Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T95Z Plus S912 3GB+32GB
#11
Здравейте,

Нов съм, затова моля да ме извините ако нещо не обясня, както трябва или пропусна нещо очевидно.

Взех си въпросното устройство преди седмица и имам сериозен проблем с "насичане" при гледането на видео от локален източник, от файл съхранен в локалната мрежа, както и от IPTV стрийм. Общо взето, всяко видео над 5-6Mbps

Искам да уточня, че това не е всеобщия "проблем" с връзката. Сигурен съм, тъй като тествах плейването с WiFi, така и с кабел. Тествах плейването на IPTV каналите на компютъра, който е на абсолютно същата интернет връзка и няма насичане. Също и факта, че насичането го има и от локален USB източник.

При промяна на настройките като цветовата гама, честотата на опресняване или резолюцията, има малка разлика, но никога не изчезва напълно проблема. Пробвах и с различни плеъри - MXPlayer, VLC, PlayerXtreme и тн. Също така пробвах и да сменя конфигурацията на плеърите, които го позволяват, от HW на SW декодиране и въпреки, че има разлика, насичането винаги го има. Колкото е по-висок битрейта, толкова по-лошо е насичането.
Самото насичане не е за секунда-две, а е по-скоро за части от секундата. Същото чувство, когато имате много слаб компютър и си пуснете видео, което е с много голям битрейт и се усеща минимален лаг, който е от това, че машината ви не може да декодира перфектно видеото.

Забравих да спомена, че проблема е при 1080p видео файлове. Дори не говоря за 4K. 
Нарочно закупих този модел, тъй като хардуеъра му е по-добър от повечето и всички ревюта твърдят, че може да плейва дори 4k. 

Последно нещо което не съм споменал е че при плейване на клип от Youtube, в 4K и битрейт над 20Mbps, няма абсолютно никакво насичане. Ясно че имат компресии, но битрейта го виждам като трафик генериран, а той е далеч над битрейта, при който започва насичането на видео файловете в 1080p.

Дали устройството, което са ми дали има някакви хардуеърни проблеми?
Дали има някакви настройки, които пропускам и трябва да се направят?

Моля да ме посъветвате как мога да реша проблема, тъй като по този начин не мога да го използвам, а не вярвам ако това е нещо стандартно, никой до сега да не го е забелязал.

Данни за устройството:
Android 7.1.2
Build: T5ZPE1081
Отговори
#12
(10-02-2019, 19:33)value написа: ...Моля да ме посъветвате как мога да реша проблема...Android 7.1.2...
 Виж мнение №6. Тези устройства, не работят идеално под Android (всъщност, нищо за което се сещам не работи както трябва под Android). Ако всичко, за което искаш да го използваш може да се върши през Kodi, на една мемори карта сложи CoreELEC, настроен за T95Z с 3GB RAM и го използвай така. Работи осезаемо по-бързо отколкото под Android. В някои моменти, забелязвам пропускане на звука за секунда или по-малко. Така е без значение от резолюцията, а по-скоро от битрейта, както и сам си се убедил вече. Пробвал съм го и на 4K и на 1080p BlueRay с 30-40Mbps stream и си ги плейва съвсем нормално, като на компютър. Не съм изпробвал обаче pass-true към външен audio receiver / decoder.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#13
Не е нормално да има проблем от подобно естество.
Специално този модел е доста пъргав заради паметта която е LP DDR 4 !
Със този хардуер не би трябвало да има проблем дори и с 4К филми....
Вижте си версията на фърмуера и я актуализирайте ако имате достатъчно познания.
Пробвайте със заводски настройки и инсталирайте всичко начисто, може причината да е в омазана инсталация на дадено приложение или добавка.....

P.S. Ако не сте запознат и нямате опит, не се хвърляйте в експерименти да префлашвате, защото има различни ривизии на платките, всяка е с различна памет и Wi-Fi чипсет и възможността да получите брик е много голяма !
Отговори
#14
(27-10-2018, 23:50)shantros написа: Аз не бих купил "куча" марка еднодневка, а бих заложил на Fire TV Stick 4K Ultra HD with All-New Alexa Voice Remote | Streaming Media Player

Много си прав!
Години наред ползвах куче и не куче марка боксове.
Кой от кой с по-добри показатели (за ценовия си клас).
С помощта на потребители на този форум и най-вече руските форуми, флашвах, префлашвах, бриквах, модвах ....
Не мога да кажа, че ми беше неприятно - зарибявка е!
Резултати различни, проблеми също!
Стигнах до извода, че софта е еднакво важен, както и хардуера!
До последно фаворит ми беше Libreelec-a.
От немай къде стигнах до Fire TV 4k Stick и се кротнах (засега).
Много ме радва и ми върши чудна работа!

Поздрави.
Отговори
#15
(11-02-2019, 11:34)kraflo написа:
(27-10-2018, 23:50)shantros написа: Аз не бих купил "куча" марка еднодневка, а бих заложил на Fire TV Stick 4K Ultra HD with All-New Alexa Voice Remote | Streaming Media Player

Много си прав!
Години наред ползвах куче и не куче марка боксове.
Кой от кой с по-добри показатели (за ценовия си клас).
С помощта на потребители на този форум и най-вече руските форуми, флашвах, префлашвах, бриквах, модвах ....
Не мога да кажа, че ми беше неприятно - зарибявка е!
Резултати различни, проблеми също!
Стигнах до извода, че софта е еднакво важен, както и хардуера!
До последно фаворит ми беше Libreelec-a.
От немай къде стигнах до Fire TV 4k Stick и се кротнах (засега).
Много ме радва и ми върши чудна работа!

Поздрави.

Колега , човека не търси и не пита кой модел да избере.....вече си е купил !
Има проблем и го интересува дали е нормално устройство с такъв хардуер да изпитва затруднение с възпроизвеждане на файл 1080р .
Темата е създадена не за ревюта и реклама на дадена марка, а във връзка с конкретен проблем !

Поздрави и нищо лично !
Отговори
#16
(10-02-2019, 19:33)value написа: Здравейте,

Нов съм, затова моля да ме извините ако нещо не обясня, както трябва или пропусна нещо очевидно.

Взех си въпросното устройство преди седмица и имам сериозен проблем с "насичане" при гледането на видео от локален източник, от файл съхранен в локалната мрежа, както и от IPTV стрийм. Общо взето, всяко видео над 5-6Mbps

Искам да уточня, че това не е всеобщия "проблем" с връзката. Сигурен съм, тъй като тествах плейването с WiFi, така и с кабел. Тествах плейването на IPTV каналите на компютъра, който е на абсолютно същата интернет връзка и няма насичане. Също и факта, че насичането го има и от локален USB източник.

При промяна на настройките като цветовата гама, честотата на опресняване или резолюцията, има малка разлика, но никога не изчезва напълно проблема. Пробвах и с различни плеъри - MXPlayer, VLC, PlayerXtreme и тн. Също така пробвах и да сменя конфигурацията на плеърите, които го позволяват, от HW на SW декодиране и въпреки, че има разлика, насичането винаги го има. Колкото е по-висок битрейта, толкова по-лошо е насичането.
Самото насичане не е за секунда-две, а е по-скоро за части от секундата. Същото чувство, когато имате много слаб компютър и си пуснете видео, което е с много голям битрейт и се усеща минимален лаг, който е от това, че машината ви не може да декодира перфектно видеото.

Забравих да спомена, че проблема е при 1080p видео файлове. Дори не говоря за 4K. 
Нарочно закупих този модел, тъй като хардуеъра му е по-добър от повечето и всички ревюта твърдят, че може да плейва дори 4k. 

Последно нещо което не съм споменал е че при плейване на клип от Youtube, в 4K и битрейт над 20Mbps, няма абсолютно никакво насичане. Ясно че имат компресии, но битрейта го виждам като трафик генериран, а той е далеч над битрейта, при който започва насичането на видео файловете в 1080p.

Дали устройството, което са ми дали има някакви хардуеърни проблеми?
Дали има някакви настройки, които пропускам и трябва да се направят?

Моля да ме посъветвате как мога да реша проблема, тъй като по този начин не мога да го използвам, а не вярвам ако това е нещо стандартно, никой до сега да не го е забелязал.

Данни за устройството:
Android 7.1.2
Build: T5ZPE1081

Здравей,
като от лаик на лаик, ето и моето виждане по въпроса ти (личен опит).
Хардуерните х-ки не са мерило.
Тубата - също.
Пробвал си различни плеъри, а Коди пробва ли?
Казваш локално USB, да разбирам флашка в порта на у-то, нали?
1080 филмите, с какъв размер са? Имам няколко бокса - всички се задъхват с файлове на 15бг онлайн, но няма проблеми с файлове дори над 40гб директно (usb,hdd).
Експерименти с префлашване и смяна на ОС-а ...... ти препоръчвам!
Сега У-тото не те радва!
Варианти:
Продавш го (ако не ти се занимава)
Убиваш го (все по-рядко се случва)
Оправяш го (ако имаш време и си любопитен и ........четеш на руски език)

Всичките са опция, не вярвам да струва хиляди левове!

Поздрави и успех.

(12-02-2019, 01:05)rtk написа:
(11-02-2019, 11:34)kraflo написа:
(27-10-2018, 23:50)shantros написа: Аз не бих купил "куча" марка еднодневка, а бих заложил на Fire TV Stick 4K Ultra HD with All-New Alexa Voice Remote | Streaming Media Player

Много си прав!
Години наред ползвах куче и не куче марка боксове.
Кой от кой с по-добри показатели (за ценовия си клас).
С помощта на потребители на този форум и най-вече руските форуми, флашвах, префлашвах, бриквах, модвах ....
Не мога да кажа, че ми беше неприятно - зарибявка е!
Резултати различни, проблеми също!
Стигнах до извода, че софта е еднакво важен, както и хардуера!
До последно фаворит ми беше Libreelec-a.
От немай къде стигнах до Fire TV 4k Stick и се кротнах (засега).
Много ме радва и ми върши чудна работа!

Поздрави.

Колега , човека не търси и не пита кой модел да избере.....вече си е купил !
Има проблем и го интересува дали е нормално устройство с такъв хардуер да изпитва затруднение с възпроизвеждане на файл 1080р .
Темата е създадена не за ревюта и реклама на дадена марка, а във връзка с конкретен проблем !

Поздрави и нищо лично !

Е как да не е лично, бе колега!?
Репликираш ме лично, извън темата.
Темата на е на питащия колега.
Аз отговарям на трети потребител.
Всичко написано от мен (над "рекламата") дава насока за решение на проблема!
Отговори
#17
(12-02-2019, 11:20)kraflo написа: Е как да не е лично, бе колега!?
Репликираш ме лично, извън темата.
Темата на е на питащия колега.
Аз отговарям на трети потребител.
Всичко написано от мен (над "рекламата") дава насока за решение на проблема!

Човека е описал за конкретен проблем и е направил запитване с надеждата някой да му даде съвет дали това е нормално понеже е лаик и не разбира достатъчно.
Не е ли по лесно ако имаш идея или отговор на въпроса, да помогнеш, а не да пишеш излишни и ненужни в случая неща.
Нека Админите направят една тема "Ала Бала" или нещо от рода ....и там си чешете езиците и си ги мерете кой какво си купил, от къде, за колко....ама защо и т.н.
Идеята е да се помогне на всеки с проблем, ако е възможно, а не да се водят безмисленни спорове или да се правим на "ощипани моми" .
Специално за колегата kraflo и за всички които се чувстват засегнати, обидени или репликирани....моите извинения !
Отговори
#18
Благодаря за съветите колеги!

Малко ъпдейт по моя проблем:
1. Платих на хора, които продават такива устройства да го тестват, с надеждата да го съпоставят и да видят дали има разлика с техните модели, за евентуални хардуеърни разлики или проблеми.
2. Предложиха ми и оптимизация в цената.

Общо взето, резултата е 45лв в кофата. Но човек се учи докато е жив.

Иначе днес свалих един ремъкс на Робин Худ, без компресия. По чиста версия на 4k, няма как да намеря.. Данните за видеото са:
69.8Mbps видео HEVC HDR10 4k UHD

Дори тествах плейването през wifi. Няма почти никакво насичане. Въпреки това обаче, при стрийм на FullHD видео с 6-15Mbps, насичането пак го има. Мисля че това е идеален пример, че проблема не е в битрейта, резолюцията или фрейм рейта. Проблема е в декодинга на видеото. Според мен, заради сорса на видеото, подръжката на устройството за определен тип видео кодек я няма или не е оптимална за декодиране.

Моля ако някой има мнение да го сподели, дали мислите, че наистина това е проблема или е друг.

Сега ми остават два варианта:
1. Продавам устройството и купувам друго
2. Слагам Libreelec и тествам

Втория вариант ми е интересен, но ме притеснява, че ако след него няма достатъчно добър ефект, ще загубя първия вариант да продам устройството, за да си взема друго.

Ще съм благодарен също така на мнение за различно устройство, което да не ми създава такива грижи. Мислих за MAG, но нямам опит и ще съм благодарен на съвети.

PS, версията на операционната система е ъпдейтната. Както казах съм пробвал с 5 различни плеъра, включително и такива, които предлагат софтуеърно декодирано и там има осезаема разлика между софтуеърно и хардуеърно декодиране. Тествал съм с Kodi, VLC, интегрирания Андроид плеър, MX Player, Player Xtreme.
Отговори
#19
По правило, LibreELEC/OpenELEC се пуска от SD Carda именно за да остане OS-а на у-вото недкосната. Така че, смело.
Отговори
#20
Нов ъпдейт.

Вчера тествах подкарването на CoreELEC от 3 различни флашки, но с който и dtb файл да тествах, все стоеше на черен екран след логото T95Z Plus. Днес закупих карта Class10 за всеки случай, но за съжаление резултата е абсолютно същия. Пробвал съм следните dtb-та от версия на CoreELEC:
gxm_q201_3g_c400_plus.dtb
gxm_q201_3g_1gbit.dtb
gxm_q201_3g.dtb
gxm_q200_3g.dtb

Резултата е един и същ. Показва се логото, след това черен екран. Чакам 20-30секунди и тествам следващия. Нито един до сега не тръгна. Даже при ето тези, дори не стигаше черен екран, а забива на логото без да се промени:
gxm_q201_c300_pro.dtb
gxm_q201_2g_1gbit.dtb
gxm_q201_2g.dtb
gxm_q201_1g.dtb
gxl_p231_c300.dtb

Моля ви за съвет. Не съм сигурен дали моето устройство е Sunvell, тъй като няма никъде маркировка по него. Отварях го и вътре, но отново не пише производителя. Нямам вече никакви идеи, а съм налял 130лв в устройството и още над 100 в тестове, съвети, допълнителни модули, карти и тн.
Отговори


Отваряне на: