Привет, Гост
Трябва да се регистрирате преди да може да публикувате на нашия сайт.

Потребителско име
  

Парола
  





Търси форуми

(Разширено търсене)

Форумни статистики
» Членове: 5,695
» Последен член: krasyvg
» Форумни теми: 1,167
» Форумни публикации: 21,050

Пълна статистика

Последни теми
P2PBG
Форум: Компоненти за Kodi
Последна публикация: martinstz
19-06-2026, 23:43
» Отговори: 20
» Разглеждания: 7,084
Bulgarian Subs
Форум: Компоненти за Kodi
Последна публикация: martinstz
13-06-2026, 22:08
» Отговори: 224
» Разглеждания: 291,209
P2pbg.com
Форум: Електронни услуги
Последна публикация: martinstz
13-06-2026, 01:16
» Отговори: 1
» Разглеждания: 166
Добавка за български кана...
Форум: Android TV BOX
Последна публикация: kardzali
12-06-2026, 03:23
» Отговори: 6
» Разглеждания: 1,776
Elementum
Форум: Компоненти за Kodi
Последна публикация: IvoMarkov
11-06-2026, 10:56
» Отговори: 27
» Разглеждания: 22,812

 
  Предложение: български скрейпър за филмови метаданни
Публикувано от: Majide - 15-12-2015, 23:45 - Форум: Заявки и идеи за разработка - Отговори (15)

Става дума за ето тези диалогови прозорци:

[Изображение: 2mql0uo.jpg]

Когато разполагате с множество филми /игрални, документални, детски, сериали, концерти дори/ добавени в библиотеката на Kodi, той ги сканира чрез т.нар. скрейпъри и им добавя подходящи описания, обложки и други метаданни. Тази информация е по подразбиране на английски, но както виждате на картинката може да бъде на руски и на всеки един друг език, стига да разполагате с наличен скрейпър за този език. За наше щастие, съществува такава база данни с информация за филми на български език - http://www.cinefish.bg. Би било хубаво описанието на филмите в личните ни каталози да си бъде на български също, както е локализиран и интерфейса на Kodi. Търси се разработчик Smile . Аз самия бия отбой, защото вече се пробвах и нещо не ми се получи както трябва.

Принтирай

  Kodi Text to Speech & Voice Assistant
Публикувано от: Majide - 15-12-2015, 23:21 - Форум: Програмиране - Отговори (4)

Някой пробвал ли е вече Kodi TTS добавката? Навърта се наоколо от 2014г. насам, но чак сега я забелязвам? Интересно дали ще позволява да се изчитат субтитрите на глас, както правеше един известен преди време корейски плейър...да не му казвам името Cool  Трябва да се разгледа.

Принтирай

  Видео добавка: Шоуто на Слави
Публикувано от: harry_gg - 13-12-2015, 20:33 - Форум: Компоненти за Kodi - Отговори (5)

Добавка: Шоуто на Слави
Описание: Добавка за възпроизвеждане на видео клипове и цели епизоди на предаването "Шоуто на Слави".

Инсталация: 
Препоръчителна - от българското хранилище  БГ АДОНС (скоро) - позволява автоматичен ъпдейт. 
Алтернативна - директно от зип файл - свали последната версия

[Изображение: show.png]
Вече може да си гледам идиотията "Новинарник" Smile когато си поискам.

Принтирай

  ANIBG (СПРЯНА)
Публикувано от: Majide - 11-12-2015, 18:57 - Форум: Компоненти за Kodi - Отговори (7)

[align=justify]Това е приставка за гледане на анимета от http://anibg.info. Какъвто си е редът, повечето са с оригиналния дублаж на японски и български субтитри. Има и изключения като такива с български дублаж или изобщо без локализация на български (със субтитри или дублаж на английски). Според вашите предпочитания, можете да избирате между отделните налични категории.

[Изображение: screenshot-01.jpg]

Въпроси и отговори:

? Заедно с "anibg" се инсталираха още няколко приставки. Това обичайно ли е?
- Да нормално е. Всички заглавия са разположени на публични видео-хостинг услуги, като YouTube и др. За възпроизвеждането им в Kodi се разчита на съответните приставки и скриптове за тези услуги.

? Мисля, че заглавие "АБВ2" няма уредени авторски права за такъв вид разпространение. Какво да направя?
- Редно е да сигнализирате собствениците на сайта.

? Приемате ли заявки за качване на анимета?
- Отидете в сайта http://anibg.info и пишете на администратора/ъплоудъра.

? При опит за влизане в някоя от категориите или отваряне на видеата получавам грешка. Какво да направя?
- Можете да ни покажете log файла на Kodi за да открием проблема.

Принтирай

  Fire tv stick screen mirror windows
Публикувано от: anex - 11-12-2015, 16:29 - Форум: Общи дискусии, проблеми и решения - Отговори (3)

Здравейте,

има ли начин да си шервам десктопа от уин7 на fire tv stick-a?
Четох за miracast и WiDi, изтеглих някакви драйвъри от сайта на Intel, но ми каза, че hardware-a ми не се поддържал...

Мерси

Принтирай