Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с добавяне на сериал към библиотеката на коди
#1
Опитвам се да добавя „Васко да Гама от село Рупча“ към библиотеката на коди но нещо не се получава. Сериала го има в imdb тук: https://www.imdb.com/title/tt0305134/. Опитвам се да използвам .nfo файл с линк към сериала, но не става. Знам че с филми се получава, понеже съм го правил преди, но сериали не съм опитвал да добавя по този начин. Някой има ли идея как да добавя сериала?
Отговори
#2
При сериалите е задължително да са подредени. Примерно в директория TV series:

-Married... with Children
--Season 1
---Married.With.Children.S05E01.BG.Audio.DivX-PGM.avi

Използвай TMDB tv show scrapper. Можеш да използваш и български език.
https://www.themoviedb.org/tv/82496-vask...uage=bg-BG

Ако спазиш тази подредба, няма да имаш проблем
Отговори
#3
Използвайки TMDB като източник свърши работа. Но не знам защо не става с .nfo файлове.
Отговори
#4
Здравейте, 
Аз също имам проблем с добавяне на сериали към библиотеката. Свалил съм няколко BOX-сета като при някои от тях (Ало, ало; Игра на Тронове; Чернобил, Параграф 22, Черни платна; Доктор Хаус и др.) нямам проблем. Всички сезони/епизоди се сканират в програмата и са достъпни за възпроизвеждане през главното меню. Други, обаче (Женени с Деца; Поаро по Агата Кристи; Приключенията на Шерлок Хоумс; Досиетата Х) или не се добавят изобщо, или се добавят само по 1-2 сезона?! Всички епизоди/сеозни са подредени и именувани коректно - всеки сезон в отделна папка, именувани съответно The X-Files S01/The X-Files S01E0x. При Досиетата Х специално добавя само сезони 1 и 2, при Женени с Деца добавя сеозни 1-3 и 6-8. При Поаро показва информация - itv/1989 и т.т., но изписва 0 сеозни / 0 епизоди?! От Приключенията на Шерлок Хоумс също добавя само сезони 1 и 2, а останалите не иска?!
Ползвам kodi 17.04, а информацията е зададено да се зарежда през TMDB...
Отговори
#5
Здравей,

Понеже имам някой от сериалите, които си изброил ще напиша мойте настройки, с които TMDB(за серии/tv shows) скрапера работи. Версията на Коди не е от значение - библиотеката/сериалите ги дондуркам още от времето на XBMC ...

Като за начало това е скарепара, с които търся сериали и епизоди. TMDB за серии.
[Изображение: 062019092159.png]

От Poirot на А.Кристи ми намира 69 епизода. Единственият епизод, който не го намира е 3х11(The Mystery Of Hunter’s Lodge)
Ето така изглежда структурата на епизодите:
Poirot S01E01 - The Adventure of the Clapham Cook (1989)
[Изображение: 062019091910.png]

При Sherlock имам 12 епизода. Тук не намира един специален епизод - 10(The Abominable Bride)
Това е структурата на файла - sherlock.s01e01.dvdrip.xvid-haggis или Sherlock.S04E01.720p.MKVTV
[Изображение: 062019092436.png]

На какъв език ти е настроен скрапера да търси информация?
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#6
Photo 
Зададеният език е английски. 
Структурата на директориите/файлове, обаче е The X-Files/The X-Files S01/The X-Files S01E01! Абсолютно всичики файлове са преименувани (още когато съм ги записвал на DVD-та), като допълнителната информация - име на епизода, релийз, формат на видеото и т.н. отсъстват от имената на файловете?! По-късно ще направя принтскрийн, за да онагледя какво се случва.
[Изображение: 1.jpg]

[Изображение: 2.jpg]





[Изображение: 3.jpg]
[Изображение: 4.jpg]

[Изображение: 5.jpg]

a short poem by rabindranath tagore
Отговори
#7
(03-05-2019, 19:44)ZZlatev написа: При сериалите е задължително да са подредени. Примерно в директория TV series:

-Married... with Children
--Season 1
---Married.With.Children.S05E01.BG.Audio.DivX-PGM.avi

Използвай TMDB tv show scrapper. Можеш да използваш и български език.
https://www.themoviedb.org/tv/82496-vask...uage=bg-BG

Ако спазиш тази подредба, няма да имаш проблем
Аз нямам проблем с Женени с деца в този вид. Опита ли по този начин?


Виждам, че ти при теб е малко по-различно:
(20-06-2019, 20:03)snipeman написа: Структурата на директориите/файлове, обаче е The X-Files/The X-Files S01/The X-Files S01E01!
Отговори
#8
(20-06-2019, 21:15)ZZlatev написа: Виждам, че ти при теб е малко по-различно:
(20-06-2019, 20:03)snipeman написа: Структурата на директориите/файлове, обаче е The X-Files/The X-Files S01/The X-Files S01E01!

Файловете са сваляни преди време и са преименувани още тогава. Всички сериали, които имам са организирани по същия начин - основна папка за сериала - вторични по сезони и файловте с номер на сезона и поредния епизод. При Игра на Тронове, например проблем няма?! Единствено Поаро не е по тази схема, а всички епизоди са в една папка и са именуване Poirot - името на конкретната серия
Отговори
#9
Здравейте, не знам дъли уцелих вярната тема ... ако не съм ... скарайте ми се и ме извинете но ми помогнете Smile 
структората ми е следната:

Video
-filmi
--film1
--film2
--...
-seriali
--serial1
---s1e1
---s2e2 
--serial2
---s1e1
---s1e2

като сложаа филм в папка филми в библиотеката с филми си излиза нооо при сериали няма нищо...
казал съм че папката съдържа сериали, пробвах и с TMDB и с IMDB и с какво ли не ... и няма и няма
Отговори
#10
Питанке, дай конкретен пример за да можем да видим какво пропускаш. Явно знаеш как трябва да е подредбата и по посоченото от теб - твоята изглежда коректна. Посочи цялото име на един от епизодите за да преценим ситуацията.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,116 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 342 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz
  Проблем с Коди RAKCHO 11 893 19-02-2024, 21:08
Последна публикация: Majide
  Проблем с мрежата за интернет ROBERT 9 3,628 12-01-2024, 18:18
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 549 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: