Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със субтитрите
#31
(10-01-2021, 15:21)offman написа:
(23-10-2020, 09:24)martinstz написа:
(22-10-2020, 22:12)Whale написа: Благодаря Ви.Не е голям проблем.Филмите ги гледам онлайн,но просто не ми пуска субтитрите,който му задавам.По подразбиране си пуска локалните или ако няма такива нищо не пуска.Явно е проблем на версията на Коди или на Енигмата,защото в другата стая съм на андроид бокс и всичко си върви.Различно е,че там съм на версия 17.6.Ако ми остане време и тука ще мина на по-ниска версия и ще пиша за резултат.
Не мисля, че има значение от версията. Аз съм навсякъде с 18.8 и нямам проблеми. Все още не мога да разбера работата с "локалните", а пък гледаш онлайн?! Ако можеш да дадеш скрийншотове или клипче, на това, което правиш, може би ще бъде по-лесно да се разбере.

martinstz

Имаш ли идея защо един път ми намира субтитри за даден филм друг път не, дава грешка Server error. Дали наистина няма връзка до сървъра или проблема е в kodi настройките...   ( ползвам BulgarianSubs + AutoSubs за Arenabg и Zamunda)

Това съобщение е стандартно забито да излиза, когато не намери субтитри, без значение от причината. Инсталирай си още BSPlayer и Opensubstitles добавките, както и наскоро попаднах някъде да споменават за a4kSubtitles, като алтернативи и търси и от там.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#32
(11-01-2021, 00:32)martinstz написа:
(10-01-2021, 15:21)offman написа:
(23-10-2020, 09:24)martinstz написа:
(22-10-2020, 22:12)Whale написа: Благодаря Ви.Не е голям проблем.Филмите ги гледам онлайн,но просто не ми пуска субтитрите,който му задавам.По подразбиране си пуска локалните или ако няма такива нищо не пуска.Явно е проблем на версията на Коди или на Енигмата,защото в другата стая съм на андроид бокс и всичко си върви.Различно е,че там съм на версия 17.6.Ако ми остане време и тука ще мина на по-ниска версия и ще пиша за резултат.
Не мисля, че има значение от версията. Аз съм навсякъде с 18.8 и нямам проблеми. Все още не мога да разбера работата с "локалните", а пък гледаш онлайн?! Ако можеш да дадеш скрийншотове или клипче, на това, което правиш, може би ще бъде по-лесно да се разбере.

martinstz

Имаш ли идея защо един път ми намира субтитри за даден филм друг път не, дава грешка Server error. Дали наистина няма връзка до сървъра или проблема е в kodi настройките...   ( ползвам BulgarianSubs + AutoSubs за Arenabg и Zamunda)

Това съобщение е стандартно забито да излиза, когато не намери субтитри, без значение от причината. Инсталирай си още BSPlayer и Opensubstitles добавките, както и наскоро попаднах някъде да споменават за a4kSubtitles, като алтернативи и търси и от там.
Интересното е че в торента си пише BgSubs и реално има препратки към 2-та сайта (UNACS и subssab), явно не може да се свърже с тях...
Отговори
#33
(11-01-2021, 01:57)offman написа: Интересното е че в торента си пише BgSubs и реално има препратки към 2-та сайта (UNACS и subssab), явно не може да се свърже с тях...

Надписите BG Subs и BG Audio в добавките са само информативни. Щом не ги открива, може би не може да осъществи достъп до източника. До колкото ми е известно, мисля, че Bulgarian Subs има някакъв проблем с достъпа до subssab и не вади резултати от там.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#34
(11-01-2021, 02:16)martinstz написа:
(11-01-2021, 01:57)offman написа: Интересното е че в торента си пише BgSubs и реално има препратки към 2-та сайта (UNACS и subssab), явно не може да се свърже с тях...

Надписите BG Subs и BG Audio в добавките са само информативни. Щом не ги открива, може би не може да осъществи достъп до източника. До колкото ми е известно, мисля, че Bulgarian Subs има някакъв проблем с достъпа до subssab и не вади резултати от там.

Ясно, благодаря за информацията. Тъй като си на линия сега, да те питам за още 2-3 неща дали са ти правили впечатление.
1. Може ли да се спира филм/видео в background режим без да натискаш стоп/пауза бутон и т.н
2. в Arenabg приложението дали може да се направи секция "Favorites" както при zamunda.
3. Гледам че android box-a се товари почти на макс (ядрата и рама) има ли вариант да смъкна натоварването без да рефлектира на качеството.
Отговори
#35
(11-01-2021, 02:23)offman написа:
(11-01-2021, 02:16)martinstz написа:
(11-01-2021, 01:57)offman написа: Интересното е че в торента си пише BgSubs и реално има препратки към 2-та сайта (UNACS и subssab), явно не може да се свърже с тях...

Надписите BG Subs и BG Audio в добавките са само информативни. Щом не ги открива, може би не може да осъществи достъп до източника. До колкото ми е известно, мисля, че Bulgarian Subs има някакъв проблем с достъпа до subssab и не вади резултати от там.

Ясно, благодаря за информацията. Тъй като си на линия сега, да те питам за още 2-3 неща дали са ти правили впечатление.
1. Може ли да се спира филм/видео в background режим без да натискаш стоп/пауза бутон и т.н
2. в Arenabg приложението дали може да се направи секция "Favorites" както при zamunda.
3. Гледам че android box-a се товари почти на макс (ядрата и рама) има ли вариант да смъкна натоварването без да рефлектира на качеството.

1. Ако съм те разбрал правилно, като мръднеш със стрелките наляво, да ти се появи скритото меню, там има бутони за управление на видеото, което работи в background и от там може да се спре, но то пак си е стоп бутон.
2. Мисля, че може за Арена, но не съм сигурен, кога ще ми се занимава с това Smile Обещавам, живот и здраве, да го направя, но не се ангажирам с време.
3. Тук мисля, че всичко е индивидуално. Не мисля, че има какво да се пипне по въпроса, освен да гледаш филми с по-ниско качество. Аз гледам на Amazon Fire Stick 4K, с 1.5GB RAM и 8GB памет и нямам проблеми с каквито и да било филми. Мисля, че е нормално при обработване на видео стрийм да използва много ресурси. Ако си върви нормално, просто не се занимавай да му гледаш параметрите Smile Ако изгърми, значи не си е заслужавал бокса Smile
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#36
Разбрах Smile благодаря. Относно т.1 имах предвид когато е плейнат един филм/сериал, а искам да го сменя с друг и се върна в главното меню/категория стария продължава да си върви в background което е дразнещо а и допълнително натоварва и забавя андроида, това искам да го избегна, четох из форумите но не намерих нещо конкретно.
Отговори
#37
(11-01-2021, 02:34)offman написа: Разбрах Smile  благодаря. Относно т.1 имах предвид  когато е плейнат един филм/сериал, а искам да го сменя с друг и се върна в главното меню/категория стария продължава да си върви в background което е дразнещо а и допълнително натоварва и забавя андроида, това искам да го избегна, четох из форумите но не намерих нещо конкретно.

Е точно за това писах - даваш на който и да е екран наляво и ще ти се отвори скритото меню на Коди. Там отдолу има бутони за управление на видеото, което работи в background. От там можеш да го спреш, както и да го направиш отново активно.

[Изображение: 11.jpg]
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#38
(11-01-2021, 02:42)martinstz написа:
(11-01-2021, 02:34)offman написа: Разбрах Smile  благодаря. Относно т.1 имах предвид  когато е плейнат един филм/сериал, а искам да го сменя с друг и се върна в главното меню/категория стария продължава да си върви в background което е дразнещо а и допълнително натоварва и забавя андроида, това искам да го избегна, четох из форумите но не намерих нещо конкретно.

Е точно за това писах - даваш на който и да е екран наляво и ще ти се отвори скритото меню на Коди. Там отдолу има бутони за управление на видеото, което работи в background. От там можеш да го спреш, както и да го направиш отново активно.

[Изображение: 11.jpg]

Е даа това го видях, идеята ми беше 'хавтоматично' да го паузва/спира  Big Grin
Отговори
#39
(11-01-2021, 02:16)martinstz написа:
(11-01-2021, 01:57)offman написа: Интересното е че в торента си пише BgSubs и реално има препратки към 2-та сайта (UNACS и subssab), явно не може да се свърже с тях...

Надписите BG Subs и BG Audio в добавките са само информативни. Щом не ги открива, може би не може да осъществи достъп до източника. До колкото ми е известно, мисля, че Bulgarian Subs има някакъв проблем с достъпа до subssab и не вади резултати от там.

Здравейте, има проблем и с ваденето на субтитри и от Yavka-ta и то доста от преди проблема със subsab.
Отговори
#40
оказа се че както спомена martinstz от BSplayer са доста точни и винаги излизат
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с Коди RAKCHO 16 1,480 18-04-2024, 15:56
Последна публикация: rtk
  Проблем с Bulsatcom Fusion tv след ъпдейта от 2024 година eurii 3 174 15-04-2024, 15:07
Последна публикация: eurii
  Kodi проблем с торенти FS 4K Max crusheraaa 14 3,025 02-04-2024, 13:17
Последна публикация: Aashvi78
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,279 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 525 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: