Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Backup addon
#1
Здравейте. Инсталирах успешно KODI на телевизор LG. Всичко работи перфектно благодарение на Mar33. Има ли допълнително приложение или начин след като направя BACKUP да го прехвърля на USB Flash която съм прикачил към телевизора. BACKUP-a e направен с приложението от хранилището на KODI. Благодаря. Хубав ден.
Отговори
#2
От официалното хранилище Kodi add-on repository> Добавки тип програми> Backup. Инсталирате добавката, настройвате я да ви направи бекъп върху флашката и след като си направите новата инсталация или преинсталация, може да възстановите бекъпа, отново през същата добавка (първо отново я инсталирате и след това възстановявате от флашката към Коди инсталацията). Внимавайте с бинарните/двоичните добавки (PVR-и, InputStream добавки и т.н. - ако архитектурата на устройството е различна или разрядността на операционната система (32бит/64бит...) ще трябва да ги изключите поотделно от Добавки> Моите добавки> Раздел> ИмеНаДобавката> Изключи (преди направата на бекъпа), а след възстановяването на бекъпа да ги реинсталирате поотделно от официалното хранилище на Коди!!! Заради несъвместима бинарна/двоична добавка е възможно Коди изобщо да не се стартира!
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#3
Благодаря за отговора. Но Backup приложението не ми вижда USB FLASH-ката на телевизора.
Отговори
#4
(10-04-2024, 14:03)a.radoslav@gmail.com написа: Благодаря за отговора. Но  Backup приложението не ми вижда USB FLASH-ката на телевизора.
Изпълни стъпки 1 и 2 от ръководството за LG: https://www.lg.com/us/support/help-libra...1914011769

После вместо вградения плейър, отвори Коди и провери в неговите Настройки> Диспечер на файлове> Добавяне на източник може ли да се добави флашката като директория!? Ако може, монтирай я в диспечера за постоянно.

Накрая в настройките на Backup addon-a, би трябвало да виждаш въпросната Флашка като директория.

П.С: Като апликация, дай на Коди в настройките на LG WebOS всички необходими разрешения и специално за пълен достъп до файловата система, включително и външните устройства!
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#5
(10-04-2024, 09:04)a.radoslav@gmail.com написа: Здравейте. Инсталирах успешно KODI на телевизор LG. Всичко работи перфектно благодарение на Mar33. Има ли допълнително приложение или начин след като направя BACKUP да го прехвърля на USB Flash която съм прикачил към телевизора. BACKUP-a e направен с приложението от хранилището на KODI. Благодаря. Хубав ден.

Няма нужда от такива еквилибристики , флашката е само за мултимедийни файлове и е "read only" ...не може да качваш нищо на нея понеже няма вграден файлов мениджър във webOS .
Ползвай програмата webOS Dev Menager която има опция за сваляне на файлове. 
Сваляш си на компа бекъп файла и след време ако нещо се скапе по същият начин го прехвърляш на ТВ и си възстановяваш всичко ......
Пътя по подразбиране е media/developer/apps/usr/palm/applications/org.xbmc.kodi/kodi 


[Изображение: image-E0E7_66169EFD.jpg]
Отговори
#6
(10-04-2024, 09:04)a.radoslav@gmail.com написа: Здравейте. Инсталирах успешно KODI на телевизор LG. Всичко работи перфектно благодарение на Mar33. Има ли допълнително приложение или начин след като направя BACKUP да го прехвърля на USB Flash която съм прикачил към телевизора. BACKUP-a e направен с приложението от хранилището на KODI. Благодаря. Хубав ден.

В Коди можете да добавите споделена папка от някой компютър, примерно и в настройките на Backup добавката можете после да посочите тази споделена папка, като място, където искате да запишете архивирания файл. Как да добавите споделена папка в Коди, можете да прочетете тук: https://kodibg.org/forum/thread-1529.htm...0%BD%D0%B0
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори


Отваряне на: