Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоматично търсене на субтитри
#1
Тъй като много хора питат, как може да се оптимизира процеса с търсенето на субтитри от добавките, които нямат такива вградени, реших да напиша, как аз съм го решил този проблем и на който му е удобно, може да се възползва:

1. Инсталираме необходимите добавки за сваляне на субтитри, в моя случай - a4kSubtitles и Bulgarian Subs (от секция Subtitles).
2. Инсталираме добавката SubLoader (от секция Services).
3. В настройките на Коди -> Player Language избираме за Default TV show service и Default movie service добавката, от която искаме по подразбиране да ни търси субтитри, в моя случай съм избрал a4kSubtitles.

Така настроена системата, когато пуснете някакъв филм/сериал, автоматично ще Ви се отвори диалоговия прозорец за търсене на субтитри (ако филмът не е с БГ аудио или няма вече свалени субтитри за него) и автоматично ще тръгне да търси от добавката, която сте задали по подразбиране. За Вас остава само да си изберете, кои субтитри от намерените да заредите!

П.П. Всичките добавки, описани тук, можете да намерите в репо Мар33.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#2
Аз имам проблем със суб. Ак4суб почти винаги ми дава грешка, а с бгсуб до ония ден на сериала Терхан имаше субтитри при ръчно търсене, снощи не ги намира, не знам защо.
Да попитам и друго, ако ги имам свалени суб на компа къде да ги търся, така и не успях да изкарам свалени суб през коди?
Отговори
#3
(28-01-2022, 10:30)Nikito82 написа: Аз имам проблем със суб. Ак4суб почти винаги ми дава грешка, а с бгсуб до ония ден на сериала Терхан имаше субтитри при ръчно търсене, снощи не ги намира, не знам защо.
Да попитам и друго, ако ги имам свалени суб на компа къде да ги търся, така и не успях да изкарам свалени суб през коди?

a4Ksubtitles работи само с ID на филма от базата данни на IMDB. Ако ползвате добавките за Замунда или Зелка, ще трябва да видите в настройките им, дали е включена опцията за извличане на ID IMDB. За да можете да немерите лесно свалени субтитри, ще трябва в настройките на Коди - Player - Language - Custom subtitle folder - да изберете папка, където да се записват и после от там можете да ги намерите и изберете.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#4
В 99% от случаите гледям филми изтеглени на компа посредством Сервио. Та питам Коди защо не намира суб ако ги има на компа?

А случаят снощи е следния. Свриалът ми е свален на компа, пускам го през Коди и просто от Коди търся суб, но снощи не ги намери, а ги има в явка. Нет
Отговори
#5
След ъпдейта, явно вие сте го направили, всичко си дойде на мястото.
Отговори
#6
(28-01-2022, 14:13)Nikito82 написа: В 99% от случаите гледям филми изтеглени на компа посредством Сервио. Та питам Коди защо не намира суб ако ги има на компа?

А случаят снощи е следния. Свриалът ми е свален на компа, пускам го през Коди и просто от Коди търся суб, но снощи не ги намери, а ги има в явка. Нет

1. Коди няма работа да търси субтитри на компютъра. Коди търси посредством добавки, а те търсят от разни източници. На Коди може да му се укаже папка, където да сваля субтитрите и ако имате записани там някакви други, то през Browse for subtitles... да отидете до там и да ги изберете.
2. В сайта на Явка имаше промени в кода и за това не намираше там субтитри. Мисля, че го оправих този проблем.

Добре е да съобщавате за проблеми с добавките, но нека е по-конкретно и без препиране. Ако бяхте казали, че не Ви намира субтитри в Явка, може би щях по-лесно да се ориентирам, а не случайно да разбирам, че там има проблеми. Нали не мислите, че стоя по цял ден да тествам добавките и да гледам, кое и кога работи?
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#7
Здравейте,
Използвам добавката за български субтитри Bulgarian Subs. Въпросът ми е, може ли субтитрите да се свалят автоматично, без да се използва менюто на плеъра? Прочетох, че има добавка autosubs, но ми дава грешка при инсталирането.
Отговори
#8
1. Инсталираме необходимите добавки за сваляне на субтитри, в моя случай - a4kSubtitles и Bulgarian Subs (от секция Subtitles).
2. Инсталираме добавката SubLoader (от секция Services).
3. В настройките на Коди -> Player > Language избираме за Default TV show service и Default movie service добавката, от която искаме по подразбиране да ни търси субтитри, в моя случай съм избрал a4kSubtitles.

Така настроена системата, когато пуснете някакъв филм/сериал, автоматично ще Ви се отвори диалоговия прозорец за търсене на субтитри (ако филмът не е с БГ аудио или няма вече свалени субтитри за него) и автоматично ще тръгне да търси от добавката, която сте задали по подразбиране. За Вас остава само да си изберете, кои субтитри от намерените да заредите!
Отговори
#9
(30-06-2023, 01:19)5kov написа: Здравейте,
Използвам добавката за български субтитри Bulgarian Subs. Въпросът ми е, може ли субтитрите да се свалят автоматично, без да се използва менюто на плеъра? Прочетох, че има добавка autosubs, но ми дава грешка при инсталирането.

Здравейте!

Колегата Ви е описал метода за автоматично изскачане на екрана за търсене на субтитри, само да вметна две неща:
1. Има тема по този въпрос: https://kodibg.org/forum/thread-1427.html
2. При така настроени нещата, както е описал колегата, ако Коди срещне субтитри в сайта OpenSubtitles, ще ги зареди автоматично и няма да изкара екрана за търсене на субтитрите, но има вероятност преводът там да не е кой-знае колко коректен и тогава ще трябва пак по познатия начин да изберете менюто за субтитри и да потърсите Вие.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#10
Направих го. Пуска субтитрите автоматично без избиране и от Bulgarian Subs, но не винаги. Щеше да е удобно ако сам избира някой файл от възможните субтитри.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Добавка за субтитри от subssab/subsunacs Majide 217 291,452 18-01-2020, 19:43
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: