Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тъмен екран на 4K филми
#11
Благодаря много за отделеното време!

Цветовете со някак размити, все едно има някакъв ефект за намалена яркост.

Проблемът е, че телефонът ми по някакъв начин го прави по-светло отколкото е и не мога да го покажа на снимка.

Сега забелязах, че като пусна този 4К файл, виждам, че на цялото Коди всъщност се намаля яркостта, а не на самия филм. Все едно има някакъв dim effect, подобен на тези тук:
https://www.pexels.com/search/videos/dim%20light/


Пак казвам - смених HDM входа и кабела, за всеки случай, така че това го изключвам.

Нещо подобно сякаш е имал този потребител:
https://www.reddit.com/r/kodi/comments/4...?rdt=62063
Но клипът е изтекъл и не мога да го видя.

Пишат по форуми за Dynamic Contrast и Peak Brightness, но не виждам някаква разлика при мен. Ползвам Cinema и Eco.

За да обобщим - като пусна 4К филм на Коди, целият екран става по-тъмен, дори интерфейсът на Коди. Като спра филма - цветовете се оправят.д
Отговори
#12
Телевизора ти е свързан с външен приемник и затова режима на картината се управлява от приемника, а системата на смарт телевизора може да прави допълнителна постобработка: ъпскейл, автоматично регулиране на яркост, контраст, ниво на черния цвят, виртуализиране на звук (да стане обемен) и т.н.

Разгледай тази страница и обърни особено внимание на скрийншотите. Сравни как е зададено при теб, тествай и си кажи мнението.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#13
(19-02-2025, 11:30)Majide написа:
Телевизора ти е свързан с външен приемник и затова режима на картината се управлява от приемника, а системата на смарт телевизора може да прави допълнителна постобработка: ъпскейл, автоматично регулиране на яркост, контраст, ниво на черния цвят, виртуализиране на звук (да стане обемен) и т.н.

Разгледай тази страница и обърни особено внимание на скрийншотите. Сравни как е зададено при теб, тествай и си кажи мнението.

Здрасти, късно отговарям, но нямах възможност за тестове.

Видях страницата, но нищо не помага. Имам усещането, че телевизорът не разпознава, че това е 4К. Но защо пък трябва да е по-тъмен екрана от обикновено...

Ще съм благодарен на каквито и да е съвети, наистина.

(18-02-2025, 16:59)rtk написа:
(18-02-2025, 13:20)Majide написа: Какъв е процесора в приемника на EON? Провери с какъв SoC чип е. Има значение. Също така, какъв е точния модел на телевизора?

Старите модели ЕОН боксове са със OS Android TV 9.0  SOC Amlogic S905X2 /X3
Мога да взема за проба от приятел такъв, за да го тествам, но определено боксчетата на Виваком са читави и не би трябвало проблема да е в устройството.

Ще съм благодарен, ако можеш да тестваш и ти.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Метадата за филми и сериали на български? IvoMarkov 2 458 06-12-2024, 11:49
Последна публикация: IvoMarkov
  Насичат филми с БГ аудио monro 11 6,466 22-05-2024, 22:43
Последна публикация: monro2
  Филми на КОДИ galdin 37 67,148 02-05-2024, 19:24
Последна публикация: samzike
  Черен екран Иво Дичев 0 1,267 25-09-2021, 20:36
Последна публикация: Иво Дичев
  Помощ за конфигуриране на раздел "Филми" snipeman 4 6,489 09-12-2018, 12:39
Последна публикация: snipeman

Отваряне на: