Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
plugin.service.bscfusion - версия "Р"
#31
Момчета, малки и големи, да не обръщаме и този форум в "българска работа" а?
Който има инфо, личен опит, информация от първа ръка - да напише в заглавната тема с 3 реда какво да се промени, къде и как.
И да се приключи с това ти сещаш ли се, аз не съм длъжен, ти пък си ми длъжен и така нататък.
Все пак е Коди форум, да не прецакваме всичко добро, направено до тук.
Аз пък си плащам за Fusion (както и най-големия пакет + 4 телевизора), но искам да го гледам на Коди, какво толкова лошо има?
Благодаря на всички, които отделят от безценното си време и правят нещо полезно за другите - хвала вам.
Отговори
#32
1. Инсталирате и стартирате ТВ хеденд сервъра
2. Конфигурирате и пускате fusion сървъра
3. Изпълнявате команда:
./map_to_hts.py [hts hostname/ip] [kodi hostname/ip]
4. Чакате да приключи
5. Инсталирате и конфигурирате Tvheadend HTSP Client
Отговори
#33
(24-10-2016, 13:00)harry_gg написа: Предлагам на всички тук да не спекулират и да не дават отговори през половин уста и догадки. Най-добре изчакайте разработчика на добавката kodi_dev да разясни действието на новата добавка.
До тогава може да върнете на старата версия ръчно в settings.xml. За да не се ъпдейтва променете версията на нещо от сорта на 9.9.99
https://www.dropbox.com/s/e4nslasml6kipi...n.zip?dl=0

Работи и на raspberry pi и на лаптоп-а.

Версията се променя в addon.xml на втория ред

PHP код:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes" ?>
<addon id="plugin.program.bscfusion" name="Fusion TV" version="9.9.99" provider-name="kodi1"> 
Kodi 16.1 (т.е. myKodi 16.1) на QNAP  Cool
Kodi 16.1 на Windows 10
Отговори
#34
(24-10-2016, 16:52)kodi_dev написа: 1. Инсталиратре и стартирате твхеаденд севера
2. Конфигурирате и пискате фусион сервце
3. Пускате ./мап_то_хц.пы [хц хостнаме/ип] [коди хостнаме/ип]
4. Чакате да приклучи
5. Исталирате и цонфигурирате Твхеаденд ХЦП Цлиент

Сорры нямам кирилица на пц-то.

T.e. да забравим out of the box решение за Android OS (вкл. Android TV) ?
И да добавим още едно устройство като сървър за TVH!
И още един сървиз за връзка с TVH сървъра....
Кое продиктува тази радикална промяна, ако е удобно да се спомене.
Аз лично тази комбинация съм я играл и не знам колко е по силите и възможностите (и като у-ва) на повечето потребители на BSC Fusion. Печелим само записи на предавания, ако имаме разбира се вдигнат сървър за TVH.
Отговори
#35
Автора на аддона не е служител на Булсат и той си прави негови разработки за лично удоволствие и задоволяване на неговите потребности. Лично му благодаря за положените усилия и споделянето на продукта с нас.
Абонатите на Булсат могат да се възползват от стандартните им разработки, които са направени и се поддържат от ТВ оператора - те плащат за това, не за да гледат КОДИ.
Има ТВ оператори които са съгласни с факта, че техните клиенти гледат продукта им през КОДИ и дори ги насърчават да го правят като сами създават аддони - типичен пример за такъв БГ оператор е mytv.bg


Kodi_dev, дълбок поклон от мен.
Отговори
#36
Здравейте.

От вчера имам проблем с коди, и по точно със fusion. Тези файлове ги няма няма вече трих и коди и теглих репото наново и не се появяват
[Изображение: a2dc5b1ceb6b54a1.png]
за скрити файлове ми е пуснато
Отговори
#37
И от мен благодарности на автора.
Нищо против, аз като девелопър съм наясно точно колко и какво струва това.
Просто попитах, кое е продиктувало това усложняване. Аз лично не виждам да е по-лесно за редови потребител. Даже и за нередови с оглед допълнителните у-ва и сървизи.
Пак да напомня, тук е Коди форум, нали така?
Ако нещо греша, моля да бъда извинен.

ПП:Алтернатива си съществува (старата версия) но лично аз на този фронт, мразя да си прахосам седмица от личното свободно време и да не може да се ползва от болшинството.
Отговори
#38
Да, тук е БГ КОДИ форум и както виждам има масово недоволство от факта, че един БГ КОДИ АДДОН е развит на по-високо ниво с основният мотив, че масово ползвателите на КОДИ в България нямат желания да се само ограмотяват за да се възползват от него.
Отговори
#39
(24-10-2016, 18:34)Topper написа: И от мен благодарности на автора.
Нищо против, аз като девелопър съм наясно точно колко и какво струва това.
Просто попитах, кое е продиктувало това усложняване. Аз лично не виждам да е по-лесно за редови потребител. Даже и за нередови с оглед допълнителните у-ва и сървизи.
Пак да напомня, тук е Коди форум, нали така?
Ако нещо греша, моля да бъда извинен.

ПП:Алтернатива си съществува (старата версия) но лично аз на този фронт, мразя да си прахосам седмица от личното свободно време и да не може да се ползва от болшинството.

1. Time shift
2. Auto / recording

Ако някой неможе да напише 3 команди в шелл-а, може да ползва оригиналното приложение на БСК.
Мисля да не се оправдавам повече на никой за упдате-а.
Ако това не ви харесва винаги може да ползвате старата верся.
Отговори
#40
Предлагам да пуснете две версии една за Tvheadend HTSP Client и една за PVR IPTV Simple Client
и всеки да ползва която иска.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Bscfusion fork (ИЗОСТАВЕНА) forumadmins 954 1,241,228 20-02-2024, 11:44
Последна публикация: martinstz
  plugin.service.bscfusion - версия "Q" olymp 142 202,295 14-08-2020, 23:45
Последна публикация: Topper
  plugin.video.bscfusion xbmcbg 16 31,623 26-06-2017, 18:48
Последна публикация: taraponty
  Bscfusion (СПРЯНА) Matrata 1,058 1,654,387 18-01-2017, 17:35
Последна публикация: thedeamon
  plugin.video.bnt ltrifonov@gmail.com 2 7,214 31-10-2016, 20:10
Последна публикация: Majide

Отваряне на: