Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bulgarian Subs
#81
(19-04-2021, 23:52)martinstz написа:
(19-04-2021, 15:16)maros написа: А как мога да инсталирам добавката на стара версия на Коди? Конкретно за 18.0.0.а1 питам. За съжаление тази е последната версия която работи на ipad 3 а иска нови питони...

Добавката си работи и на старата и на новата версия на Коди.

Ако се инсталира може и да работи...  Smile  Като се опитам да я инсталирам и дава грешка - Изискването за xbmc.python 2.26.0 не може да...
[Изображение: img-0006.pEcYTj]
Отговори
#82
(21-04-2021, 16:59)maros написа:
(19-04-2021, 23:52)martinstz написа:
(19-04-2021, 15:16)maros написа: А как мога да инсталирам добавката на стара версия на Коди? Конкретно за 18.0.0.а1 питам. За съжаление тази е последната версия която работи на ipad 3 а иска нови питони...

Добавката си работи и на старата и на новата версия на Коди.

Ако се инсталира може и да работи...  Smile  Като се опитам да я инсталирам и дава грешка - Изискването за xbmc.python 2.26.0 не може да...
[Изображение: img-0006.pEcYTj]

Откъде я инсталирате, защото във версията, която е в репо Мар33, няма изискване към версията на python? Пробвайте да не е от версията на Коди. Инсталирайте си 18.9. Тази, която сте цитирали, е някаква алфа версия.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#83
(21-04-2021, 20:31)martinstz написа:
(21-04-2021, 16:59)maros написа:
(19-04-2021, 23:52)martinstz написа:
(19-04-2021, 15:16)maros написа: А как мога да инсталирам добавката на стара версия на Коди? Конкретно за 18.0.0.а1 питам. За съжаление тази е последната версия която работи на ipad 3 а иска нови питони...

Добавката си работи и на старата и на новата версия на Коди.

Ако се инсталира може и да работи...  Smile  Като се опитам да я инсталирам и дава грешка - Изискването за xbmc.python 2.26.0 не може да...
[Изображение: img-0006.pEcYTj]

Откъде я инсталирате, защото във версията, която е в репо Мар33, няма изискване към версията на python? Пробвайте да не е от версията на Коди. Инсталирайте си 18.9. Тази, която сте цитирали, е някаква алфа версия.

От репо Мар33 инсталирам изтеглено от подписа Ви. И това беше въпроса ми, дали може да се инсталира добавката на стара версия на Коди защото на ipad 3 18.9 не работи. Първо 18.9 инсталирах, и нещата се инсталират но нищо не тръгва. След това прочетох в един руски форум как един упорит човек е пробвал всички версии на Коди от 17.6 до 18.9 и последната с която работи въпросния ipad е 18.0.0а1(проблем с разширенията имало). Та за това стоя упорито на тази версия и каквото успея да инсталирам върви без проблем. И да, от една страна проблема е във версията на Коди защото новите версии се пишат с новите версии на python. До колкото разбрах 17.6 е писана на python 2.25(вероятно и алфата с която съм аз), 18.9 е на python 2.26 а новата 19 е на python 3.0. За това сега на 18.9(на друг таблет) не мога да инсталирам Нова плей и Бригада например. Там пък ми иска python 3.0  Smile . Но остава въпроса как някои добавки работят на всички версии на Коди а други не  Huh
Отговори
#84
(20-04-2021, 23:58)martinstz написа: Прегледах инфото, което се зарежда. За съжаление не е унифицирано и всеки си пише, каквото си иска в него, така че няма вариант да се извади само инфото за релийза. Все пак има начин, да се подкара инфото за субтитрите да се скрулва, когато застанеш върху дадени субтитри и ако имаш достатъчно време и нерви да изчакаш да стигне до релийза, ще можеш да видиш за кой е.
Начинът е следния:
1. Там където е инсталирано Коди има папка Addons (но не там, където са инсталираните добавки, а в основната папка на Коди).
2. Там търсиш папката на скина, който ползваш, в общия случай това е skin.estuary, а в нея папка има папка xml.
3. В тази папка отваряш за редакция файла DialogSubtitles.xml
4. Търсиш около 192-ри ред следните данни:
<control type="textbox">
<left>130</left>
<width>645</width>
<height>100</height>
<aligny>center</aligny>
<font>font12</font>
<label>$INFO[ListItem.Label2]</label>
</control>
5. Променяш ги по следния начин:
<control type="label">
<left>130</left>
<width>645</width>
<height>100</height>
<aligny>center</aligny>
<font>font12</font>
<scroll>true</scroll>
<label>$INFO[ListItem.Label2]</label>
</control>

6. Записваш файла и стартираш Коди.

По този начин, когато стъпиш на някой ред за субтитри, той ще почне да скрулва надписа отляво надясно и ще може да се прочете цялото инфо.

Благодаря за отделеното време колега, това е напълно достатъчно. Даже точно това исках да знам, дали може се направи. Обаче през "coreelec" нещо не мога да видя този файл. Като вляза в папката на скина виждам само settings.xml файла, но там няма изброените от теб редове. Предполагам, че е нещо заради coreelec-a. През андроид още не съм го пробвал. Coreelec-a съм го сложил на флашка, пробвах да я изкарам и да видя от компютъра дали няма да имам достъп до този файл, но отново греда Smile
Отговори
#85
(23-04-2021, 00:35)uglyface написа: Благодаря за отделеното време колега, това е напълно достатъчно. Даже точно това исках да знам, дали може се направи. Обаче през "coreelec" нещо не мога да видя този файл. Като вляза в папката на скина виждам само settings.xml файла, но там няма изброените от теб редове. Предполагам, че е нещо заради coreelec-a. През андроид още не съм го пробвал. Coreelec-a съм го сложил на флашка, пробвах да я изкарам и да видя от компютъра дали няма да имам достъп до този файл, но отново греда Smile

Не знам, дали ще е от помощ, но намерих само за Линукс, къде е пътят: /usr/share/kodi/addons/skin.estouchy/xml/DialogSubtitles.xml

(22-04-2021, 14:23)maros написа: От репо Мар33 инсталирам изтеглено от подписа Ви. И това беше въпроса ми, дали може да се инсталира добавката на стара версия на Коди защото на ipad 3 18.9 не работи. Първо 18.9 инсталирах, и нещата се инсталират но нищо не тръгва. След това прочетох в един руски форум как един упорит човек е пробвал всички версии на Коди от 17.6 до 18.9 и последната с която работи въпросния ipad е 18.0.0а1(проблем с разширенията имало). Та за това стоя упорито на тази версия и каквото успея да инсталирам върви без проблем. И да, от една страна проблема е във версията на Коди защото новите версии се пишат с новите версии на python. До колкото разбрах 17.6 е писана на python 2.25(вероятно и алфата с която съм аз), 18.9 е на python 2.26 а новата 19 е на python 3.0. За това сега на 18.9(на друг таблет) не мога да инсталирам Нова плей и Бригада например. Там пък ми иска python 3.0  Smile . Но остава въпроса как някои добавки работят на всички версии на Коди а други не  Huh

Въпросната добавка няма изискване за версия на python и за това работи и на Python 2 и на Python 3. Това, което се сещам като евентуална причина е, конкретната версия на Коди да търси такова изискване в настройките на добавката и ако не намери, да гърми с грешка, но аз съм ги махнал от всички добавки, които съм преправил да могат да работят с двата Python-а и респективно нищо не мога да направя по въпроса.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#86
(23-04-2021, 00:46)martinstz написа:
(23-04-2021, 00:35)uglyface написа: Благодаря за отделеното време колега, това е напълно достатъчно. Даже точно това исках да знам, дали може се направи. Обаче през "coreelec" нещо не мога да видя този файл. Като вляза в папката на скина виждам само settings.xml файла, но там няма изброените от теб редове. Предполагам, че е нещо заради coreelec-a. През андроид още не съм го пробвал. Coreelec-a съм го сложил на флашка, пробвах да я изкарам и да видя от компютъра дали няма да имам достъп до този файл, но отново греда Smile

Не знам, дали ще е от помощ, но намерих само за Линукс, къде е пътят: /usr/share/kodi/addons/skin.estouchy/xml/DialogSubtitles.xml

(22-04-2021, 14:23)maros написа: От репо Мар33 инсталирам изтеглено от подписа Ви. И това беше въпроса ми, дали може да се инсталира добавката на стара версия на Коди защото на ipad 3 18.9 не работи. Първо 18.9 инсталирах, и нещата се инсталират но нищо не тръгва. След това прочетох в един руски форум как един упорит човек е пробвал всички версии на Коди от 17.6 до 18.9 и последната с която работи въпросния ipad е 18.0.0а1(проблем с разширенията имало). Та за това стоя упорито на тази версия и каквото успея да инсталирам върви без проблем. И да, от една страна проблема е във версията на Коди защото новите версии се пишат с новите версии на python. До колкото разбрах 17.6 е писана на python 2.25(вероятно и алфата с която съм аз), 18.9 е на python 2.26 а новата 19 е на python 3.0. За това сега на 18.9(на друг таблет) не мога да инсталирам Нова плей и Бригада например. Там пък ми иска python 3.0  Smile . Но остава въпроса как някои добавки работят на всички версии на Коди а други не  Huh

Въпросната добавка няма изискване за версия на python и за това работи и на Python 2 и на Python 3. Това, което се сещам като евентуална причина е, конкретната версия на Коди да търси такова изискване в настройките на добавката и ако не намери, да гърми с грешка, но аз съм ги махнал от всички добавки, които съм преправил да могат да работят с двата Python-а и респективно нищо не мога да направя по въпроса.

Не си го слагайте на сърце и благодаря за отделеното време и внимание. Като няма лесно ще си ги свалям ръчно  Smile . По-важното е че телевизиите работят. Идеята е да гледаме нещо лятото на двора. А ако спрат и те да работят ще стане чудесна дъска за рязане от него  Shy .
  
ПП. В случай че Ви е интересно OpenSubtitles.org by OpenSubtitles от Вашето репо и Букви.бг от БГ репото работят.
Отговори
#87
(23-04-2021, 17:00)maros написа:
(23-04-2021, 00:46)martinstz написа:
(23-04-2021, 00:35)uglyface написа: Благодаря за отделеното време колега, това е напълно достатъчно. Даже точно това исках да знам, дали може се направи. Обаче през "coreelec" нещо не мога да видя този файл. Като вляза в папката на скина виждам само settings.xml файла, но там няма изброените от теб редове. Предполагам, че е нещо заради coreelec-a. През андроид още не съм го пробвал. Coreelec-a съм го сложил на флашка, пробвах да я изкарам и да видя от компютъра дали няма да имам достъп до този файл, но отново греда Smile

Не знам, дали ще е от помощ, но намерих само за Линукс, къде е пътят: /usr/share/kodi/addons/skin.estouchy/xml/DialogSubtitles.xml

(22-04-2021, 14:23)maros написа: От репо Мар33 инсталирам изтеглено от подписа Ви. И това беше въпроса ми, дали може да се инсталира добавката на стара версия на Коди защото на ipad 3 18.9 не работи. Първо 18.9 инсталирах, и нещата се инсталират но нищо не тръгва. След това прочетох в един руски форум как един упорит човек е пробвал всички версии на Коди от 17.6 до 18.9 и последната с която работи въпросния ipad е 18.0.0а1(проблем с разширенията имало). Та за това стоя упорито на тази версия и каквото успея да инсталирам върви без проблем. И да, от една страна проблема е във версията на Коди защото новите версии се пишат с новите версии на python. До колкото разбрах 17.6 е писана на python 2.25(вероятно и алфата с която съм аз), 18.9 е на python 2.26 а новата 19 е на python 3.0. За това сега на 18.9(на друг таблет) не мога да инсталирам Нова плей и Бригада например. Там пък ми иска python 3.0  Smile . Но остава въпроса как някои добавки работят на всички версии на Коди а други не  Huh

Въпросната добавка няма изискване за версия на python и за това работи и на Python 2 и на Python 3. Това, което се сещам като евентуална причина е, конкретната версия на Коди да търси такова изискване в настройките на добавката и ако не намери, да гърми с грешка, но аз съм ги махнал от всички добавки, които съм преправил да могат да работят с двата Python-а и респективно нищо не мога да направя по въпроса.

Не си го слагайте на сърце и благодаря за отделеното време и внимание. Като няма лесно ще си ги свалям ръчно  Smile . По-важното е че телевизиите работят. Идеята е да гледаме нещо лятото на двора. А ако спрат и те да работят ще стане чудесна дъска за рязане от него  Shy .
  
ПП. В случай че Ви е интересно OpenSubtitles.org by OpenSubtitles от Вашето репо и Букви.бг от БГ репото работят.

Принципно, всички добавки имат сложено изискване за версия на Python, но аз съм го махнал, за да могат да работят и при двата Python-а. Интересно ми е, другите добавки от репо Мар33 инсталират ли се и работят ли при Вас, защото и при тях е махнато изискването за версия на Python и тогава вече става още по-странно при Вас Smile Пишете ми на лични, коя версия Ви дава, че търси на Python и ще Ви пратя версия на добавката, която да има включено това изискване и да пробвате с нея.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#88
@martinstz, благодаря ти. Днес успях най-накрая да подкарам субтитрите да се скролват. Супер се получава, понеже вече мога да видя, кое е за DVDrip,720p,1080p,2160p и да избера субтитри за правилния релийз, без да гадая. При coreelec със стандартния скин "Estuary" не показваше папката на скина и не можех да коригирам дадения файл, както беше написал да направя. Какво ли не опитах, но папката така и не се показа. Опитах се да го инсталирам през външен носител, но пак не искаше. След като изтеглих и записах някакъв моднат скин, който е същия, но явно с минимални промени, успях да едитна файла и всичко си дойде на мястото. С другите скинове си се скролваха ама ми идват малко разхвърлени. БЛАГОДАРЯ! Ще оставя линк към моднатия скин, ако някой има същите проблеми като мен за коригиране на файловете в оригиналния.
Отговори
#89
Здравейте,

От известно време имам проблем със свалянето на субтитри с Bulgarian Subs на Android TV, преди няколко месеца субтитрите се сваляха без проблем. Например за тези https://yavka.net/subs/10281/BG сега ми изписва "Failed to download subtitle", макар че преди това правилно изписва името на файла, който трябва да свали. Това се случва и с останалите сайтове за субтитри.

Минах на Kodi 19.1 с надеждата проблемът да се оправи, но уви няма промяна. В момента съм с версия 2021.08.31.01 на Bulgarian Subs. Пробвах да включа Extract.Me, което не помогна и с това идеите ми се изчерпаха Smile.

Ако имате идеи как бих могъл да разреша проблема, ще съм ви признателен да ги споделите.

П.П. Бих дал log, но не знам къде точно да го намеря.
Отговори
#90
(26-09-2021, 15:37)the_cyberix написа: Здравейте,

От известно време имам проблем със свалянето на субтитри с Bulgarian Subs на Android TV, преди няколко месеца субтитрите се сваляха без проблем. Например за тези https://yavka.net/subs/10281/BG сега ми изписва "Failed to download subtitle", макар че преди това правилно изписва името на файла, който трябва да свали. Това се случва и с останалите сайтове за субтитри.

Минах на Kodi 19.1 с надеждата проблемът да се оправи, но уви няма промяна. В момента съм с версия 2021.08.31.01 на Bulgarian Subs. Пробвах да включа Extract.Me, което не помогна и с това идеите ми се изчерпаха Smile.

Ако имате идеи как бих могъл да разреша проблема, ще съм ви признателен да ги споделите.

П.П. Бих дал log, но не знам къде точно да го намеря.

За съжаление е нещо локално при Вас. Въпросните субтитри при мен се зареждат без проблеми.
[Изображение: 1.jpg]
Пробвайте да преинсталирате добавката. От друга добавка имате ли такъв проблем, примерно от a4kSubtitles? Ако можете да изпратите лог файл, може и да има нещо в него, което да помогне. Тук можете да видите според ОС, къде се намира той: https://kodi.wiki/view/Log_file
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори


Отваряне на: