Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eurosport Player
#1
Здравейте,
Искам да попитам дали някой има опит с добавката на Евроспорт? Платил съм месечен абонамент за мога да гледам АО24, но май ударих греда.Оказа се че въпросният плеър работи само на Андроид/IOs и през браузер.За съжаление аз искам да го подкарам на Коди или LG OLED TV с WebOS.За телевизора нямам обяснение, защо вече не се поддържа, но за Коди ще се боря, защото има няколко добавки, които при мен не тръгват.Ще съм благодарен ако някой знае нещо, защото в момента гледам с HDMI кабел от лаптопа на Телевизора Smile
Благодаря предварително.
Отговори
#2
Идеалният вариант: Android TV Box - сертифициран за Netlix и т.н. стрийминг услуги с Widevine L1. В него през Google Play инсталираш Коди и вече в него Eurosport Player ще тръгне. Дори и да смениш някога телевизора с друг модел с друга ОС, чрез тази конфигурация ще продължи всичко да си работи.

Компромисен вариант: TV с ОС, поддържаща Коди - телевизор с Android TV/Google TV и Коди в неговата лимитирана вътрешна памет - Ще ти работят стрийминг услугите като приставки в Коди. LG WEB OS телевизор с инсталиран Коди Омега или следваща версия: Ще ти работят само тези стрийминг услуги, които не изискват HDCP и принципно тръгват и на отворени операционни системи и отключени файлови системи {Netflix и HBO Max с лимит на резолюцията до SD качество, VOYO BG и други такива}. Ако LG телевизора разполага с Widevine L1 или поддръжка на друга технология за DRM защита, въпросната трябва да е минала първо ниво на сертификация (за максимална защита) както за да гледате във 4K и HDR (където се предлагат), така и за някакъв достъп до останалите стрийминг доставчици (Disney+, SkyShowtime, VIKI и т.н.)
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#3
Благодаря за бързия отговор Majide!
След като телевизора ми поддържа стриминг платформите Hbo Max, Netflix и DAZN и т.н., това не значи ли че е Widevine L1 сертифициран? Според мен има някаква Гео рестрикция за да го няма плеъра в стора на LG. Относно Kodi на Android Box с CoreELEC явно нещата няма да станат, защото вече няма официална поддръжка, а въпросните добавки, които спомемах искат някакво удостоверяване чрез бисквитките от самия сайт на Eurosport.
Отговори
#4
За повече информация по темата, можете да прочетете ТУК. Ще добавя и Eurosport Player в списъка, след като направя проучване за него (нямам абонамент).
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#5
Благодаря Majide.
Изпратил съм Ви на лично моя акаунт за тестове.
Отговори
#6
It's Alive !!!!  {Tази вечер семейството ще гледа франкенщайн} Big Grin 

1. добавката работи на отворена файлова система, без сертификация - тествано на Ubuntu 22.04 със Kodi 21 Omega;

2. внимавайте при копиране на бисквитката, да го направите от момент във времето след самото ви автентифициране в системата; въпреки, че не са създадени за разчитане от хора, в текста на бисквитката потърсете да фигурира текста: 

Цитат:eurosport_user={%22isRegistered%22:true%2C%22isSubscribed%22:true%2C%22profileId%22:%22PROFILEIDaXXXXXX-XXXX-XXXX-...

Aко и на двете места пише true, това показва, че бисквитата е на вписан абонат, който има платен абонамент. 

написаното важи за добавката, изтеглена от: https://github.com/MRLB/kodi-eurosportplayer/
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#7
Благодаря за бързото разучаване и подкарване на добавката. Утре ще пробвам и аз, защото днес още съм ядосан на Гришо и изморен от работа Smile
Отговори
#8
Опа....и при мен станаха нещата! Подкарах го на Android Box с CoreELEC.

[Изображение: screenshot00000.png]

[Изображение: screenshot00001.png]

[Изображение: screenshot00004.png]

[Изображение: screenshot00002.png]

Качеството на Евроспорт1 е 450p а на Евроспорт2 720p. Когато ползвам някой стриим от друг корт или камера, качеството пак е 720p.Като цяло картината не ми харесва, но пък ми е по-удобно за гледане. Ако съм сигурен, че с някое Widevine L1 сертифицирано устройство ще е по-добре, може би ще си купя едно Firestick-че или Chromecast-че. Сега обаче искам да разбера, защо Евроспорт Плеър не тръгва вече на WebOS и да благодаря специално на Majide за това че ми помогна да подкарам добавката.
Отговори
#9
https://help.eurosport.com/gb/Answer/Detail/000004236 не пишат нищо за WebOS и може затова официалното им приложение да го няма в магазина на LG; в документацията, пишат, че доставят до UHD резолюция, затова може да се заиграеш с настройките на Inputstream Adaptive за да те превключи той на нещо повече; почти съм убеден, че изискват сертификация на хардуера, за да пускат висока разделителна способност (въпреки, че не са го написали черно на бяло или поне аз не видях).
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#10
Това с Inputstream Adaptive вече не е в моята компетенция и няма да се занимавам. За сега ще гледам така, пък все някой ще пише по темата при него на какво устройство върви и в каква резолюция.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Добавка Gong Player harry_gg 0 189 10-03-2024, 22:10
Последна публикация: harry_gg
Video AXN PLAYER Majide 0 376 31-12-2023, 16:07
Последна публикация: Majide

Отваряне на: