Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVBG PVR Backend
#41
Не съм , когато правих поръчката маркирах без устройство , с MAC адреса на лаптопа, на който е инсталиран КОДИ, поръчката е план Макс - единствената, която може да се гледа в чужбина , живея в Германия.
Отговори
#42
Обади им се или им пиши. Ако не си сгрешил МАК адреса, вероятно те са го въвели погрешно.
Не си първия на който се случва...
Отговори
#43
Да не би да пропускаш нещо? Виж тук...
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#44
Хора оправих се , грешката е била в мене, през цялото време съм се опитвал да вкарам MAC адреса с тирета, а е трябвало с две точки, всичко си тръгна . Ако целия месец нещата продължат така направо сменям Булсатком с тях.Обадих се и на съпорта им и се извиних ,че се наложи да им звъня два три пътя без проблема да е в тях.
Отговори
#45
Поздравления на разработчика за удобната добавка. Наскоро се абонирах за MAX пакета на TIVI и забелязах следното както на KODI 16 така и на 17, вместо програмата в лявата колона стартира програмата в дясната колона:

Diema -> Diema Sport HD
Diema Sport -> Diema Sport HD
Diema Sport 2 -> Diema Sport 2 HD
BNT1 -> BNT1 HD
HBO -> HBO HD
Cinemax -> Cinemax HD
Moviestar -> Moviestar HD
и т.н.

Тествано на Raspberry Pi2 с OpenELEC 7.0.1 и OpenELEC 8.0.4
И двата файла .cache и playlist.m3u изглеждат нормално. Ще бъда благодарен ако ме насочите къде да потърся проблема (iptvsimple или някоя библиотека)?
Отговори
#46
Здравей ngvassilev.
Проблема не е в твоя телевизор Smile Действително, при дадена подредба на каналите проблема се получава и при мен...
Благодарности за откриването на този бъг. Ще го оправя и ще пусна ъпдейт.
***
Проблема е оправен и добавката е обновена. Оправен е и проблема с липсващите логота на каналите с имена на кирилица...
Отговори
#47
Здравейте, имам нужда от помощ.
Kodi 17.4 OSMC  на Raspberry Pi 3
1. Когато в Simple client поставя настройките за плейлист и EPG, препоръчани на страницата на tivi.bg, каналите се зареждат, но очевидно не се стартират, защото TVBG backend-а е забранен;
2. Когато  поставя настройките, дадени в първия пост (TVBG с URL и валидния MAC address) а Simple client с локално M3U, генерирано от backend-а - зареждат се само двата свободни WEB канала
3. Опитах и комбинация от двете, но очевидно получавам "Неразрешено използване". Обадих се на съпорта и хората любезно ми обясниха, че в третия случай получават 2 заявки - първата (явно от TVBG) грешна, с едно допълнително В. Втората - явно от клиента - вярна.
Ето настройките на backend-а:
URL - http://cdn.tivi.bg/m/
MAC - моят, проверен многократно, верен
Моля за съвет
Отговори
#48
Не разбрах инсталирал ли си адона tvbgpvr.backend и настроил ли си го? Без него бяма да може да гледаш картина от твбг на Коди 17.
Отговори
#49
Да, инсталиран и настроен. В точка 1 просто Disabled за проба. Настройките в края на предишния ми пост
Отговори
#50
Можеш да пуснеш дебъг на tvbgpvr.backend добавката, след което да я стартираш. После виж в лога на Коди от кое URL е свалена плейлистата и дали е правилно. Може да го тестваш ръчно през терминала на OSMC с wget и да видиш дали сваля нормална плейлиста или такава с 2 канала.

Ако всичко е нормално следва рестарт на Коди или забрана/разрешаване на Симпъл ПВР-а и каналите трябва да се покажат...
Отговори


Отваряне на: