Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HBO GO Bulgaria (СПРЯНА)
Използвайте актуалната версия (2.7.8) във варианта за Коди Матрикс+ или респективно за Лея-.   Линк. Нормално е вече да човъркат интензивно по API-то, защото уеднаквяват ендпойнтовете и заявките в европейския регион с американския HBO Max. Колкото и да са се забавили плановете за миграция към HBO Max, все още не са отменени. Трябва да се действа, защото Disney+, може да им открадне потенциалните абонати. Винаги първият в дадена пазарна ниша, обира най-много дивиденти. С новото "нормално", кината в най-близко бъдеще ще станат рядкост (като физическите музеи) и накрая ще изчезнат. Кабелната и сателитната телевизия от години са на умирачка и се трансформират от линейна услуга в нелинейна IPTV с ТВ архив, за удобство на зрителите. Последните обаче ги мързи дори да си превъртат рекламните блокове и вместо да плащат за реклами с отвреме на време филм между тях, предпочитат стрийминг услугите. Удобствата на интернет услугите са неоспорими.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Здравейте на всички. Нов съм във форума и имам проблем с добавката за HBO GO на андроид тв бокса си. Моделът на бокса е TX3 Pro, обновил съм Kodi до версия 19.3 Matrix. Инсталирах добавката 2.7.8-matrix и направих настройките по описаните начини. Избирам си оператора, вкарвам си регистрацията. Съдържанието на HBO си ми излиза, но който и филм да пусна, в момента, в който тръгне, картината просто замръзва и до там. Някакви идеи? Може би нещо някаква настройка още трябва да пипна или....?
Силно се надявам поста ми да не бъде възприет с лошо и нещо против добавката на HBO Bulgaria. От 6 месеца ползвам hGO EU от официалното репо на KODI. Приставката е дори по-добра от приложението на HBO. Има възможност за добавяне в листа синхронизира до къде си стигнал на всички устройства и не на последно място дори не ти заема позиция за устройство (т.е. ползвам HBO на повече от 5 устройства).
(22-01-2022, 01:59)monday_night_messiah написа: Здравейте на всички. Нов съм във форума и имам проблем с добавката за HBO GO на андроид тв бокса си. Моделът на бокса е TX3 Pro, обновил съм Kodi до версия 19.3 Matrix. Инсталирах добавката 2.7.8-matrix и направих настройките по описаните начини. Избирам си оператора, вкарвам си регистрацията. Съдържанието на HBO си ми излиза, но който и филм да пусна, в момента, в който тръгне, картината просто замръзва и до там. Някакви идеи? Може би нещо някаква настройка още трябва да пипна или....?
 Едно от трите неща трябва да се оправи:
  1.  Inputstream Adaptive (имаш го вграден в Коди 19), пренастрой го на фабричните му параметри (ако си ги променял). Може евентуално през него да си ограничиш максималната резолюция на видеата на 1080p или 720p по твое желание;
  2. Google Widevine - по принцип добавките, които го изискват си го инсталират сами. В твоя пост не стана ясно, Коди вътре в Андроида ли си инсталирал или през отделна дистрибуция (някакъв *ELEC примерно)? Ако е в Андроид, то Widevine дори изобщо не се използва, а се използва вградената функционалност за DRM на самия Андроид. Пробвай на самия бокс, дали други приложения (изискващи DRM) работят нормално: Amazon Prime, Netlix... и т.н. Намират се и тестови стриймове защитени с DRM из интернет. Опитай да подадеш един такъв на плейъра и виж как ще се държи;
  3. Хардуерното декодиране: при някои устройства, операционни системи или формати, офлоудинга създава проблеми и се наблюдават повече негативи, отколкото позитиви. Опитай да го изключиш временно от настройките в Коди и наблюдавай каква е промяната.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
(22-01-2022, 11:27)Fireblade написа: Силно се надявам поста ми да не бъде възприет с лошо и нещо против добавката на HBO Bulgaria. От 6 месеца ползвам hGO EU от официалното репо на KODI. Приставката е дори по-добра от приложението на HBO. Има възможност за добавяне в листа синхронизира до къде си стигнал на всички устройства и не на последно място дори не ти заема позиция за устройство (т.е. ползвам HBO на повече от 5 устройства).
Приставката HBO GO Bulgaria вече не се разработва. За потребители на Коди 19^ препоръчваме да използват европейския форк hGO EU. След като е просто въпрос на време навлизането на HBO MAX, сегашните разработки за HBO GO ще престанат да работят, а така или иначе, вече е разработена приставка за HBO MAX (американската версия). Европейската, ще изисква някаква минимална преработка, когато ни го включат и за нашите ширини.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Цитат:Едно от трите неща трябва да се оправи:
  1.  Inputstream Adaptive (имаш го вграден в Коди 19), пренастрой го на фабричните му параметри (ако си ги променял). Може евентуално през него да си ограничиш максималната резолюция на видеата на 1080p или 720p по твое желание;
  2. Google Widevine - по принцип добавките, които го изискват си го инсталират сами. В твоя пост не стана ясно, Коди вътре в Андроида ли си инсталирал или през отделна дистрибуция (някакъв *ELEC примерно)? Ако е в Андроид, то Widevine дори изобщо не се използва, а се използва вградената функционалност за DRM на самия Андроид. Пробвай на самия бокс, дали други приложения (изискващи DRM) работят нормално: Amazon Prime, Netlix... и т.н. Намират се и тестови стриймове защитени с DRM из интернет. Опитай да подадеш един такъв на плейъра и виж как ще се държи;
  3. Хардуерното декодиране: при някои устройства, операционни системи или формати, офлоудинга създава проблеми и се наблюдават повече негативи, отколкото позитиви. Опитай да го изключиш временно от настройките в Коди и наблюдавай каква е промяната.

Доста си играх днес с настройките и забелязах нещо. В настройките на ImputStream Adaptive има две настройки - Max. Resolution general decoder и Max. Resolution secure decoder, по подразбиране и двете бяха нагласени на Max. Забелязах, че като смъкна резолюцията на Max. Resolution secure decoder на 720p, всички филми тръгват и вървят, но на 720p резолюция. Ако същата настройка я увелича на 1080p или си я върна на Max, картината по същия начин тръгва и веднага замръзва. Каква е причината да не върви на 1080p? Kodi е инсталирано от Google Play на бокса като приложение.
ТВ бокс-овете имат различни технически параметри и оттам възможности. HBO GO използва формат H264 за видеостриймовете си във всички предлагани резолюции. Ако на 720p работи, а на 1080p не, вариантите са: изключил си хардуерното декодиране(офлоудинг) за този формат (H264) и без него процесора на твоя модел ТВ бокс се затруднява с по-високите резолюции и битрейти; Може и да не си изключил хардуерното декодиране, но самия ТВ бокс е натоварен от други апликации за Андроид и/или прегрява и не се справя както е редно. Дори и да използвате относително стар модел (на 10-тина години), пак би трябвало да поддържа този видео кодек и FullHD резолюция (те също не са от вчера); Друга възможност е, да имаш проблем с WiFi връзката към сървърите на HBO и стриймовете със висок битрейт да не преминават (ниска скорост на интернета, далечно-разположен рутер, бъгав рутер или нещо подобно).

Пробвай да пуснеш видео (H264 формат, 1080p резолюция) записано на флашка през Коди на този ТВ бокс и тествай работи ли нормално. Това видео, ще се отвори, без да минава през Inputstream Adaptive т.е. настройките, които си направил там и мрежовата връзка, няма да влияят в случая.

П.С: Кажи точния модел на ТВ бокс-а, за да проверим спецификациите му.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Не искам да съм лош пророк, но на несертифицирано устройство, едва ли ще може да се възпроизведе нещо повече от 720р.
Качих два филма във формат AVC H264 FullHD на флашка и пробвах - вървят си нормално.

Това е моделът на TV бокса.:
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_397957.html

https://drive.google.com/file/d/11WglisU...sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/11UYaK7u...sp=sharing
(22-01-2022, 22:52)mehanic написа: Не искам да съм лош пророк, но на несертифицирано устройство, едва ли ще може да се възпроизведе нещо повече от 720р
 
Не е до сертификат а до хардуер и до резолюцията която позволява ТВ/монитора към който е включен бокса.
Всеки модел с процесор Amlogic S905X2 - X3 си плейват без проблем на 1080р, през добавката за HBO GO


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Приставка Теленет (СПРЯНА) ByJohnie 1 3,501 18-08-2022, 02:15
Последна публикация: zeraniex
  VOYO Bulgaria stani_mi 7 10,287 18-04-2022, 13:13
Последна публикация: yanku
  FILMBOX LIVE Bulgaria (СПРЯНА) Majide 1 7,426 24-04-2021, 18:34
Последна публикация: Majide
  BRIGADA (СПРЯНА) Majide 48 71,667 03-03-2021, 20:08
Последна публикация: Majide
  DRAMAFEVER (СПРЯНА) Majide 86 109,051 18-03-2020, 11:57
Последна публикация: Majide

Отваряне на: