Анкета: Кое разписание искате да използвате ?
3-дневното
37.50%
6 37.50%
7-дневното
62.50%
10 62.50%
Общо 16 гласа 100%
* Гласували сте за този елемент. [Резултатите]

Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ и радиа
(30-10-2018, 17:33)Majide написа: 1. Този проект се казва "Български EPG проект" и акцентира основно върху родните канали и съвсем малко чуждестранни;
2. Спортните срещи, "мачове" и др. тематични изяви по тези спортни канали се излъчват по нововъведените платени български спортни канали, за които вече предлагаме разписание.

Alkatrazbg, най-добре се насочи към проекта Мега EPG.

Ако поискате разписание за нов български тв канал или радио, ще направим всичко възможно да добавим и него.

Да се насоча към този празен проект ли ме съветваш ?  https://megaepg.kodibg.org/stats/
Отговори
Не, към този пълен проект: https://github.com/harrygg/EPG
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
Здравейте,

Вчера ми дойде китайския тв бокс и успях да му заредя репо-а и да подкарам сеирсандъци и тн. Върви си добре, даже гледах ЦСКА-Лудогорец Big Grin Обаче с това нещо EPG не мода да се орпавя. Моля ви, помогнете ми. Чета тука инструкциите и има пропуски в знанията ми явно.

ОК, имам си ПВР клиент и знам къде да го конфигурирам. Разбирам и къде да вкарам линка за XMLTVURL, но не разбирам как да го вкарам тоя m3u списък. Не намирам и грам инструкцииSad( Гледах видеа в ютюб, но те си дават инструкции за техните си иптв-та и не съвпадат с това, което пише в http://epg.kodibg.org/

edit: ОК, въведох еднакви адреси в general и в epg сеттингс: http://epg.kodibg.org/dl.php
Рестартирах машината и зареди 4000 канала (зареди ми и булсатком фюжън адд-он-а, но той не ми тръгва, въпреки че си имам акаунт). Всички тези канали за unknown channe. Къде бъркам? Къде мога да намеря елементарни инструцкии? Върнах се 15тина страници назад, но това са 64 страници.
Отговори
Цитат:
  • #EXTM3U
  • #EXTINF:-1 tvg-id="24kitchen" tvg-name="24kitchen" tvg-logo="24kitchen.png" group-title="Документални",24kitchen


  • #EXTINF:-1 tvg-id="amc" tvg-name="amc" tvg-logo="amc.png" group-title="Филмови",amc


  • #EXTINF:-1 ...
Копираш си образецът на плейлиста от EPG сайта, след което на празните редове (под имената на съответните канали), поставяш действащи линкове на "TV стриймове" или казано по иначе: адреси на IPTV канали. Спомена, че ползваш телекома Булсат т.е. можеш да използваш или стриймовете им от Fusion услугата или ако си ползвател на сателитната им телевизия, със съответния DVB-S тунер/и да въведеш съответните канали в истински PVR.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
(06-12-2018, 23:05)Majide написа:
Цитат:
  • #EXTM3U
  • #EXTINF:-1 tvg-id="24kitchen" tvg-name="24kitchen" tvg-logo="24kitchen.png" group-title="Документални",24kitchen


  • #EXTINF:-1 tvg-id="amc" tvg-name="amc" tvg-logo="amc.png" group-title="Филмови",amc


  • #EXTINF:-1 ...
Копираш си образецът на плейлиста от EPG сайта, след което на празните редове (под имената на съответните канали), поставяш действащи линкове на "TV стриймове" или казано по иначе: адреси на IPTV канали. Спомена, че ползваш телекома Булсат т.е. можеш да използваш или стриймовете им от Fusion услугата или ако си ползвател на сателитната им телевизия, със съответния DVB-S тунер/и да въведеш съответните канали в истински PVR.

Благодаря. За образеца - в какъв формат го запазвам? XML? Ясно ми стана, че трябва да вмъкна линкове. Ако си имам фюжън и акаунт за уеб телевизията им и си плащам от къде мога да ги намеря линковете?  Разбирам, че тоя xml го слагам в ЕПГ сетингите. Не ми става ясно за м3у списъка обаче.

EDIT: Оправих сеSmile) Генерирах си списъците с Фюжън адд он на компа, прехвърлих ги на тв бокс-а и всичко си бачка. Не ми се получи да ги генерирам на самия тв бокс. Все пак бих искал да знам дали мога да ползвам отдалечени булсатски линкове вместо локалните .m3u и .gz файлове.
Отговори
(07-12-2018, 00:00)mkoev написа: ... Не ми се получи да ги генерирам на самия тв бокс. Все пак бих искал да знам дали мога да ползвам отдалечени булсатски линкове вместо локалните .m3u и .gz файлове.
Т.нар. локални .m3u и .gz са локални не само за устройството на което са генерирани, а за цялата домашна компютърна мрежа (зад чийто твой рутер се намират всички тези устройства). Това означава, че ако споделиш/share-неш директорията в която генерираш тези файлове, през домашната ти мрежа, файловете ще бъдат валидни и достъпни в цялата домашна мрежа. За други въпроси, незасягащи пряко EPG услугата, моля пиши в съответните им теми.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
Здравейте!
@Majide би ли проверил програмата на Nat Geo Wild HD дали е вярна? От известно време програмата, която е при мен, се разминава с тази, която се излъчва (TiViBG).
Thanks!
Отговори
Да, програмата в EPG файла съвпада на 100% с тази в сайта на канала, защото се изтегля именно от там.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
Изглежда това са два различни канала. Разписанието за wild hd от булсатком също не съвпада с уеб сайта от Мажиде, който е за wild, без hd.
Ако това на картинката съвпада, може да поискаш и този канал да се включи в проекта, централно европейско време.
[Изображение: 97-F05-DEF-79-A9-4-DA1-8-B90-4-DD46058-A927.png]
Поздрави!
Н
Отговори
Здравейте,

Съжалявам за тъпият предполагам въпрос, но съм абсолютен нууб.
Така инсталирах и си конфигурирах PVR IPTV, сложих линковете и ми зареди 4000+ канала, но ми показва всички като unknown channel и нищо от тях не се плейва Sad
Ко прайм?
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  addon за български торент сайтове stoqn99 2 9,291 14-04-2019, 14:29
Последна публикация: stoqn99

Отваряне на: