Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
plugin.service.bscfusion - версия "Q"
#51
Здравейте,

Има проблем с подкарването на булсата с твхеаденд-а.
Инсталирал съм всичко на Линукс Убунту 16.04 и всичко върви. Fusion сервиса си трага и зарежда 244 канала. След това пускам скрипта и той създава mux-овете но по някаква причина всички са със статус failed. Ако се опитам да пусна канал през коди-то виждам в твхеаденд-а активна конецкция, но нищо не се стартира и твхеаденд-а след няколко опита да стартира стрийма грумва с грешка сервиза и спира. Съсщото се случва ако се опитам да отворя стрийма с VLC или директно в браузера.

Може ли някой да ми каже къде бъркам или да ме насочи за правилен начин на troubleshooting..... 
Знам(или поне мисля, че знам), че dummper скрипта се предполага че ще копира стрийма от булсатком сервера към твхеаденда но очевидно това не се случва...

Благодаря Предварително.

П.С. Ползвам Коди 17 ако има значение.
Отговори
#52
Не прочете ли поне в една от всичките теми за булсат, че в моемента нито една добавка не работи.
Списъка с канали се зарежда, но стриймовете не тръгват.
И извода е че хората който са правили добавките вече не им се занимава с булсат, тяхното ниско качество и постоянни промени.
Отговори
#53
Ами никъде не прочетох, че сервиз добавката не работи....

Между другото като се опитам да отворя стрийма през мапинанга който сервиза трябва да предоставя 
http://localhost:8888/id/bg_top_music например, ме редиректва към m3u файла, но получавам грешка not authorized.
Аз съм сигурен че юзера и паролата са ОК, значи bulsata са сменили нещо по техния authorization механизъм, което не е имплементирано в service за коди...
Отговори
#54
(14-04-2017, 01:02)petko871112 написа: Ами никъде не прочетох, че сервиз добавката не работи....

Между другото като се опитам да отворя стрийма през мапинанга който сервиза трябва да предоставя 
http://localhost:8888/id/bg_top_music например, ме редиректва към m3u файла, но получавам грешка not authorized.
Аз съм сигурен че юзера и паролата са ОК, значи bulsata са сменили нещо по техния authorization механизъм, което не е имплементирано в service за коди...  точно нещо не в ред ...
Отговори
#55
Само да спомена, че вчера добавката беше ъпдейтната и работи Smile

Благодаря на девелопера!
Отговори
#56
Здравейте, при опит за мап- на ип-тата на tvheadend сървъра и кодито ми излиза грешка. Някой може ли да каже как се разрешават анонимни конекций на сървъра ? Най-вероятно от там е проблема. Опитах със и без юзер и парола и нестава. Също когато tvheadend е на една и съща машина с коди немога да се логна ( сложих го на убунту на отделна и сега се логвам) по принцип трябва ли да се сменя ип 127.0.0.1 което е по подразбиране или не ? Мерси и успех на всички
Отговори
#57
(15-04-2017, 11:47)miro написа: Здравейте, при опит за мап- на ип-тата на tvheadend сървъра и кодито ми излиза грешка. Някой може ли да каже как се разрешават анонимни конекций на сървъра ? Най-вероятно от там е проблема. Опитах със и без юзер и парола и нестава. Също когато tvheadend е на една и съща машина с коди немога да се логна ( сложих го на убунту на отделна и сега се логвам) по принцип трябва ли да се сменя ип 127.0.0.1 което е по подразбиране или не ? Мерси и успех на всички

Смени OS ID-то на PC или LG във Fusion Service-a в Коди. Другите не вървят по някаква причина....

Весели празници.

(15-04-2017, 13:18)petko871112 написа:
(15-04-2017, 11:47)miro написа: Здравейте, при опит за мап- на ип-тата на tvheadend сървъра и кодито ми излиза грешка. Някой може ли да каже как се разрешават анонимни конекций на сървъра ? Най-вероятно от там е проблема. Опитах със и без юзер и парола и нестава. Също когато tvheadend е на една и съща машина с коди немога да се логна ( сложих го на убунту на отделна и сега се логвам) по принцип трябва ли да се сменя ип 127.0.0.1 което е по подразбиране или не ? Мерси и успех на всички

Смени OS ID-то на PC или LG във Fusion Service-a в Коди. Другите не вървят по някаква причина....

Весели празници.

Ако КОДИ ти е на друга машина трябва да смениш ИП-то и да се увериш че портове 9981, 9982, 8888 са отворени между двете машини(не знам дали са UDP, TCP затова съм отворил и двете).
Аз бих ти препоръчал да сложих КОДИ и ТВХЕАДЕНДА на една мшина руннваш маппинга и после към този хеаденд сървър можеш да насочиш колкото искаш HTS Clients от колкото си искащ Кодита! Само нещо важно маппинга създава мрежата в твхеаденда с input stream = 1 което значи че само един клиент ще може да се закчи смени го на 0 или на сотойност равна на очакваните КОДИ клиенти.

Аз успях да го подкарам в Azure на виртуалка с Ubuntu 16.10, всичко трагна и съм закачил 5 клиента. Държи се много добре няма прекъсвания!
Отговори
#58
Дефакто ако сложа tvheadend на openelek на който е и кодито не сменям ип то което си е 127.0.0.1 така ли ? но когато tvheadend е на същата машина не мога да влеза през веб 127.0.0.1:9981 и при мапинга дава грешка
Отговори
#59
(15-04-2017, 14:32)miro написа: Дефакто ако сложа tvheadend на openelek на който е и кодито не сменям ип то което си е 127.0.0.1 така ли ?  но когато tvheadend е на същата машина не мога да влеза през веб 127.0.0.1:9981    и при мапинга дава грешка

На каква OS е твхеаденда, виж firewall или loopback interface-a. Ако няма нищо от това пробвай не с 127.0.0.1 а с localhost или напиши ifconfig и пробвай с ИП-то на интерфейса...
Отговори
#60
Оитах и на опенелек и на либреелек. Опитах и с localhost и нестава. Рутера дава статично ип всеки път на конкретния лаптоп ма който е инсталирано всичко и с него нестава , като опитах да сменя ип то на tvheadend сървара да не е 127.0.0.1 а да е с това дето е на самия лаптоп. 192.168.0.103 и през 9981 пак не го достъпвам. А до колкото разбирам няма как да направа мапинга ако не се логна в веб интерфейса на сървара и да разреша анонимни конекций.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Bscfusion fork (ИЗОСТАВЕНА) forumadmins 954 1,259,028 20-02-2024, 11:44
Последна публикация: martinstz
  plugin.video.bscfusion xbmcbg 16 32,025 26-06-2017, 18:48
Последна публикация: taraponty
  plugin.service.bscfusion - версия "Р" pepo 235 376,014 01-04-2017, 23:28
Последна публикация: ZZlatev
  Bscfusion (СПРЯНА) Matrata 1,058 1,671,213 18-01-2017, 17:35
Последна публикация: thedeamon
  plugin.video.bnt ltrifonov@gmail.com 2 7,319 31-10-2016, 20:10
Последна публикация: Majide

Отваряне на: