Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Телевизия и филми 4К
#11
Photo 
Зависи "колко" е 4К, ето пример от Нетфликс:
[Изображение: ri0tNMjhc98t5I4mazh7QEA2WkxrkOwT2ieG3yut...63-h936-no]
Отговори
#12
Ако имате 4K телевизор в Youtube ще намерите 4К като "2160p", a в Netflix  4K  се повизава под името "Ultra HD". 
При мен Netflix (опригинала) показва малко повече от това на снимката която е показана в предният пост и за определени филми достига до (каквато е и за спортните канали live TV на моят Интернет доставчик) 24-25 Мbps. За да добиете визуална представа погледнете диаграмата.
(15-18 Mbps ще получите и от сателитна или ефирна антена с подходящият тунер - до 2 пъти по-големи стойности от това което предлга TiVi.bg)


[Изображение: 4_K.png]
Отговори
#13
Ефрни 4К телевизии във Европа няма. TiVi.bg не знам да предлага каквато и да е 4К телевизия и не само той разбира се. Като се вземе предвид ,че доставчиците са си пуснали по между си разни сървъри за размяна на канали е 99% сигурно ,че и другите 5-6 големи провайдера също няма как да предложат 4К канали. За 4К приемане на телевизия трябват телевизор със тази резолюция,приемник сателитен или кабелен и доставчик предлагащ услугата. На Балканите няма такъв достачик все още.
Отговори
#14
Посочените стойности са за ефирна телевизия, не са за 4К, а за 1080 каквато е и ТiVi.bg. Aз използвам качествена антена, със закачалка няма опит.
Ефирна 4К няма никъде и не е реално да се очаква скоро да е налична.
Отговори
#15
Има кабелни тестови канали на 4K. В София.
Отговори
#16
Ми на Близу няма и на Нет 1 няма и на GCN пак няма такива канали. На Булсат,Мтел и Виваком пък е абсурдно да има.На "Петкан кейбъл " в някой си квартал може и да има нещо пуснато ей така за проба и това ще да е тази иновативна кабелна телевизия Smile Също не знам да има доставчик предлагащ каквито и да са 4К приемници на абонатите си. Имам познати на изброените оператори и те не са споменали за такива канали. Гледам плейлисти на доста IPTV доставчици и също не съм срещал подобно съдържание. Следя всички наши форуми за телевизия и все някой щеше да се похвали за наличието на такива канали.
Отговори
#17
Булсат миналото лято правиха тестове с 4К стриймове, пробвал съм ги към 30 Mbps беше стрийма.
Отговори
#18
(15-03-2017, 19:20)Alkatrazbg написа: Ми на Близу няма и на Нет 1 няма и на GCN пак няма такива канали. На  Булсат,Мтел и Виваком пък е абсурдно да има.На "Петкан кейбъл " в  някой си  квартал  може и да има нещо пуснато ей така за проба   и  това ще да е  тази иновативна  кабелна телевизия  Smile Също  не знам да има доставчик предлагащ  каквито и да са 4К приемници  на абонатите си. Имам познати на изброените оператори и те не са споменали  за такива канали. Гледам плейлисти на доста IPTV  доставчици и също не съм   срещал  подобно съдържание. Следя всички наши форуми за телевизия и все някой щеше да се похвали за наличието на такива канали.

Иновациите рядко започват от големите, а теб егото ти някой ден ще те смачка. Дано го преодолееш.
Отговори
#19
Когато пишеш ,че имало в София 4К канали трябва да можеш и да покажеш поне снимчица на такъв канал а не да ми обсъждаш егото. Стремя се да подкрепям постовете си със снимки или реална информация. xbmcbg го няма от 30 год. в България и взел да обяснява какво се предава от нашите родни оператори Smile Булсата ви дава приемници 1345-та употреба със сменени 20 пъти кондензатори а Вивакома и Мтел си смачкаха 3 пъти каналите на DHT платформите. Имаме ефирни цифрови 5 канала на кръст . По малките градове още гледат аналогова кабелна . Та къде ги видяхте тези 4К канали като на сателит има 10 броя най много и братушките от Триколор тая година пускат 2 филмови канала ?
Отговори
#20
(16-03-2017, 00:21)Alkatrazbg написа: Когато пишеш ,че имало в София  4К канали  трябва да можеш и да покажеш поне снимчица на такъв канал а не да ми обсъждаш  егото. Стремя се да  подкрепям постовете си  със снимки или реална информация. xbmcbg   го няма от 30 год.  в България  и  взел да обяснява   какво се предава  от нашите родни оператори Smile  Булсата ви дава приемници  1345-та  употреба  със сменени 20 пъти кондензатори  а Вивакома и Мтел си смачкаха 3 пъти  каналите на DHT  платформите.   Имаме ефирни цифрови 5 канала   на кръст .  По малките градове още гледат аналогова кабелна . Та къде  ги видяхте тези 4К канали като на сателит има  10 броя   най много  и братушките  от Триколор  тая година   пускат 2 филмови канала ?

Няма как да пусна снимка щото телевизора ми не е даже FullHD. И освен това споменах че каналите са тестови.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Насичат филми с БГ аудио monro 10 2,526 14-06-2023, 09:36
Последна публикация: Topper
  Предложения за IPTV българска телевизия с kodi KpuCko 24 20,386 08-03-2021, 23:03
Последна публикация: mehanic
  Коди проблем с бг телевизия Punki 3 4,314 20-09-2020, 13:17
Последна публикация: DIVAK22
  Помощ за гледане на телевизия. Slackwere 11 11,919 22-06-2020, 19:57
Последна публикация: Fireblade
  варианти за гледане на телевизия в Коди theskillboy 9 9,561 05-05-2020, 12:06
Последна публикация: gogobravo

Отваряне на: