Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T95Z Plus S912 3GB+32GB
#1
Може ли мения относно този Бокс ? Благодаря предварително.
Отговори
#2
За Android BOX бокс е доста добър (давам му 8 по 10-балната скала). Ако не ти се нрави андроида с който идва устройството, може да се префлашне лесно с неофициален LibreELEC или официален CoreELEC. Наскоро правих точно това...

Какво не работи под CoreELEC за този бокс:
- Дигиталното часовниче на дисплея, явно се управлява през app за android, защото под *ELEC не тръгва;
- "светлинната лайсна" си стои само в един цвят и не може да се смени с дистанционното;
- колкото до фабричното дистанционно, може да се каже че в *ELEC по default не работи и трябва да му се правят някакви настройки за бутоните (и понеже си ценя времето), закачих едно "тип WMC" дистанционно и го разпозна от воле, както обикновена мултимедийна клавиатура;

Какво работи както трябва: практически всичко останало, което успях да изпробвам. При инсталиране на *ELEC се използва външна мемори карта или флашка и заводския андроид си остава непокътнат т.е. поддържа dual boot (изваждате външната памет преди включване и ще ви зареди андроида)

Дали бих се подвоумил да го купя, ако търся TV BOX ? Намират се и по евтини боксове с по-добри характеристики, но този е с добър естетически дизайн  Smile и сравнително популярен модел, който се продава под най-разнообразни китайски марки. Сами преценете заслужава ли си, според цената му в магазина и с каква операционна система ще го ползвате (под андроид всичко му работи; руутнат е; дистанционното е ОК, виждал съм и много по дървени от неговото).
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#3
(27-10-2018, 20:40)Majide написа:
За Android BOX бокс е доста добър (давам му 8 по 10-балната скала). Ако не ти се нрави андроида с който идва устройството, може да се префлашне лесно с неофициален LibreELEC или официален CoreELEC. Наскоро правих точно това...

Какво не работи под CoreELEC за този бокс:
- Дигиталното часовниче на дисплея, явно се управлява през app за android, защото под *ELEC не тръгва;
- "светлинната лайсна" си стои само в един цвят и не може да се смени с дистанционното;
- колкото до фабричното дистанционно, може да се каже че в *ELEC по default не работи и трябва да му се правят някакви настройки за бутоните (и понеже си ценя времето), закачих едно "тип WMC" дистанционно и го разпозна от воле, както обикновена мултимедийна клавиатура;

Какво работи както трябва: практически всичко останало, което успях да изпробвам. При инсталиране на *ELEC се използва външна мемори карта или флашка и заводския андроид си остава непокътнат т.е. поддържа dual boot (изваждате външната памет преди включване и ще ви зареди андроида)

[align=justify]Дали бих се подвоумил да го купя, ако търся TV BOX ? Намират се и по евтини боксове с по-добри характеристики, но този е с добър естетически дизайн  Smile и сравнително популярен модел, който се продава под най-разнообразни китайски марки. Сами преценете заслужава ли си, според цената му в магазина и с каква операционна система ще го ползвате (под андроид всичко му работи; руутнат е; дистанционното е ОК, виждал съм и много по дървени от неговото).


Благодаря за бързият отговор! Smile


Сега ако може и за тези или просто да ми кажеш кой от тези 3-те е по-добре? благодаря предварително!

Т9

X96 MAX+

Wink
П.С. по принцип мисля да ги използвам за гледане на ТВ повечето време !
А и визията не е от значение, важното е да върши работа, както се казва!
Отговори
#4
Аз не бих купил "куча" марка еднодневка, а бих заложил на Fire TV Stick 4K Ultra HD with All-New Alexa Voice Remote | Streaming Media Player
Отговори
#5
Xiaomi Mi Box S
Отговори
#6
Има смисъл да се купуват както казвате "маркови" tv box-ове, само ако ще ги използвате с оригиналната операционна система, заложена от производителя  ( в 99% от случаите е андроид ). Такива са NvIDIA Shield, Amazon Fire****, Xiaomi BOX *** и т.н. Също в много голям % от случаите, безизвестните модели с неопределен (или дори различни) производители се произвеждат също в Китай, в подобни или същите фабрики, но с по-добри хардуерни параметри, от "марковите" продукти. Удачно е, да изберете немарков безизвестен модел, ако ще го използвате с custom операционна система по ваш собствен избор. Така ще имате по-висока производителност (по-мощен процесор, повече RAM и вътрешна памет) на по-ниска цена, защото не се слага надценка само заради brand-a. На всички ви е ясно, че и "марковите" също се сглобяват с части от други производители и не всичко им е идеално и перфектно и не създават проблеми. Идеални продукти няма, особенно пък създадени от човешка ръка.

Сега, отговарям на въпроса на xDaemon: между T9 и X96 MAX+ от (посочените линкове), бих избрал T9, защото е с 8-ядрен процесор. И Sunvell и VONTAR са известни сред производителите на "нермаркови" TV BOX устройства.

Един от основните проблеми при тези кутийки, е че нямат достатъчно конски сили да обработват стриймове с голям битрейт и, че когато работят под андроид (особено по-старите му версии), малко лагват. На второ място по значение е RAM паметта. 4GB DDR3 е повече от достатъчно (и 2GB стигат, но за работа под андроид внимавайте, защото 1GB не е достатъчно и за андроида и за Коди едновременно). Ако по отношение на CPU и RAM моделите са равностойни, тогава може да обърнете внимание на броя и вида на комуникационните портове, техните стандарти (WIFI, USB, HDMI/CEC), вида на дистанционното, дизайна...
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#7
Съгласен съм с теб, но 99% от хората са Plug and Play с нулева грамотност и те дори не са чували за Custom OS преди ти да им кажеш  Smile , всички чакат да им се направи нещо което да бъде придружено от step by step инструкция. За това определено вярвам, че за тях е по-добре да си купят "марково" изделие което задължително има и софтуерна поддръжка от производителя (мога да  дам за пример първата огнена пръчка на Амазон която се продаваше 2009/2010 и е още в играта) ако си спомняш по това време "коди" беше само в Amazon App Store ... Понеже си интелигентен и следиш новостите предполагам, че си запознат с новото изискване на Google, че който използва Андроид е длъжен да подсигури софтуерна поддръжка на изделията които го ползват за минимум 2 години (първата минимално 4 секюрити  упдейта, а втората минимум 3), но да си забелязал това да се случва от компаниите еднодневки?
Отговори
#8
Проблема с фабричното дистанционно под *ELEC е разрешен >
[Изображение: 61u4a-HV7-RAL-SL1200.jpg]
Понеже много модели ползват еднакви дистанционни ( T95Z Plus, T95K PRO, T95V PRO, T95U PRO, T95W PRO, MXQ PRO 4K, M8S PRO PLUS, KM8 Pro, T9, QBOX, A95X ... ) може да ползвате наготово направените конфигурационни файлове за тези модели !
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#9
За мен е по-важно да поддържат dolby vision & dolby atmos!

Дали са маркови, пръчки, с или без къстом ос не е толкова важно. Всички са "сделано в Китае"  Big Grin
Останалото се нагляся според възможностите на потребителя...
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#10
Много се бях наточил точно на този модел, но след гледане на доста ревюта поръчах Н96 pro plus. За добро или за лошо ще видим, само за КОДИ ще се ползва основно. Чак когато направих поръчката, Китаеца ми съобщи, че съм нацелил некви техни празници и ще го шипва чак средата на февруари [emoji45]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Отговори


Отваряне на: