Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
plugin.service.bscfusion - версия "Р"
#41
Няма как всички (включително и аз) да харесат тази промяна, по простата причина че ъпдейта стана без желанието на потребителите. В моя случай съм конфигурирал добавката за родителското тяло и като съм на стотици километри от него сега няма как да му я оправя лесно.
kodi_dev предлагам да върнем старата добавка в репото, а новата да е под ново име или старата да е под ново име, както искаш, но старата добавка трябва да я има. Новата който има време/желание може да си я разцъква дни наред...
Ако не ти се занимава с нея аз мога да я съживя.
Отговори
#42
(24-10-2016, 18:49)xbmcbg написа: Да, тук е БГ КОДИ форум и както виждам има масово недоволство от факта, че един БГ КОДИ АДДОН е развит на по-високо ниво с основният мотив, че масово ползвателите на КОДИ в България нямат желания да се само ограмотяват за да се възползват от него.

Моите уважения, както казах тук няколко пъти - пуснах сам, с малко четене и инсталация на TVH на Линукс (не ми се търси мнението сега, но поствах и снимка от екрана по друг повод) и разбира се, няма как да не съм благодарен на разработчика за труда му, защото знам на мен колко време ми струва, а неговия код е доста по изчистен вкл. и ексепшъни има ! Несъмнение е по-богат вариант на услуги! Не ме разбирате погрешно.
Обаче, базирайките се на моят скромен опит в борба....пардон работа с крайни потребители, няма как да се хареса. Out of the box не е само кух термин, много от хората искат просто "plug and play"  а сега ще им се наложи да вдигнат и допълнителна услуга, още по-добре като сървър (машина, OS, конфигурация, още един софтуер за учене...)
Извинявам се, ако засягам някого - нямам това за цел !!!

ПП: Не виждам да има толкова недоволни от липсата на таймшифт или записи в Simple PVR-a?
ПП2: Предложенията на Хари и Росен е май единственото смислено в този офтоптик.
Отговори
#43
Предложението на Хари е разумно !!!!
Аз смятам да допълня, че автора на приложението е потърпевш от масовото навлизане на този адон защото както се получава в България - няма ненаказано добро. Той също загуби възможността да гледа каналите във висок битрейт заради голямата натовареност на сървърите в Булсат от неговият аддон.

Мое мнение е, че никой няма моралното право да пренебрегне неговото решение и да променя приложението без неговото съгласие.

Всички ползватели на коди които използват Уин, Андроид или ябълката могат да отворят официалното приложение на Булсат (след като го изтеглят) и през коди. Просто е като фасул.

ПП Колега Topper, тук няма крайни потребители защото всичко е безплатно, тук става въпрос за фенове на КОДИ и техните противостоящи - консуматорите на безплатен интелектуален труд.
Отговори
#44
Само не можах да разбера защо трябва да се стига до такива мнения в предните страници, а не се изчака kodi1 да обясни за кво става въпрос с 2 изречения и всеки да си прави изводите дали ще се пробва на нещо ново или ще си използва стара версия.
Щеше да е много по-лесно за всички нас да изчакаме човека да каже кое как и да започваме да четем и да опитваме. Който има желание, разбира се...2 страници всичко дру го, но не и по темата.
Лично на мен, ще ми е много интересно,защото е нещо ново и не е наготово. Ако не успея - връщам стара версия.
Хубаво е много, че може да се използва и timeshift + recording.

Иначе, предложението на Harry е най-добро. Ако е възможно да се създадат 2 добавки - познатата такава и новата с TVHeadend-a.

Kodi_dev, мерси за възможността да загубя неопределено време за сметка на бели косми :>
Отговори
#45
@xbmcbg съжалявам, но отново не мога да се съглася. Ако Коди потребителите са проблема БСК да мине на SD качество.... те тогава къде са тръгнали да предлагат IPTV?
Аз като си плащам за Fusion и имам тяхната програма, да не би да ги гледам в HD.
Или пък трябва да хакна пак едни пари във Fusion бокс, че нямам 5 в къщи и 2 stand alone компютъра ?
На мен лично ми прилича на старата приказка: "Вперьод, казал Ленин...и се върнал да си вземе шапката".
(Като НАП- няколко десетки милиона ВСЯКА година пари от нашите данъци за модернизация на ИТ инфраструктурата и сега половината Мрежа е залята с вируси и бот инфекции от пробитите им сървъри.)
Отговори
#46
Влизам с ssh, отивам до .kodi/addons/plugin.program.bgsfusion, виждам че има файл map_to_hts.py. Пиша map_to_hts.py и ми изписва sh map_to_hts.py not found. Пробвах и с адресите на расперито като гост и клиент. Същия резултат. Някаква подсказка как да стартирам .py файла?
Благодаря!
Отговори
#47
Първо му виж правата, дали е изпълним (777)
И след това го пусни с ./map_to_hts.py
Отговори
#48
Код:
AlexELEC:~/.kodi/addons/plugin.program.bscfusion # ./map_to_hts.py
Traceback (most recent call last):
 File "./map_to_hts.py", line 5, in <module>
   import requests
ImportError: No module named requests
AlexELEC:~/.kodi/addons/plugin.program.bscfusion #
ето резултат
права
Код:
AlexELEC:~/.kodi/addons/plugin.program.bscfusion # ls -l
total 433
-rw-r--r--    1 root     root          1219 Oct 23 11:54 addon.xml
-rw-r--r--    1 root     root            39 Oct 23 11:54 changelog.txt
-rwxrwxrwx    1 root     root            64 Oct 23 11:54 epg_fetch
-rw-r--r--    1 root     root        304764 Oct 23 11:54 fanart.jpg
-rw-r--r--    1 root     root         79094 Oct 23 11:54 icon.png
-rw-r--r--    1 root     root         35147 Oct 23 11:54 LICENSE
-rwxrwxrwx    1 root     root         11718 Oct 23 11:54 map_to_hts.py
drwxr-xr-x    4 root     root          1024 Oct 23 11:54 resources
-rw-r--r--    1 root     root          4875 Oct 23 11:54 service.py
AlexELEC:~/.kodi/addons/plugin.program.bscfusion #
Отговори
#49
Специално за  "пичо"
трябва да си инсталираш python-requests пакета ама под ALEXELEC И OPENELEC не може да се инсталирват пакети
Честито
Отговори
#50
Инсталирате добавката:
Install from repository > BG Add-ons > Services > Fusion TV
Слагате си username и password. Избирате OS ID и давате OK.
Следва зареждане на файла.
Влизате в /home/YOUR USER/.kodi/addons/plugin.program.bscfusion
там ще видите python-ски файл - map_to_hts.py 
Отваряте конзолата в директорията и пишете:
Код:
./map_to_hts.py [IP адрес на сървъра на който е TVHeadend-а] [IP адрес на устройството на което е Kodi]

Аз получавам:
http://i.prntscr.com/bfa0d3f67dc54a22b99...89d7cd.png
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Bscfusion fork (ИЗОСТАВЕНА) forumadmins 954 1,257,945 20-02-2024, 11:44
Последна публикация: martinstz
  plugin.service.bscfusion - версия "Q" olymp 142 204,596 14-08-2020, 23:45
Последна публикация: Topper
  plugin.video.bscfusion xbmcbg 16 31,989 26-06-2017, 18:48
Последна публикация: taraponty
  Bscfusion (СПРЯНА) Matrata 1,058 1,670,566 18-01-2017, 17:35
Последна публикация: thedeamon
  plugin.video.bnt ltrifonov@gmail.com 2 7,307 31-10-2016, 20:10
Последна публикация: Majide

Отваряне на: