Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Коdi - резолюция
#11
(01-06-2016, 17:40)MyH4o написа:
(01-06-2016, 17:12)slp_pl написа:
(01-06-2016, 16:46)MyH4o написа:
(01-06-2016, 16:08)slp_pl написа: Изхождам от следното /може и да не мисля в правилната посока/ - почти всички платформи които проверих, без телевизора показват Full HD резолюция в Коди, откъдето елемнтарното мислене ми подсказва, че картината която излиза от моя телевизор вероятно не е Full HD на филмите 1080. Порових из нета и се оказва, че андроида и произлизащото от него на картина са го скопили на 720 фабрично на Филипса или поне така с моя английски разбирам от XDA. Съответно има и начин за фикс, който обаче на мен вече за съжаление не ми е ясен с ADB SHELL от PC. 

http://forum.xda-developers.com/android/...545/page90

http://forum.xda-developers.com/android/...545/page73
Точно това го правих преди няколко дни точно от линковете, който си дал.
Накратко:
android-sdk_r24.4.1-windows.zip
Свали това и го разархивирай някъде на харда.
Отвараяш SDK Manager и инсталирай само Android SDK Platform-tools
След това отваряш platform-tools папката и с Shift+Right click Open command window here
Аз го правих през wi-fi по следния начин. Трябва да знаеш IP-то на ТВ-то.

adb start-server
adb connect (IP на ТВ)
Ако е успешно изписва connected to: ...
adb shell
wm size 1920x1080
Обаче е добра идея да смениш и DPI щото всички икони и менюта изгжледат зле аз съм на 320
wm density 320 е командата.

wm size reset
wm density reset
ако искаш да се върнеш към оригиналните.

И воала вече всичко е 1920x1080@50.
Youtube може да плейва 1080p. Преди това беше 720p max, пълната простотия.

Колега, може ли няколко въпроса:

1. Трябва ли да съм рутнал Андроида
2. Може ли нещо повече за това DPI.
3. Някакви рестарти нужни ли са по време на тая процедура.
4. И най важното - има ли реална промяна в качеството на картината  при продукции с 1080 и защо да ******* ония от PHILIPS не пуснат някъв фърм с фикс за това.

1. Не е нужен root.
2. Dot per inch. Потърси, не мога точно да ти дам инфо. Но какво прави - определя големината на шрифта, икони, менюта и такива. Ако само смениш резолюцията ще видиш как всички икони, шрифт и т.н ще се смалят.
3. Да, пропуснал съм го. След смяната на резолюцията.
adb reboot ти ресва ТВ-то, може и ръчно, аз го правих от ПЦ-то
4. Мисля, че има, знам ли, така ми се струва поне Wink Но както казах поне ти отключва Youtube и други там видео приложения 1080p опция.
Уж 720p било navite резолюцията на Android Kernel-a който ползват, четох някакви такива истории, но не ги дочетох детайлно. На 4K примерно им е 1080p...

Благодаря много на колегите за информацията. Тия дни ще го "бъзикна" да видим ще стане ли тая красота с 1080
Отговори
#12
Еми нещо не ми се получава свръзката. Не мога да го докарам с конфигурацията на към телевизора. Не хващам връзка с тв някъде нещо пропускам?!
Отговори
#13
И за да приключа темата -подкарах 1080. Всичко работи както е описано от колегата за което благодаря.
Отговори
#14
Може да ползвате минимална инсталация за ADB, не цялото (огромно) SDK. Ползвайте този инструмент:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2317790
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с КоDi emo_841 18 15,516 08-12-2019, 16:35
Последна публикация: xbmcbg
  BulsatCom,Kodi ниска резолюция. walkingcur3 23 21,680 07-10-2018, 14:48
Последна публикация: Topper

Отваряне на: