Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVBG PVR Backend
(23-02-2019, 11:55)harry_gg написа: Колега, повечето от написаното е отдавна описано в първия пост на темата.
Освен това добавката TVBG PVR Backend има опция за запазване на плейлистата в избрана от потребителя директория. Така че, няма смисъл от soft link и тем подобни сложни за обикновенния потребител упражнения.
За напреднали потребители, плейлистата е достъпна и на адрес http://127.0.0.1:18910/tvbgpvr.backend/playlist

Да, определено, без първият постинг нямаше да се справя. Благодаря за първият постинг!
При мен опцията за запазване на M3U листа не сработи, тествах първо нея, затова го направих със софт линк.
А и реших, че има малки разлики между Kodi 17 и 18, които може да са объркващи, затова постнах точно как се настроива за Kodi 18.
Отговори
Какъв е форматът на order.txt файла, за да подредя каналите както реша?
Отговори
Форматът е по едно име на канал на всеки ред.
Отговори
При някои от HD каналите забелязвам леко "прескачане" и насичане на картината от време на време. Последното Коди на Андроид, с S905W процесор. Тествах и с CoreElec, там няма насичане, но прескачането си остава. В същото време докато върви HD канал натоварването на процесора е около 70% при Андроид. При Вас така ли е?
Отговори
Здравейте. Имам проблем с телевизията от tivi.bg.
Живея в Германия и доставчика ми е Vodafone.
Три години гледах телевизия с минимални проблеми, но последния месец започна едно зверско шейпване от страна на доставчика ми.
Бях прочел някъде, че това шейпване може да се избегне, ако към основния рутер се включи друг, който да се използва с vpn и през него да се насочи трафика от телевизията.
Има ли такова нещо, или си е чиста заблуда?
Отговори
Би станало, но ти трябва да добър и бърз ВПН. Друг начин и то по-лесен според мен е да ползваш някой от Коди адоните за ВПН. Те просто прекарват трафика на Коди (или избран адон като IPTV Simple PVR) през ВПН.
Отговори
А препоръка за такъв VPN?
Отговори
как реши, че доставчикът ти ограничава скоростта до определени адреси?
В германия това няма как да се случи, ако питаш мен... по-скоро се свържи с доставчика на телевизия и доложи за проблемът с международната свързаност там.
Успех!
Отговори
VPN Manager за КОДИ. https://github.com/Zomboided/service.vpn.manager/wiki
Избираш си някой от поддържаните VPN и си го настройваш според нуждите. Аз го ползвам с IPVanish за слушане на Pandora с Pandoki add-on.
Отговори
(11-03-2019, 10:02)colman76 написа: Здравейте. Имам проблем с телевизията от tivi.bg.
Живея в Германия и доставчика ми е Vodafone.
Три години гледах телевизия с минимални проблеми, но последния месец започна едно зверско шейпване от страна на доставчика ми.
Бях прочел някъде, че това шейпване може да се избегне, ако към основния рутер се включи друг, който да се използва с vpn и през него да се насочи трафика от телевизията.
Има ли такова нещо, или си е чиста заблуда?


С какъв рутер ползваш водафон? Изибокс или твой? Като за начало смени днс адреса на водафон, сложи на гугъл или някой друг. От няколко месеца филтрират много страници. Виж дали можеш да отвориш например https://s.to/?

Аз съм със фрите(fritzbox) и така нямам проблеми, но съм сменил днс адреса.

[Изображение: 075cca679a1c19cacf61e7fa2a6c601b.jpg]


Тиви.бг си правят често проблеми, има дни, когато няма никакви проблеми, и дни когато има всяка вечер. Тук съм писал в темата за тях, и с unitymedia накъсват, и с д-телекома, пак има оплаквания.

VPN ще ти реши проблема, читав vpn - допълнително 10 еврака на месец.



Изпратено от моят Nokia с фенерче с помощта на Tapatalk
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори


Отваряне на: