Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bulgarian Subs
#71
(14-03-2021, 14:11)chichkatai написа:
(14-03-2021, 02:25)martinstz написа:
(14-03-2021, 00:52)chichkatai написа: Аз имам проблем с добавката или по точно със субтитрите от yavka.net.Намира си субтитрите всичко точно но когато дам да ги изтегля не ги тегли и ми дава грешка bad format or... и така.Всички други сайтове в добавката работят само yavka не иска

Много зависи от формата на файла. Ако е архивен файл и е архивиран с примерно 7zip, тогава не може да се разархивира или ако субтитрите са сложени с допълнителна папка и така са архивирани, също не могат да бъдат разархивирани. За да мога да Ви кажа повече, трябва да ми дадете и повече инфо, като най-лесно е да ми кажете, кои по-точно субтитри Ви правят проблем, че иначе няма как да се ориентирам Wink

Пробвах на два сериала единия е Discovery of witches а другия е Superman and Lois.Проблема е от няколко дни.Преди това нямаше проблеми,но от няколко дни изписва,изтеглянето се провали и след това bad format or....Проверих си журнала в коди,но грешка няма.Сега пробвах с предишна серия при ,която не е имало проблем,пак ми дава същата грешка.Това е само със субтитрите от yavka.

Ще погледна тези дни.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#72
(14-03-2021, 14:11)chichkatai написа:
(14-03-2021, 02:25)martinstz написа:
(14-03-2021, 00:52)chichkatai написа: Аз имам проблем с добавката или по точно със субтитрите от yavka.net.Намира си субтитрите всичко точно но когато дам да ги изтегля не ги тегли и ми дава грешка bad format or... и така.Всички други сайтове в добавката работят само yavka не иска

Много зависи от формата на файла. Ако е архивен файл и е архивиран с примерно 7zip, тогава не може да се разархивира или ако субтитрите са сложени с допълнителна папка и така са архивирани, също не могат да бъдат разархивирани. За да мога да Ви кажа повече, трябва да ми дадете и повече инфо, като най-лесно е да ми кажете, кои по-точно субтитри Ви правят проблем, че иначе няма как да се ориентирам Wink

Пробвах на два сериала единия е Discovery of witches а другия е Superman and Lois.Проблема е от няколко дни.Преди това нямаше проблеми,но от няколко дни изписва,изтеглянето се провали и след това bad format or....Проверих си журнала в коди,но грешка няма.Сега пробвах с предишна серия при ,която не е имало проблем,пак ми дава същата грешка.Това е само със субтитрите от yavka.

Качил съм нова версия. Вижте как е с Явка, че голяма борба падна Big Grin
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#73
Вече всичко е наред. Благодаря много.
Отговори
#74
(18-03-2021, 02:40)martinstz написа:
(14-03-2021, 14:11)chichkatai написа:
(14-03-2021, 02:25)martinstz написа:
(14-03-2021, 00:52)chichkatai написа: Аз имам проблем с добавката или по точно със субтитрите от yavka.net.Намира си субтитрите всичко точно но когато дам да ги изтегля не ги тегли и ми дава грешка bad format or... и така.Всички други сайтове в добавката работят само yavka не иска

Много зависи от формата на файла. Ако е архивен файл и е архивиран с примерно 7zip, тогава не може да се разархивира или ако субтитрите са сложени с допълнителна папка и така са архивирани, също не могат да бъдат разархивирани. За да мога да Ви кажа повече, трябва да ми дадете и повече инфо, като най-лесно е да ми кажете, кои по-точно субтитри Ви правят проблем, че иначе няма как да се ориентирам Wink

Пробвах на два сериала единия е Discovery of witches а другия е Superman and Lois.Проблема е от няколко дни.Преди това нямаше проблеми,но от няколко дни изписва,изтеглянето се провали и след това bad format or....Проверих си журнала в коди,но грешка няма.Сега пробвах с предишна серия при ,която не е имало проблем,пак ми дава същата грешка.Това е само със субтитрите от yavka.

Качил съм нова версия. Вижте как е с Явка, че голяма борба падна Big Grin
Сега работи.Благодаря много  Smile
Отговори
#75
Здравей, първо искам да ти благодаря за чудесната работа, която си свършил. Благодарение на твоите добавки се наслаждавам на андроид бокса. Имам един въпрос отностно добавката за субтитрите. Има ли начин да се види за кой точно релийз са субтитрите, които търсачката е намерила? Виждат се име, формат,дата и инфо, но останалата част където е описано за кой релийз са субтитрите е наполовина скрит или изобщо не се вижда. Като на тази снимка [Изображение: Screenshot-2019-07-31-13-34-57.png]. Има ли някаква комбинация или копче с което да скролна надолу да видя цялата информация. За протокола позлвам: Beelink GT King със CoreElec и това за управление [Изображение: d8968472-efa8-4a24-8eaf-422bacacf45c.jpg]. Благодаря.
Отговори
#76
(18-04-2021, 18:41)uglyface написа: Здравей, първо искам да ти благодаря за чудесната работа, която си свършил. Благодарение на твоите добавки се наслаждавам на андроид бокса. Имам един въпрос отностно добавката за субтитрите. Има ли начин да се види за кой точно релийз са субтитрите, които търсачката е намерила? Виждат се име, формат,дата и инфо, но останалата част където е описано за кой релийз са субтитрите е наполовина скрит или изобщо не се вижда. Като на тази снимка [Изображение: Screenshot-2019-07-31-13-34-57.png]. Има ли някаква комбинация или копче с което да скролна надолу да видя цялата информация. За протокола позлвам: Beelink GT King със CoreElec и това за управление [Изображение: d8968472-efa8-4a24-8eaf-422bacacf45c.jpg]. Благодаря.

За съжаление, няма копче за скролване, както и не съм убеден, дали може да се изкара само релийза, тъй като цялото инфо се взима от едно място и се визуализира като цяло. За да се отдели само релийза, трябва да се определи точното му местоположение в целия стринг, за да може да се отдели. Не съм се задълбочавал, но ще погледна тези дни, дали няма някаква унификация, която да определя местоположението на тази информация, за да може да бъде отделена за всички търсения. Ако обаче е свободен текст и за всички филм е представена по различен начин, то тогава няма какво да се направи по въпроса.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#77
А как мога да инсталирам добавката на стара версия на Коди? Конкретно за 18.0.0.а1 питам. За съжаление тази е последната версия която работи на ipad 3 а иска нови питони...
Отговори
#78
(19-04-2021, 00:09)martinstz написа: За съжаление, няма копче за скролване, както и не съм убеден, дали може да се изкара само релийза, тъй като цялото инфо се взима от едно място и се визуализира като цяло. За да се отдели само релийза, трябва да се определи точното му местоположение в целия стринг, за да може да се отдели. Не съм се задълбочавал, но ще погледна тези дни, дали няма някаква унификация, която да определя местоположението на тази информация, за да може да бъде отделена за всички търсения. Ако обаче е свободен текст и за всички филм е представена по различен начин, то тогава няма какво да се направи по въпроса.

Благодаря за което.
Отговори
#79
(19-04-2021, 15:16)maros написа: А как мога да инсталирам добавката на стара версия на Коди? Конкретно за 18.0.0.а1 питам. За съжаление тази е последната версия която работи на ipad 3 а иска нови питони...

Добавката си работи и на старата и на новата версия на Коди.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#80
(19-04-2021, 17:25)uglyface написа:
(19-04-2021, 00:09)martinstz написа: За съжаление, няма копче за скролване, както и не съм убеден, дали може да се изкара само релийза, тъй като цялото инфо се взима от едно място и се визуализира като цяло. За да се отдели само релийза, трябва да се определи точното му местоположение в целия стринг, за да може да се отдели. Не съм се задълбочавал, но ще погледна тези дни, дали няма някаква унификация, която да определя местоположението на тази информация, за да може да бъде отделена за всички търсения. Ако обаче е свободен текст и за всички филм е представена по различен начин, то тогава няма какво да се направи по въпроса.

Благодаря за което.

Прегледах инфото, което се зарежда. За съжаление не е унифицирано и всеки си пише, каквото си иска в него, така че няма вариант да се извади само инфото за релийза. Все пак има начин, да се подкара инфото за субтитрите да се скрулва, когато застанеш върху дадени субтитри и ако имаш достатъчно време и нерви да изчакаш да стигне до релийза, ще можеш да видиш за кой е.
Начинът е следния:
1. Там където е инсталирано Коди има папка Addons (но не там, където са инсталираните добавки, а в основната папка на Коди).
2. Там търсиш папката на скина, който ползваш, в общия случай това е skin.estuary, а в нея папка има папка xml.
3. В тази папка отваряш за редакция файла DialogSubtitles.xml
4. Търсиш около 192-ри ред следните данни:
<control type="textbox">
<left>130</left>
<width>645</width>
<height>100</height>
<aligny>center</aligny>
<font>font12</font>
<label>$INFO[ListItem.Label2]</label>
</control>
5. Променяш ги по следния начин:
<control type="label">
<left>130</left>
<width>645</width>
<height>100</height>
<aligny>center</aligny>
<font>font12</font>
<scroll>true</scroll>
<label>$INFO[ListItem.Label2]</label>
</control>

6. Записваш файла и стартираш Коди.

По този начин, когато стъпиш на някой ред за субтитри, той ще почне да скрулва надписа отляво надясно и ще може да се прочете цялото инфо.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори


Отваряне на: