Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с mount на network share под LibreELEC 8
#1
Здравейте,

От известно време имам проблем с mount на network share (Apple TimeCapsule) под LibreELEC 8.
Досега всичко беше наред, но от известно време не иска да го mount-не, каквото и да направя.
Ето скрипта, който използвам:

Код:
[Unit]
Description=TimeCapsule Mount Script
Requires=network-online.service
After=network-online.service
Before=kodi.service
[Mount]
What=//192.168.0.100/Data
Where=/storage/timecapsule
Options=username=zzlatev,password=password,sec=ntlm,vers=1.0
Type=cifs
[Install]
WantedBy=multi-user.target
Ето и лог файл, генериран веднага след поредния опит:
http://sprunge.us/6FlOjq 

Рестартирал съм всичко по няколко пъти. Достъп до капсулата имам от 2 устройства - Windows и MacOS, но не и от LibreELEC-a. Моля за помощ!

Благодаря предварително!
Отговори
#2
Код:
chmod -x /storage/.config/system.d/storage-timecapsule.mount
umount -l /storage/timecapsule/
rm -f /storage/timecapsule/*

reboot

Код:
systemctl status storage-timecapsule.mount
Отговори
#3
Благодаря много, но не сработи. Дори да изтрия всичко и да опитам да монтирам в нова директория, пак не става.
Отговори
#4
Притеснява ме версията 1.0 на края на реда Options... Доколкото помня, хората вече не ползват SMB v1.0 oткакто мелуерът Don'tCry предизвика световна пандемия много време преди Covid. Опитай да си шернеш директорията спрямо по-нова версия на протокола. Коди поддържа 2-ра и 3-та версия на протокола. Ако опитваш да си я монтираш директно в LibreELEC-a, пробвай директно в Коди апликацията или обратно: през самата операционна система (Линукса няма да те предаде) Cool
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#5
И мен ме притеснява тази версия, но за съжаление само тя се поддържа от Apple Timecapsule. Досега всичко си работеше по този начин. Притеснява ме, че Plex има достъп до тази директория, но както казах в предишния пост - не работи монтирането и в друга директория.

Иначе ето цитат от wiki.libreelec.tv

Цитат:TimeCapsule devices share files using an Apple dialect of SMB that is not compatible with the Samba smbclient Kodi uses to connect to SMB shares. To access media on a TimeCapsule you can follow the steps described above for connecting to Samba shares with a systemd storage mount, but with one difference: the Options configuration must force SMB v1.0 and legacy NTLM authentication or the mount will fail. See below:

Код:
Options=username=MyUser,password=MyPass,sec=ntlm,vers=1.0

Ще опитам да шерна директорията спрямо по-нова версия на протокола с друго устройство да видим дали ще сработи. Защото доколкото разбирам, проблемът е само в монтирането, Но може и да да бъркам.
Отговори
#6
(26-03-2024, 21:47)ZZlatev написа: Благодаря много, но не сработи. Дори да изтрия всичко и да опитам да монтирам в нова директория, пак не става.

A systemctl status storage-timecapsule.mount какво казва, че тази грешка 255 е много обща.

Друго нещо да се пробва, след бърз преглед в Гугъл
Код:
mv .smb/smb.conf .smb/smb.conf.old
nano .kodi/.smb/user.conf

добави
Код:
client max protocol = NT1
client use spnego = no
client NTLMv2 auth = no

също може да пробваш за по-вербална информация за връзката:
Код:
smbclient -L <IP_timecapsule> -U <User>
Отговори
#7
(27-03-2024, 10:28)Topper написа: A systemctl status storage-timecapsule.mount какво казва, че тази грешка 255 е много обща.
За съжаление точно това дава 255 и нищо повече.

Сега виждам, че нямам пинг към този хост, освен, че не мога да се свържа чрез smbclient:
Код:
Connection to 192.168.0.100 failed (Error NT_STATUS_HOST_UNREACHABLE)

Скоро сменях рутера и май от там идва проблемът. 

В момента LibreELEC-а е вързан с кабел към капсулата и взима IP по DHCP от нея. Интересно защо няма никакъв достъп до това IP....
Отговори
#8
Интересно....на андроид устройство с Коди нямам достъп до капсулата, но имам достъп до друго устройство по smb. На Windows устройство с Коди имам достъп и до капсулата, и до другото устройтво. Като заключение само Коди под Windows може да отвори капсулата по smb.

Имате ли идеи?
Отговори
#9
Да. Windows-а ти поддържа всички версии на SMB, a Android-а ти само 2-ра и/или 3-та версия.

Коди може да зарежда филми и по други протоколи. Тази времева капсула на господарите на времето не поддържа ли нещо друго? NFS, UPnP, FTP... ?
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#10
На Коди под Андроид му казвам, че искам да ползва минимално 1-ва версия, а максимално - 3-та версия. Тоест, това работеше до преди няколко седмици, просто нещо стана, но не мога да разбера какво.

За съжаление тази капсула на времето не поддържа нищо друго.

Цитат:There is no access for any file protocol except AFP for apple and SMB for windows.. 
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с pvr bulsat Ifancho 0 690 16-03-2023, 21:05
Последна публикация: Ifancho
Information LibreELEC върху PC с nVidia карта Majide 0 812 17-09-2022, 17:21
Последна публикация: Majide
Question Как да инсталирате VPN на LibreELEC Hangman 1 1,219 15-09-2022, 12:32
Последна публикация: harry_gg
  Имате ли проблеми с LibreElEC 18.4?? Di40 7 11,712 24-11-2019, 17:15
Последна публикация: Di40
  LibreELEC: Ace Stream ZZlatev 1 5,203 20-09-2019, 22:30
Последна публикация: ZZlatev

Отваряне на: