Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVBG PVR Backend
Здравейте!Казвам се Ангел и и имам молба към вас за което предварително благодаря,имам Андроид бокс на който инсталирах приложението PERFECT PLAYER и както е да платя обяснено в сайта на tivi.bg въведох За M3U Play List URL и За XMLTV URL в EPG плюс MAC адреса но плейлистата не се зарежда има ли още нещо не правя?Трябва ли първо да платя за определения от мен пакет и тогава да тръгне или ще се зареди но нямя да тръгне докато не платя?За първи път правя нещо подобно и съм много бос по темата и ще ви бъда благодарен ако ми помогнете!
PS:Впрочем кой MAC адрес се вкарва на бокса или друг?
Отговори
(07-02-2019, 00:30)Topper написа: Ами най-общо казано - скъпите Smile
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...edit#gid=0

Разликата е че това са тестове за android, ние говорим за чист линукс , не бозичка с java.

(07-02-2019, 00:47)porko написа: Здравейте!Казвам се Ангел и и имам молба към вас за което предварително благодаря,имам Андроид бокс на който инсталирах приложението PERFECT PLAYER и както е да платя обяснено в сайта на tivi.bg въведох За M3U Play List URL и За XMLTV URL в EPG плюс MAC адреса но плейлистата не се зарежда има ли още нещо не правя?Трябва ли първо  да платя за определения от мен пакет и тогава да тръгне или ще се зареди но нямя да тръгне докато не платя?За първи път правя нещо подобно и съм много бос по темата и ще ви бъда благодарен ако ми помогнете!
PS:Впрочем кой MAC адрес се вкарва на бокса или друг?

Трябва да си платиш , от там ще ти обяснят за мак адреса.
Отговори
(07-02-2019, 00:53)viliev написа:
(07-02-2019, 00:30)Topper написа: Ами най-общо казано - скъпите Smile
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...edit#gid=0

Разликата е че това са тестове за android, ние говорим за чист линукс , не бозичка с java.

Не знам каква е разликата при относително измерване, т.е. сравнителни тестове. Всички устройства са при еднакви условия. Сигурно са щели да ги тестват и с Линукс ( кво значи чист Линукс?? ELEC е толкова хеви къстъм Debian, че няма накъде) ако имаше за всички устройства. А там проблема не е само да сглобиш кърнъл с rootfs, ами драйвери за GPU/VPU и имидж процесинг.
Така че, цифрите са си цифри. Ако не вярваш, вземи което да е у-во за 150$ и такова за 50$ и виж разликата Smile
Отговори
Устройства в този списък НЕ са добре съпортвани всички под линукс, да не говорим че някой въобще ги няма, а други са alpha .
Теста на този франкещайн бозата андорид няма нищо общо с тест под чист линукс  какъвто е libreelec,  който въобще не се базира на debian (Just enough OS for KODI) Based on: Independent. Много си далече от истината.
Иструментите за направата са на Suse.

Няма полза да продължаваме да цапаме темата, ако искаш пиши ми на лично.
Отговори
В какво искаш да ме убедиш Big Grin
Индипендънт е всеки кърнел, който сам си компилираш. Поне по смисъла на GNU GPL.
Линукс, Андроид, боза.... който няма GPU или има куцо пиле като MALI, се мъчи със софтуерен де/енкодинг.
Туй то.
Отговори
Колега, евтин китайски тв бокс с amlogic s905x и "куция" мали450 се справя повече от прилично при декодиране на 4k@60Hz, но с Libreelec или още по-добре (ако процесора е amlogic) coreelec. Подозирам, че не си се сблъсквал с тези ОС за да видиш какви чудеса правят с уж слабия хардуер и колко по-добре върви Коди. Започваш обаче да заблуждаваш хората, че за да си гледат филмчета на тв-то им трябва тв бокс от 150$, което е много далеч от истината.
Отговори
Big Grin Big Grin Big Grin
Не съм се сблъсквал (което предполага случайна среща) май. Само 25г ми е работата това.
Даже последните 5 съм ембедед дев баш с ARM процесори Wink По друг начин гледам на 4-те ми бокса в къщи вече Big Grin
И Ладата е кола, ама други има, които са по-коли.
Отговори
Здравеите,прочетох темата няколко пъти и нещо не става, имам списъка с канали ама, нито един не тръгва.
лог
Отговори
(08-02-2019, 10:14)Topper написа: Big Grin Big Grin Big Grin
Не съм се сблъсквал (което предполага случайна среща) май. Само 25г ми е работата това.
Даже последните 5 съм ембедед дев баш с ARM процесори Wink По друг начин гледам на 4-те ми бокса в къщи вече Big Grin
И Ладата е кола, ама други има, които са по-коли.

Трябваше с това да започнеш аз съм  "dev" веднага ни става ясно че за тебе ладата е друг тип кола, но аз съм linux admin и ладата не е сред колите в списъка .
Относно твоя списък с устройствата едно не разбирам хем го даваш тоя списък, хем го хейтиш.
Вътре всичко е с mali видео карти без шилда ?!?
Отговори
Ей оспамихте темата Smile има си раздел за Хардуер там може да продължите спора.

Цитат:Здравеите,прочетох темата няколко пъти и нещо не става, имам списъка с канали ама, нито един не тръгва.

Колега, не знам коя тема си прочел три пъти, но със сигурност не е правилната. В лога се вижда, че използваш добавката Free BG TV playlist generator, а не ТВБГ бекенд. И не виждам да има грешки, явно не си настроил IPTV Simple Client PVR да зарежда плейлистата, правилната плейлиста.
По-добре пиши в тази тема: https://kodibg.org/forum/thread-1.html
Отговори


Отваряне на: