Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Добавка за субтитри от subssab/subsunacs
#51
(20-08-2017, 11:51)chitalov написа: Здравейте,дали има възможност този визуален проблем да се оправи,при други скинове забелязвам,че всичко е наред?
[Изображение: IMG_20170814_204523.jpg]

В Настройки - Интерфейс - Облици - сменете шрифта на Основан на Arial и ще се вижда и третия ред при субтитрите. Друг е въпросът, че в добавката се визуализират много неща, които са ненужни и поради това се появяват много редове за визуализиране, откъдето и съответното неугледно изобразяване. Другият проблем е, че в subsunacs и subssab се качват много субтитри в един zip файл, поради което няма как еднозначно да се покаже, за кой релийз са и от там също идват многото редове, които се показват от добавката.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#52
Мерси за инфото .Ясно е ,че има проблеми ама за съжаление не разбирам от програмиране да ги реша.И все пак си мислих ,че ако целия този не нужен текст се движи за да се вижда целия ,ще е по добре .
Отговори
#53
В допълнение на казаното от колегата по-горе,може да пипнете и мащабирането (-2%) и ще се виждат 4 реда.
[Изображение: Capture.png]
Отговори
#54
Здравейте ,някой да е подкарал добавката на KODI  18 при мен е следното положение.

RPI3 LibreELEC.tv Leia build #0915:
log
Отговори
#55
Аз сащо имам проблем . Коди 18 андроид . Сваля файла но не го разархивира .
Има ли каде да се репортне проблема ?
Отговори
#56
Хора, бъдете сигурни, че за проблема е известно. Причината е употребата на затворен файлов формат (RAR с комерсиален лиценз), който Коди няма право просто така да използва. В последната версия Коди 18 Лея отново е добавена поддръжката на RAR формат sort of... В   Добавки> Моите добавки>Virtual filesystems трябва да активирате изключената добавка  RAR archive support, Но... Винаги има едно "Но".

  1. Това е Open Source решение за отваряне на RAR архиви т.е. поддържа само така нареченият RAR3 формат т.е. създаваните със стари версии на WinRAR архиви и не поддържа създаваните с актуална версия такива;
  2. Въпросната RAR добавка не се използва за разархивиране на субтитри към момента, а за отваряне на филми, компресирани в RAR архиви.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#57
Благодаря за изчерпателният отговор. Намерих решение , но само за OpenElec. Да се надяваме че ще се намери някакво решение.
Unrar OpenElec http://kodi-addons.club/addon/tools.unrar/4.1.1
Отговори
#58
Мерси за информацията от колегите.За съжаление unrar add-on няма цялостна подръжка ,но все пак е нещо.
Ще търся нещо и аз в нета.
Отговори
#59
(08-09-2017, 12:18)Mangasora написа: В допълнение на казаното от колегата по-горе,може да пипнете и мащабирането (-2%) и ще се виждат 4 реда.

Днес реших да го тествам това с мащабирането, но нещо не ми се получава. Все ми изкарва един и същ брой редове, колкото и да намалявам мащаба, който всъщност само прави zoom на самото Коди. Не виждам да влияе по какъвто и да е начин на големината на шрифта. Освен ако не го правя, откъдето трябва. Та били споделил през Настройки - Интерфейс ли правиш мащабирането и правиш ли още някакви настройки за да ти излязат 4 реда?
Благодаря предварително!
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#60
Да точно под опцията за шрифта.Мащабирането влияе както на интерфейса така и на шрифта.Не съм си играл да намалявам повече мащаба, но и не е нужно - повечето описания рядко надвишават 4 реда.
Може би се влияе и от скина - аз съм със стандартния.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Добавка Gong Player harry_gg 0 230 10-03-2024, 22:10
Последна публикация: harry_gg
  Видео добавка: BTV+ harry_gg 90 92,893 03-02-2024, 11:23
Последна публикация: harry_gg
  Автоматично търсене на субтитри martinstz 13 7,633 17-01-2024, 00:42
Последна публикация: pun4o
  Добавка за Play Diema Xtra Rooney7601 3 4,518 09-03-2021, 18:32
Последна публикация: stoyanov_ynwa
  Добавка за БНТ Bat Vani 6 7,548 01-08-2020, 09:16
Последна публикация: Bat Vani

Отваряне на: