| Привет, Гост |
Трябва да се регистрирате преди да може да публикувате на нашия сайт.
|
| Форумни статистики |
» Членове: 5,695
» Последен член: krasyvg
» Форумни теми: 1,167
» Форумни публикации: 21,050
Пълна статистика
|
|
|
| Windows мрежа (SMB) |
|
Публикувано от: vandu - 26-01-2020, 21:38 - Форум: Ръководства и полезни връзки
- Отговори (7)
|
 |
Тъй като на няколко пъти ми се налага да преинсталирам KODI и всеки път търся как става настройката на SMB реших да пусна една тема тук. Може да нее най-удачния начин, но с SMB съм свикнал и затова го ползвам.
Първото нещо което трябва да се направи е компютъра да има user account и password, ако нямате си създавате.
Второто нещо папката от която искате да гледате филма да бъде шерната. На win 10 (на 7 мисля беше същото) десен бутон на папката properties - sharing - share..., от там добавяте (add) everyone и му давате shere.
Аз съм си шернал папката където ми се свалят филмите и не се налага да го правя всеки път като искам да гледам филм.
След това влизаме в коди и почваме настройките. Ще ги давам на български понеже така съм го настроил.
Видео - файлове - добавяне на видео - преглед - добави място от мрежата. На Протокол трябва да изберете SMB, на Име на сървъра въвеждате IP-то на компютъра и след него :445/
Трябва да изглежда подобно: 192.168.0.101:445/
на потребителско име въвеждаш user accaunt-a на компютара си и под него си въвеждаш паролата на компютъра.
Когато натиснш добре , ще те прати в преглед за нов споделен ресурс, там ще има smb:// и IP-to което въведохме: smb://192.168.0.101:44/ даваме на него след това избираме шернатата папка и даваме добре .
На рутер TP-link 841n имах проблем с Bridge interfaces и не нямаше връзка между компютъра и телевизора. Оправя се с: Connection > Basic > Wireless и "Wireless Client Isolation:" трябва да е "Disabled".
|
|
|
| Проблем със свързването |
|
Публикувано от: vandu - 23-01-2020, 01:08 - Форум: Общи дискусии, проблеми и решения
- Отговори (13)
|
 |
Здравейте!
Имам малък проблем със свързването към коди от няколко дни.
Телевизора е SONY KDL43W807C, компютъра е с win10, а връзката я правя с SMB, рутера е tp-link AC-750 (безжичн са свързани тв и комп), като се опитам да вляза в папката с филмите ми изписва "свързването с мрежовия сървър е невъзмоно". Kodi ми липсва и в media streaming options. Този номер ми го прави за втори път, предния път след преинсталиране успях да го подкарам но много трудно.
Ще се радвам на идеи.
ПП: Пробвах го и на жената на компа и там същата работа.
|
|
|
| tivi.bg настройки |
|
Публикувано от: Lipper - 04-01-2020, 19:08 - Форум: Общи дискусии, проблеми и решения
- Отговори (11)
|
 |
Здравейте,някой който е настройвал IPTV от tivi.bg в Kodi, може ли да ми обясни тук по-подробно как става самото настройване понеже от няколко дена се опитвам и няма никакъв резултат. Благодаря предварително!
|
|
|
|