Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със свързването
#1
Здравейте!
Имам малък проблем със свързването към коди от няколко дни.
Телевизора е SONY KDL43W807C, компютъра е с win10, а връзката я правя с SMB, рутера е tp-link AC-750 (безжичн са свързани тв и комп), като се опитам да вляза в папката с филмите ми изписва "свързването с мрежовия сървър е невъзмоно". Kodi ми липсва и в media streaming options. Този номер ми го прави за втори път, предния път след преинсталиране успях да го подкарам но много трудно.
Ще се радвам на идеи.

ПП: Пробвах го и на жената на компа и там същата работа.
Отговори
#2
Windows си е главоболие Big Grin тромава и неподредена документация (Индийска им работа) човек може да пропилее доста време в препратки и накрая да се откаже.
Опитай с UPnP или ftp с тях е по-лесно.
Отговори
#3
Официалната документация сочи към: https://kodi.wiki/view/SMB/Windows
Иначе, моят съвет е свързвай се по IP адрес, а не по име (hostname) за по-голяма надеждност. Ако така ти се получи в самия рутер можеш да зададеш статичен IP адрес на компютъра, за да не се променя той с времето.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#4
Може ли и двамата да обясните малко по-подробно.
Как става свързването с UPnP i ftp.
Majide какво имаш предвид да се свървам по IP адрес ?
Нали при SMB пак си се въвежда IP плюс името на папката.
IP-то на компютъра е верно въведено в настройките на SMB.

ПП: Компютъра и телевизора са свързани в една мрежа понеже успешно шервам клипове.
Отговори
#5
Пробвай с Plex и забрави за проблемите.Да, отделен софтуер, но си заслужава. Това относно upnp. Така или иначе имаш устройство към което се свързваш.

https://kodibg.org/forum/thread-267.html
Отговори
#6
(23-01-2020, 23:39)vandu написа: Може ли и двамата да обясните малко по-подробно.
Как става свързването с UPnP i ftp.
Majide какво имаш предвид да се свървам по IP адрес ?
Нали при SMB пак си се въвежда IP плюс името на папката.
IP-то на компютъра е верно въведено в настройките на SMB.

ПП: Компютъра и телевизора са свързани в една мрежа понеже успешно шервам клипове.
 Телевизорът ви предполагам, че не работи с операционна система Windows, а по-вероятно да е с Android. SMB протокола е разработен от Майкрософт за употреба в компютрите с Windows, конзолите Xbox и т.н. В общи линии работи и под другите системи и платформи, но не много добре. Догонват се промените направени от Майкрософт и ако ще го използвате за да свържете различни системи, вероятно ще имате проблеми (вероятност 75%).

Под "свързване по IP адрес" имах в предвид, да не опитвате по hostname.lanname или (hostname.domain), защото за да работи това, ще ви трябва правилно функционираща още една услуга. На повечето хора, дори и на мен самият, не ми се занимава с такива глупости и затова зарязах ползването на Windows още преди години в полза на Linux, където всичко ми се получава много по-бързо и лесно. Няма екрани на смърта, няма дълго чакане за да се инсталират следващите ъпдейти повреждащи още нещо или увеличаващи количеството телеметрия към специалните разузнавателни служби... Извинете ме за "лирическото отклонение".
Под UPnP и FTP, xbmcbg ще да има в предвид да използваш по стандартни и отворени протоколи, които се поддържат еднакво добре под всички платформи и логично с тях няма да имаш такива големи проблеми. За FTP ще трябва да инсталираш съответно FTP server - някакъв на компютъра с Windows и каквато директория споделиш през него, ще можеш да я достъпваш през Коди и стандартните интернет браузъри. UPnP всъщност е услуга за автоматично отваряне на портовете в рутерите и предполагам xbmcbg е искал да напише DLNA. DLNA е специално създаден за споделяне на снимки, музика и видео през локална мрежа (кабелна или безжична). Имай в предвид, че не поддържа отделни субтитри, защото това са текстови файлове (поддържа само мултимедийни файлове). Субтитрите биха могли да се интегрират във самите филми.

Това е в общи линии. Тук и там - навсякъде си има подводни камъни. Например решението, което ZZlatev ти предлага е затворено комерсиално решение и самите клиенти, свързващи се към Plex Media Server трябва да се заплащат, а за пълната функционалност на сървърната част се изисква месечен абонамент (опционално). Хубаво е да се знае, че понякога удобните неща (като Plex или Emby) струват пари, а други са както удобни, така и свободни (например Коди). И сами може да видите, че все повече правителства и големи корпорации преминават към open source решения. Дори и Майкрософт постепенно отварят лицензите на своите продукти.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#7
Както винаги Majide ти е обяснил всичко прекрасно.
Ти си избрал двете крайности които лично аз ненавиждам - Windows + Sony. И двете компании се опитват да налагат свои стандарти които да са трудно съвместими с останалите  Big Grin
Споделям филми през няколко  Network-attached storage които ми осигуряват и частен облак който е достъпен от всяка точка на света.

ПП Universal Plug and Play (UPnP) е най-лесният за него начин.

ПП 2 Wink Погледни как се прави ACCESS TO NETWORK PC (SAMBA) при КОДИ не е по-различно.
Отговори
#8
(25-01-2020, 16:23)xbmcbg написа: Както винаги Majide ти е обяснил всичко прекрасно.
Ти си избрал двете крайности които лично аз ненавиждам - Windows + Sony. И двете компании се опитват да налагат свои стандарти които да са трудно съвместими с останалите  Big Grin
Споделям филми през няколко  Network-attached storage които ми осигуряват и частен облак който е достъпен от всяка точка на света.

ПП Universal Plug and Play (UPnP) е най-лесният за него начин.

ПП 2  Wink  Погледни как се прави ACCESS TO NETWORK PC (SAMBA) при КОДИ не е по-различно.
Между другото ,коди на Windows 10 работи перфектно.
Отговори
#9
(25-01-2020, 19:06)georgievgi76 написа: Между другото ,коди на Windows 10 работи перфектно.
 Екипът си търси програмисти за windows - има доста желаещи принципно, но почти никой не иска да се занимава с windows.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#10
Нормално е ! Повечето хора които знаят за какво идва реч казват, че религията не им позволява да използват Windows Cool Все повече фирми се отказват от него и се прехвърлят на Linux.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,053 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 262 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz
  Проблем с Коди RAKCHO 11 761 19-02-2024, 21:08
Последна публикация: Majide
  Проблем с мрежата за интернет ROBERT 9 3,534 12-01-2024, 18:18
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 521 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: