регионални настройки (предпочитания) са на Бг и Cyrilic но субтитрите не се появяват. Ако във видеото има вградени субтитри на друг език, то те се визуализират без проблем. 
Локалните Бг SRT файлове са ОК, пробвани и работещи на Kodi 18.9. 
Единствения работещ начин, който успях да открия е с онлайн Бг субтитри през Opensubtitles. Но както знаем, не всички субтитри могат да се намерят там.
Някой сблъсквал ли се е вече с подобен проблем, или е само в моя телевизор  Smile
Отговори
#54
При мен няма проблем и с автоматичното им откриване, и с ръчното им зареждане. Ти опита ли да ги заредиш ръчно?
Отговори
#55
(24-02-2021, 20:17)ZZlatev написа: При мен няма проблем и с автоматичното им откриване, и с ръчното им зареждане. Ти опита ли да ги заредиш ръчно?

Да, многократно, с помощa на Localsubtitles addon, като посочвам SRT файла в папката, но резултата е следния:
[img][Изображение: IMG-20210224-194359.jpg][/img]
Отговори
#56
Чакай, защо ги зареждаш с някакъв addon? Какъв е проблемът да ги заредиш директно?
Отговори
#57
(24-02-2021, 22:50)ZZlatev написа: Чакай, защо ги зареждаш с някакъв addon? Какъв е проблемът да ги заредиш директно?
Имах предвид, че използвам този адон, за да форсирам избора на локални субтитри, тъй-като по нормалния начин, когато субтитрите са в една папка с видеото и са със същото име, не ги зарежда.

НО проблема е решен!
Аз възпроизвеждам видеата от NAS, който ако е добавен към Коди през UPNP, има проблем със зареждане на субтитрите.
Ако се добави като SAMBA шеринг, всичко е ОК.

Друг е въпроса, че Kodi 19 има проблем и със самбата, което е дискутирано вече из нет-а.
Моя NAS успя да се види, само със следните настройки на Kodi 19 SMB клиента:
Минимална версия на протокола - SMBV1
Максимална версия на протокола - SMBV3 
Отговори
#58
(24-02-2021, 23:21)zaqq написа:
(24-02-2021, 22:50)ZZlatev написа: Чакай, защо ги зареждаш с някакъв addon? Какъв е проблемът да ги заредиш директно?

Аз възпроизвеждам видеата от NAS, който ако е добавен към Коди през UPNP, има проблем със зареждане на субтитрите.
Ако се добави като SAMBA шеринг, всичко е ОК.

Друг е въпроса, че Kodi 19 има проблем и със самбата, което е дискутирано вече из нет-а.
Трябваше с това да започнеш. Не беше ясно какъв точно е проблемът.

Иначе аз нямам проблем със SAMBA и Коди 19, именно с тези настройки за версията на протокола.
Отговори
#59
Ако имате NAS, препоръчвам ви да използвате NFS за споделяне на директориите му към Коди - ще имате по-високи скорости в сравнение със SAMBA, а и няма да страдате от разни уязвимости (заради което всички блокираха SMBv1 през 2017-та -> WannaCry). Колкото до UPNP, не се надявайте там да проработят субтитрите някога. Самия протокол е замислен за аудио и видео, не за субтитри. Ако си вградите субтитрите в MKV контейнер заедно с филма, тогава Да, ще се виждат и през UPNP.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#60
През NFS, също имам проблеми със зареждане на локалните субтитри, както автоматично, така и форсирано.
В Kodi 18.9 субтитрите се зареждаха, без значение какъв протокол за шеринг се ползва с NAS-a.
Не съм мерил каква е скоростта през Samba, но 4K (DTS-MA) се възпроизвежда без проблеми.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с Bulsatcom Fusion tv след ъпдейта от 2024 година eurii 3 108 , 15:07
Последна публикация: eurii
  Проблем с Коди RAKCHO 14 1,266 , 13:30
Последна публикация: martinstz
  Kodi проблем с торенти FS 4K Max crusheraaa 14 2,925 02-04-2024, 13:17
Последна публикация: Aashvi78
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,241 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 478 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: