Оценете темата:
  • 29 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Хранилище за добавки на Мартин
Както казах - беше ми удобно и подредено. И НАГОТОВО. Жив и здрав.
Някой има ли проблем с elementum в началото при буфера? Сякаш нещо пречи на скоростта на сваляне. Тъкмо започне да се увеличава и веднага пада до 0 kb/s. В първите 5 минути не минава 50 kb/s. И това се случва с торенти които иман над хиляда сийдъри.
Проблема мисля че е в elementum защото ако свалям торент с utorrent скоростта с вдига за няколко секунди до 3-4 mb/s.
(08-11-2018, 23:50)dimov81 написа: Някой има ли проблем с elementum в началото при буфера? Сякаш нещо пречи на скоростта на сваляне. Тъкмо започне да се увеличава и веднага пада до 0 kb/s. В първите 5 минути не минава 50 kb/s. И това се случва с торенти които иман над хиляда сийдъри.
Проблема мисля че е в elementum защото ако свалям торент с utorrent скоростта с вдига за няколко секунди до 3-4 mb/s.

И при мен  е така. При мен на ТV зареждането понякога върви по бавно отколкото свалянето на цял филм  на комп с друга торент програма. И това важи не само за скороста но и за самото зареждане докато започне свалянето, като понякога върти по цяла минута. Quasar - например зареждаше много бързо при мен .... говорим разбира се за филми, както каза колегата с много маймуни на клона.
(09-11-2018, 11:45)slp_pl написа:
(08-11-2018, 23:50)dimov81 написа: Някой има ли проблем с elementum в началото при буфера? Сякаш нещо пречи на скоростта на сваляне. Тъкмо започне да се увеличава и веднага пада до 0 kb/s. В първите 5 минути не минава 50 kb/s. И това се случва с торенти които иман над хиляда сийдъри.
Проблема мисля че е в elementum защото ако свалям торент с utorrent скоростта с вдига за няколко секунди до 3-4 mb/s.

И при мен  е така. При мен на ТV зареждането понякога върви по бавно отколкото свалянето на цял филм  на комп с друга торент програма. И това важи не само за скороста но и за самото зареждане докато започне свалянето, като понякога върти по цяла минута. Quasar - например зареждаше много бързо при мен .... говорим разбира се за филми, както каза колегата с много маймуни на клона.

Малко повече подробности - от коя добавка пускате да гледате или директно използвате Elementum, какви тракери се опитвате да стартирате...
Аз ползвам директно Elementum и използвам Замунда и Зелка от Elementum.BurstBG, както и YTS, GloTorrents, RARBG, YourBitTorrent и RuTracker от Elementum.Burst. Не съм срещнал проблеми. Всичко се стартира нормално.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Аз използвам Коди 17 и съм инсталирал само тези добавки: Elememtum (последната x64 версия за Windows), Замунда, Зелка, Арена и Elementum Burst. Като пусна някой торент скоростта се вдига до 10-15 kb/s след това пада до 0 kb/s и така седи няколко секунди. След това започва да се вдига до 20-30 kb/s след това пак пада до 0 kb/s. След това си вдига до 50-100 kb/s и пак започва да пада. Пробвал съм с торенти от различни тракери и няма разлика.

Но, направих тест и инсталирах Quasar на друг Коди профил и нещата определено са по добре. Скоростта на сваляне в началото се вдига постепенно и постоянно и достига по големи стойности отколкото при Elementum. Затова мисля да мина на Quasar. Elementum явно не функционира както трябва, поне при мене.
(09-11-2018, 16:22)martinstz написа:
(09-11-2018, 11:45)slp_pl написа:
(08-11-2018, 23:50)dimov81 написа: Някой има ли проблем с elementum в началото при буфера? Сякаш нещо пречи на скоростта на сваляне. Тъкмо започне да се увеличава и веднага пада до 0 kb/s. В първите 5 минути не минава 50 kb/s. И това се случва с торенти които иман над хиляда сийдъри.
Проблема мисля че е в elementum защото ако свалям торент с utorrent скоростта с вдига за няколко секунди до 3-4 mb/s.

И при мен  е така. При мен на ТV зареждането понякога върви по бавно отколкото свалянето на цял филм  на комп с друга торент програма. И това важи не само за скороста но и за самото зареждане докато започне свалянето, като понякога върти по цяла минута. Quasar - например зареждаше много бързо при мен .... говорим разбира се за филми, както каза колегата с много маймуни на клона.

Малко повече подробности - от коя добавка пускате да гледате или директно използвате Elementum, какви тракери се опитвате да стартирате...
Аз ползвам директно Elementum и използвам Замунда и Зелка от Elementum.BurstBG, както и YTS, GloTorrents, RARBG, YourBitTorrent и RuTracker от Elementum.Burst. Не съм срещнал проблеми. Всичко се стартира нормално.
Аз го ползвам по най тривиалния начин - Замунда/Elementum най често и по-рядко с Burst. С  Elementum наистина е леко тегаво, да не говорим, че по някога и стопирам защото ми писва да го чакам да закачи релийз и да започне да зарежда. И с Burst и с  Elementum стартира първите 15-20 сек. с 10-30 кб/с, после рязко скача в зависимост от сийдърите примерно на 600-1500 - 2500 кб/с, и също така рязко при тия сийдъри пада пак на 40-50 и така примерно минута две надолу нагоре. Аз го отдавах по скоро на бъгавата ми система.
(09-11-2018, 17:31)dimov81 написа: Аз използвам Коди 17 и съм инсталирал само тези добавки: Elememtum (последната x64 версия за Windows), Замунда, Зелка, Арена и Elementum Burst. Като пусна някой торент скоростта се вдига до 10-15 kb/s след това пада до 0 kb/s и така седи няколко секунди. След това започва да се вдига до 20-30 kb/s след това пак пада до 0 kb/s. След това си вдига до 50-100 kb/s и пак започва да пада. Пробвал съм с торенти от различни тракери и няма разлика.

Но, направих тест и инсталирах Quasar на друг Коди профил и нещата определено са по добре. Скоростта на сваляне в началото се вдига постепенно и постоянно и достига по големи стойности отколкото при Elementum. Затова мисля да мина на Quasar. Elementum явно не функционира както трябва, поне при мене.

Аз лично не харесвам Quasar, защото няма възможност за буфериране в РАМ паметта, а при ТВ боксове не е много удачно да се буферира локално, защото там паметта е ограничена, но за комп. си става Wink
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
(09-11-2018, 18:58)martinstz написа: Аз лично не харесвам Quasar, защото няма възможност за буфериране в РАМ паметта, а при ТВ боксове не е много удачно да се буферира локално, защото там паметта е ограничена, но за комп. си става Wink

Има ли начин да накарам Quasar да работи с Elementum Burst? Понеже има повече тракери отколкото Quasar Burst.
Обновена добавка към репо Mar33:

Тип програми:
1. Seirsanduk - в. 2018.11.10.01 - премахнах Max Sport от добавката, защото стриймовете не работят от доста време.

За тези, които са ползвали добавката Sports TV имам лоши новини - вече е официално закрита!
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
При мен до последно репото на Mar33 и по специално спорт тв работеха всички спортни канали.Обаче днес като се ъпдейтна автоматично добавката и секция спорт изчезна и останаха каналите които ги имат само на сеир сандъка.Max sport 1,2 HD и диема спорт 1,2 HD които ме интересуват ги няма.Как могат да се върнат преди ъпдейда, тъй като тогава работеха или с нов  ъпдейт ще се прибавят ли някога


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Information Хранилище за добавки на Majide Majide 21 24,560 14-04-2024, 00:28
Последна публикация: Majide
Information Хранилище за БГ добавки kodi_dev 172 436,244 30-11-2023, 20:04
Последна публикация: Majide

Отваряне на: