Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LibreElec/линукс на китайски бокс mxq
#11
Не виждам. Кво пише?
Отговори
#12
Стигнах до андроид систем рекавъри има

Аплай ъпдейт адб
аплай ъпдейт фром ехт вътре има сд и удиск.
Аплай ъпдейт фром cache.
Wipe data/factory reset
Wipe cache partition.



П.п : ако сложа къстъм recovery дали няма да стане? А като цяло как се буутва самл либрето за тест? Малко по подробно описание ако имаше да го следвам..че този от клипа на mxqproject не мога много много да му схвана действията.
Отговори
#13
Това е Recovery-то на Андроида.Явно не може да зареди от флашка.Опитай с друг USB port на устройството(ако има такъв), защото само един може да boot-ва в случай, че са повече.Ако не стане, опитай да презапишеш флашката, като я форматираш преди това.Въпреки всичко моят съвет е да намериш една карта и да пробваш с нея.
Отговори
#14
Опитай с ext. Би трябвало да ти boot-не без да натискаш нищо, но на всяка кутийка е различно.

Опитай да рестартираш без тази команда, за да видим дали ще boot-не.

Пробвай да смениш слотовете.

Тук няма тестове. Или го слагаш или не го слагаш. Като го сложиш, тогава ще тестваш. Да ти кажа честно факта, че можеш да го използваш с SD карта си е направо тестване. Поне не го флашваш на вътрешната памет.

Сещам се за оше един вариант.
Код:
adb reboot update
Отговори
#15
https://libreelec.tv/2016/08/usb-sd-creator/-Можеш да използваш това за запис на USB или карта(мисля,че е най-лесно).Много е важно е да уцелиш точният имидж за твоето устройство(мисля,че е този :https://kszaq.libreelec.tv/s805/8.2.3.1/).Понеже копчето в аудио-буксата е много малко,отрежи върха на клечката за да можеш да го уцелиш(l В смисъл да не е остра) Smile.Това меню на андроид -не би трябвало да ти излиза,би трябвало да ти зареди LibreEleca.Тук има много хубаво обяснение ,но е на английски:https://forum.libreelec.tv/thread/2158-8-2-3-1-libreelec-8-0-for-s805/.Пробвай и ще успееш Smile.На s905-912 сериите нещата са много по-лесни...
Отговори
#16
Амм не се получава.. Доринкат сложа сд картата и рестартирам забива на s805 логото... В терминала като напиша reboot update нищо не става.

Как мога да го руутна? явно защото нямам руут?
Отговори
#17
Не е да не може да се тества, според моите спомени преди година на MXQ Pro/
LibreELEC подменя u-boot-a и променя реда на зареждане на фърмуера.
Аз съм го пробвал с SD Card всъщност, но няма значение.
Така че може да се зареди от SD card LibreELEC, а когато не ви трябва (или не ви хареса) махате SD/USB носителя и си зарежда фърмуера от вътрешния флаш. Доколкото си спомням дори разработчиците не препоръчват да се качва на флаша дистрибуцията. Така ще запазите оригиналния ОС, както и ценните нещата като remote.cfg, а пък и скоростта на R/W на хубава SD карта нерядко превишава скапаните евтини флаш чипове в боксовете.

(13-02-2018, 16:49)bLck написа: Амм не се получава.. Доринкат сложа сд картата и рестартирам забива на s805 логото... В терминала като напиша reboot update нищо не става.

Как мога да го руутна? явно защото нямам руут?


Я кажи кой имидж сваляш и записваш на SD картата ?
Отговори
#18
LibreELEC-S805.arm-8.2-8.2.3.1-MXQ.img.gz - Този съм свалил и записал на сд картата.Но когато я сложа и рестартирам ( т.е извядя захранването и го сложа забива на С805 картинката ). Не знайно как ми изчезна и руут-а след фабрични настройки..



П.П : да пробвам с другия имидж който е за съвсем същия като моя самоче моя е m201c а имиджа е за м201д
Отговори
#19
Колега!
Ще кажещ ли каква ти е картата?Марка, модел и скорост.Кажи ми и как приготвяш самата карта и дали я ползваш с адаптор?Имах проблем със стара бавна карта на едно устройство, което също забиваше на логото.Защо не пробваш с LibreELEC 7?Разбрах, че си имал и root.....да не си и с къстъм рекавъри?Трябва да си сигурен, че си със всичко стоково за да зареди.Кажи ми и как така не става нищо като напишеш reboot update?Нали се рестартираше и влизаше в рекавърито?
Отговори
#20
Е майстори, сега как се чувствате след като прецакахте бокса на човека?
Работа вършена или насочвана от хора който си нямат идея какво правят винаги има подобен предизвестен край.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с mount на network share под LibreELEC 8 ZZlatev 11 128 16 минути
Последна публикация: ZZlatev
Information LibreELEC върху PC с nVidia карта Majide 0 765 17-09-2022, 17:21
Последна публикация: Majide
Question Как да инсталирате VPN на LibreELEC Hangman 1 1,150 15-09-2022, 12:32
Последна публикация: harry_gg
  Имате ли проблеми с LibreElEC 18.4?? Di40 7 11,442 24-11-2019, 17:15
Последна публикация: Di40
  LibreELEC: Ace Stream ZZlatev 1 5,121 20-09-2019, 22:30
Последна публикация: ZZlatev

Отваряне на: