Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X96
#31
Продавача ми отговори, че препоръчва PCTV 461e FreeSat DVB-S and DVB-S2 TV receiver който работи отлично с бокса снимка
Отговори
#32
И аз съм работил с тунери на Pinnacle. Добри са, но софтуера им за Windows е ужасно тежък. Под Линукс също работят много добре.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#33
Работи отлично и с Nvidia Shield (Андроид) не е необходимо да руутвате изтеглете си Tvheadend.1.25.18.apk от https://androidfilehost.com/?fid=818070582850487945 има всички необходими драйвери.
Отговори
#34
Здравейте въпроса ми  може би  е смешен но как се изкарва прогноза за времето на началния екран на( Андроид бокс X96)
Отговори
#35
(23-02-2018, 18:40)paco112 написа: Здравейте въпроса ми  може би  е смешен но как се изкарва прогноза за времето на началния екран на( Андроид бокс X96)
Горе дясната част има да въведеш ръчно град, ако искаш автоматично да става си включи местоположението от настройките. Това е стоковият "launcher", при някои версии е възможно да се показва съвсем за кратко и да изчезва.
Отговори
#36
Big Grin Big Grin Big Grin Ха ха стана
Отговори
#37
Здравейте ,
Ползвам x96 TV box с и IPTV на tivi.bg.

Имам следната ситуация , някои от каналите (канал 1 HD, btv HD) - картината в kodi 17.6 насича, докато при спортни HD канали или документални HD всичко е нормално.
HD филми дори с много високо качество си вървят нормално.

При ползване на iptv приложението с mx player всичко е перфектно (но там няма екстри като EPG),
явно проблема не е в TV boxa, a настройките на KODI.
Някой дали може да помогне ?
Отговори
#38
Какъв тип насичане се наблюдава? Виж хардуерното ускорение.
Ако не използваш андроид възможностите на устройството, може да пробваш с LibreELEC как ще се държи. Има dual boot и няма да загубиш нищо.
Отговори
#39
(20-08-2018, 17:17)ZZlatev написа: Какъв тип насичане се наблюдава? Виж хардуерното ускорение.
Ако не използваш андроид възможностите на устройството, може да пробваш с LibreELEC как ще се държи. Има dual boot и няма да загубиш нищо.

това са сегашните настройки:
Enable HQ scalers - 20 %
Allow hardware acceleration - MediaCodec (surface) - on 
Allow hardware acceleration - MediaCodec - on 

Ако ги разместя не знам дали няма да повлияе на качеството на картината.
Странното е че през MX Player с настройки по подразбиране всичко е идеално.

С друг firmware или dual boot не ми се пробва, 
че преди 4 год, брикнах непоправимо 1 андроид tv box.
Отговори
#40
Просто пробвай различни опции с хардуерното ускорение - няма да се развали качеството. Трябва да пробваш, за да разбереш.

Аз нямам предвид друг firmware. Имам предвид OS, която позволява dual boot. Така нищо няма да се развали, защото LibreELEC ще е на SD карта, а андроида на вътрешната памет.
На тези сапунерки тва им е решението, поне с тва впечатление останах аз.
Отговори


Отваряне на: