Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как да гледаме 1080p Телевизия без да буферира
#21
Хора, както вече споменах, аз съм в София с оптичен интернет на Булсат и при мен понякога буферира та се къса!
Проблема си е изцяло в булсата - просто сървърите им не могат да смогнат на натоварването.
Като добавим това, че сте и отвъд океана/ламанша ...
Отговори
#22
(23-11-2015, 12:37)roastednoob написа: Хора, както вече споменах, аз съм в София с оптичен интернет на Булсат и при мен понякога буферира та се къса!
Проблема си е изцяло в булсата - просто сървърите им не могат да смогнат на натоварването.
Като добавим това, че сте и отвъд океана/ламанша ...

По твоята логика трябва да буферира на всички, но не е така, някои нямат проблеми.
Отговори
#23
ПВР има собствена конфигурация - може да експериментирате с нея.
Мрежовите конфигурации нямат нищо общо с тези на ПВР-а.
Повече информация може да намерите тук.

minvideocachelevel
minaudiocachelevel
cacheindvdplayer


Примерен файл:

<advancedsettings>
<network>
<!--
These tweaks are needed to ensure smooth playback
-->
<cachemembuffersize>524288000</cachemembuffersize><!-- 500MB (100*1024*1024) -->
<buffermode>1</buffermode><!-- Forces buffering of video files -->
<readbufferfactor>16.0</readbufferfactor><!-- Sets the read speed to four times what is needed to fill the cache -->
</network>
<pvr>
<minvideocachelevel>20</minvideocachelevel>
<minaudiocachelevel>20</minaudiocachelevel>
<cacheindvdplayer>true</cacheindvdplayer>
</pvr>
</advancedsettings>
Отговори
#24
(23-11-2015, 13:43)kodi_dev написа: ПВР има собствена конфигурация - може да експериментирате с нея.
Мрежовите конфигурации нямат нищо общо с тези на ПВР-а.

minvideocachelevel
minaudiocachelevel
cacheindvdplayer


Примерен файл:

<advancedsettings>
<network>
<!--
These tweaks are needed to ensure smooth playback
-->
<cachemembuffersize>524288000</cachemembuffersize><!-- 500MB (100*1024*1024) -->
<buffermode>1</buffermode><!-- Forces buffering of video files -->
<readbufferfactor>16.0</readbufferfactor><!-- Sets the read speed to four times what is needed to fill the cache -->
</network>
<pvr>
<minvideocachelevel>20</minvideocachelevel>
<minaudiocachelevel>20</minaudiocachelevel>
<cacheindvdplayer>true</cacheindvdplayer>
</pvr>
</advancedsettings>
Би ли посочил, в коя папка трябва да се постави при андроид ос ?
Тук ли - Android/data/org.xbmc.kodi/files/ - други папки, като - .kodi/userdata не ми се появяват или трябва да ги създам ?
Отговори
#25
(23-11-2015, 12:37)roastednoob написа: Хора, както вече споменах, аз съм в София с оптичен интернет на Булсат и при мен понякога буферира та се къса!
Проблема си е изцяло в булсата - просто сървърите им не могат да смогнат на натоварването.
Като добавим това, че сте и отвъд океана/ламанша ...

На твое място бих започнал с ребутване на модема, рутера и STB. Погледни дали входящата точка за твоят интернет е заземена, ако не е ги извикай да го направят
Ако си купувате евтини боксове от алибаба и темподобни сайтове не търсете причината другате - тя е вътре е тях - калпав хардуер и недодялан софтуер.
Отговори
#26
(22-11-2015, 23:58)xbmcbg написа: Явно говориш за реторичен въпрос (в себе си съдържа отговора) който сам си задал.
Ти не гледаш от сателит, а от интернет с неофициялен плугин ( third party software) който е адаптиран към друга услуга на Булсат на която видимо не си абонат Idea  което е доста различно. Обяснението което търсиш е елементарно - твоите 60 Мbps (ако изобщо ги имаш) немогат да прескочат закона на Айнщаин за пространството и времето.

Мойте 60 мегабита си ги имам, че даже и 100 си имам..., не виждам защо толкова съркастично пишеш? Идеята на този форум не е ли да си помагаме? Хубава работа ама българска...

Благодаря kodi_dev, ще пробвам с примерният файл!
Живота е като терена или ставаш силен, блокираш, сваляш и целяваш или се отказваш, падаш и си заминаваш! 
beBoss™
Отговори
#27
Ами относно 1080 p каналите дали ще се гледат през коди или друг плеър си има буфериране пак дори и малко и на моменти, като гледам филми в някоя видеодобавка няма грам буфер,но отворя ли канал се почва ,отварям линкове с плеър от компютъра пак така, може би ми трябва оригинален стрийм на такива програми но въпроса е къде да се намерят :-), ако някой може да даде инфо да каже :-), та проблема си е в източника повечето пъти ако имате добър интернет, относно advansed settings би трявало да се активират от самото Коди спрямо нета и това което показва като данни в него,файла си го създава кодито, не знам като се копира файла така в папката ще работят ли, преди да се създаде файла са изключени в коди, а аз си търся оригинален стрйм на топ филмови външни канали и нашите HBO HD.
Отговори
#28
(23-11-2015, 15:01)zenmate2015 написа:
(23-11-2015, 13:43)kodi_dev написа: ПВР има собствена конфигурация - може да експериментирате с нея.
Мрежовите конфигурации нямат нищо общо с тези на ПВР-а.

minvideocachelevel
minaudiocachelevel
cacheindvdplayer


Примерен файл:

<advancedsettings>
<network>
<!--
These tweaks are needed to ensure smooth playback
-->
<cachemembuffersize>524288000</cachemembuffersize><!-- 500MB (100*1024*1024) -->
<buffermode>1</buffermode><!-- Forces buffering of video files -->
<readbufferfactor>16.0</readbufferfactor><!-- Sets the read speed to four times what is needed to fill the cache -->
</network>
<pvr>
<minvideocachelevel>20</minvideocachelevel>
<minaudiocachelevel>20</minaudiocachelevel>
<cacheindvdplayer>true</cacheindvdplayer>
</pvr>
</advancedsettings>
Би ли посочил, в коя папка трябва да се постави при андроид ос ?
Тук ли - Android/data/org.xbmc.kodi/files/ - други папки, като - .kodi/userdata не ми се появяват или трябва да ги създам ?
Здравей,

Файлът се поставя в Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/
Ако нямаш такъв файл там трябва сам да го създадеш като задължително трява да е от типа .xml (advancedsettings.xml)
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#29
(27-11-2015, 16:03)zdravkos написа:
(23-11-2015, 15:01)zenmate2015 написа:
(23-11-2015, 13:43)kodi_dev написа: ПВР има собствена конфигурация - може да експериментирате с нея.
Мрежовите конфигурации нямат нищо общо с тези на ПВР-а.

minvideocachelevel
minaudiocachelevel
cacheindvdplayer


Примерен файл:

<advancedsettings>
<network>
<!--
These tweaks are needed to ensure smooth playback
-->
<cachemembuffersize>524288000</cachemembuffersize><!-- 500MB (100*1024*1024) -->
<buffermode>1</buffermode><!-- Forces buffering of video files -->
<readbufferfactor>16.0</readbufferfactor><!-- Sets the read speed to four times what is needed to fill the cache -->
</network>
<pvr>
<minvideocachelevel>20</minvideocachelevel>
<minaudiocachelevel>20</minaudiocachelevel>
<cacheindvdplayer>true</cacheindvdplayer>
</pvr>
</advancedsettings>
Би ли посочил, в коя папка трябва да се постави при андроид ос ?
Тук ли - Android/data/org.xbmc.kodi/files/ - други папки, като - .kodi/userdata не ми се появяват или трябва да ги създам ?
Здравей,

Файлът се поставя в Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/
Ако нямаш такъв файл там трябва сам да го създадеш като задължително трява да е от типа .xml (advancedsettings.xml)

Не са ми активни бутоните, когато съм в Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/ и не мога да добавям или редактирам  каквото и да било. Ако влизам през файловия мениджър на устройството- тв бокс , а не през кодито стигам до тук Android/data/org.xbmc.kodi/files/ , другите папки са скрити, кодито има опция, която показва скритите файлове и така дефакто правя исталацията(PVR настройките), но не мога да добавям нищо оттам. Отделно в настройките на кодито има файлов мениджър откъдето да добавям източници, но нищо не се получава, не са активни и там бутоните. Така е при андроида.
Отговори
#30
(27-11-2015, 16:27)zenmate2015 написа:
(27-11-2015, 16:03)zdravkos написа:
(23-11-2015, 15:01)zenmate2015 написа:
(23-11-2015, 13:43)kodi_dev написа: ПВР има собствена конфигурация - може да експериментирате с нея.
Мрежовите конфигурации нямат нищо общо с тези на ПВР-а.

minvideocachelevel
minaudiocachelevel
cacheindvdplayer


Примерен файл:

<advancedsettings>
<network>
<!--
These tweaks are needed to ensure smooth playback
-->
<cachemembuffersize>524288000</cachemembuffersize><!-- 500MB (100*1024*1024) -->
<buffermode>1</buffermode><!-- Forces buffering of video files -->
<readbufferfactor>16.0</readbufferfactor><!-- Sets the read speed to four times what is needed to fill the cache -->
</network>
<pvr>
<minvideocachelevel>20</minvideocachelevel>
<minaudiocachelevel>20</minaudiocachelevel>
<cacheindvdplayer>true</cacheindvdplayer>
</pvr>
</advancedsettings>
Би ли посочил, в коя папка трябва да се постави при андроид ос ?
Тук ли - Android/data/org.xbmc.kodi/files/ - други папки, като - .kodi/userdata не ми се появяват или трябва да ги създам ?
Здравей,

Файлът се поставя в Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/
Ако нямаш такъв файл там трябва сам да го създадеш като задължително трява да е от типа .xml (advancedsettings.xml)

Не са ми активни бутоните, когато съм в Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/ и не мога да добавям или редактирам  каквото и да било. Ако влизам през файловия мениджър на устройството- тв бокс , а не през кодито стигам до тук Android/data/org.xbmc.kodi/files/ , другите папки са скрити, кодито има опция, която показва скритите файлове и така дефакто правя исталацията(PVR настройките), но не мога да добавям нищо оттам. Отделно в настройките на кодито има файлов мениджър откъдето да добавям източници, но нищо не се получава, не са активни и там бутоните. Така е при андроида.
Този файл се създава с външен текст едитор, Notepad++ или някой друг, който ти харесва!
След като го създадеш го копираш чрез ФТП клиент, или през твоята вътрешна мрежа(peer-to-peer) Workgroup...
Също така има програми от типа Third-Party с които можеш да прехвърляш файлове между бокса ти и компютъра ти....
В самия бокс няма как да създадеш файла. Така е при бокса.
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Предложения за IPTV българска телевизия с kodi KpuCko 24 20,368 08-03-2021, 23:03
Последна публикация: mehanic
  Коди проблем с бг телевизия Punki 3 4,313 20-09-2020, 13:17
Последна публикация: DIVAK22
  Помощ за гледане на телевизия. Slackwere 11 11,914 22-06-2020, 19:57
Последна публикация: Fireblade
  варианти за гледане на телевизия в Коди theskillboy 9 9,558 05-05-2020, 12:06
Последна публикация: gogobravo
  Нова телевизия в HD формат ROBERT 13 13,281 29-09-2019, 19:52
Последна публикация: xbmcbg

Отваряне на: