Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVBG PVR Backend
(21-02-2021, 00:26)Majide написа:
(21-02-2021, 00:13)vlado написа: ...Телевизора взе че се ъпдейтна и сега не мога да гледам....Идея дали мога да направя нещо?...
 Вариант 1: Изчакайте седмица, две или дори един - два месеца, съответния програмист да обнови съответните компоненти. Това не е тривиална задача, както досега, защото се променя програмния език на който досега са правени тези програмни елементи и... ще отнеме известно време. Ако не искате да чакате, изберете...

Вариант 2:

 - Първо влезете в магазина за приложения и изключете автоматичните ъпдейти на Коди;
 - Деинсталирайте Коди (налага се, защото новата версия мигрира и вътрешните бази данни, които и да останат при даунгрейда няма да са съвместими с по-стара версия на медия центъра);
 - От адрес: https://mirrors.kodi.tv/releases/android/ изтеглете подходяща версия за вашия ТВ или ТВ бокс (избирайте внимателно според вида на процесора и разрядноста на системата 32<->64 битова);
 - Запишете изтегленият *.apk файл на флаш памет, включете я в устройството и инсталирайте ръчно тази версия на Коди, извън магазина за приложения. Ако сте спазили първото указание (да изключите ъпдейтите през магазина), вашата инсталация няма да се ъпгрейдва сама, без вашата намеса.

Благодаря много за своевременният отговор.
Мина ми през ум да върна по-старата версия и може би така ще направя.
Само от любопитство (ако знаете), какво точно се променя между 18 и 19-та версия като език? Плъгините до сега се пишеха на Python 2 или бъркам?

Поздрави,
Атанас
Отговори
(21-02-2021, 00:58)vlado написа: ...какво точно се променя между 18 и 19-та версия като език? Плъгините до сега се пишеха на Python 2 или бъркам?...
 Да, беше python2, а сега е python3. Някои скрейпъри на метаданни се пишеха на XML, а сега са също на python3. Определени модули се отделят от базовата апликация и се пишат отделно на C++/C# и после се компилират като binary addons. Определено вече има разлика спрямо това, което беше XBMC - медия център за локално съдържание. Сега на мода са облачните услуги и стрийминга на игри, видео и аудио съдържание през интернет.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
Привет,

Изпратих един PR тук. Не знам до колко е правилен, но е факт, че работи както на Линукс, така и на АндроидТВ.
Ще ви трябва и по-нова версия на `script.module.garepobg` - ще видя да кача и нея.

Нещото, което продължава да ме измъчва, е че има интересен проблем когато се сменят каналите. Щом се върнете на вече гледана програма дава грешка, подобна на тази:

Код:
DEBUG : Curl::Debug - TEXT: Recv failure: Connection reset by peer
DEBUG : Curl::Debug - TEXT: stopped the pause stream!
DEBUG : Curl::Debug - TEXT: Closing connection 0
ERROR : CCurlFile::FillBuffer - Failed: Failure when receiving data from the peer(56)
ERROR : CCurlFile::Open failed with code 0 for http://95.XX.227.DD:7040/4234аяb6bf83:


Успях да видя, че на някои места са решили този проблем като забранят HTTP2 на cURL през advancedsettings.xml

Код:
<advancedsettings>
  <network>
    <disablehttp2>true</disablehttp2>
  </network>
</advancedsettings>

Една от дискусиите е тук - https://github.com/xbmc/xbmc/issues/18572
При мен това обаче явно не помага.

Приемам предложения Smile
Поздрави,
Атанас
Отговори
Привет,

Ето и PR-a на `script.module.garepobg`
Отговори
Всъщност, след един коментар на Хари за `script.module.garepobg` PR-a, осъзнах, че тези промени не могат да влязат в този си вид, защото всички по-стари версии на Коди ще спрат да работят с тях.
Заблудил съм се, че в Коди 18 има поддръжка за Python3. Явно ще трябва да се предприеме друг подход.

П.С. Все още се опитвам да разбера защо Коди 19 не иска да работи с tivi.bg.
Отговори
Опита ли директно с PVR-a на Коди, докато чакаш добавката да заработи на новата версия? Там се поддържа и catchup, който работи с TiVi.bg
Отговори
(24-02-2021, 18:35)ZZlatev написа: Опита ли директно с PVR-a на Коди, докато чакаш добавката да заработи на новата версия? Там се поддържа и catchup, който работи с TiVi.bg

Привет,

Извинявай за въпроса, но кой е PVR-a на Коди? Smile
До сега съм ползвал само IPTV Simple Client.
Отговори
Извинявай, не съм го написал. Именно него имах предвид. Ако сложиш директно адреса на плейлистата, без да използваш тази добавка, какво става?
Отговори
(24-02-2021, 19:32)ZZlatev написа: Извинявай, не съм го написал. Именно него имах предвид. Ако сложиш директно адреса на плейлистата, без да използваш тази добавка, какво става?

Това не го бях пробвал до сега, защото от всички инструкции оставах с впечатление, че tivi.bg не може да се гледа без плъгина.
Сега го пробвах и не става. Не може да отвори нито един канал.
Отговори
Може да се гледа и без плъгина, но си е играчка.
На всеки два часа да кажем дърпаш плейлистата и каналите, примерно с curl, wget. Аз го правя с cron job на рутера.
Свалянето трябва да го синхронизираш с зададения ъпдейт на плейлистата на IPTV Simple Client. Пътя задаваш към свалените файлове.
Ако не съвпадат ще ти дава решетка, защото при всеки ъпдейт на плейлистата сменя ключовете.
И ще трябва да си подредиш и каналите.
Между другото в новата версия IPTV Simple Client някои от HD каналите не се отварят.
Отговори


Отваряне на: