Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Помощ за конфигуриране на раздел "Филми"
#1
Здравейте. Имам колекция от филми на харда и срещам проблеми при навигирането м/у заглавията при стандартната конфигурация на раздел "филми". Към момента ми излизат няколко реда - "В процес", "Последно добавени", "Негледани", като вторите две ленти, които са и съществените, съдържат м/у 16 и 20 филма, голямата част от които се дублират, т.е. един и същ филм е и в двата реда... Искам да настроя програмата така, че да виждам всички 60-ина филми от диска, но без да ми ги дели по подкатегории?! На снимки в Google видях подобна подредба, но не успях да намеря ръководство как да го направя и при мен. Моля за съдействие!

п.п. Имам сходен проблем и с раздел "Музика". Една огромна част от песните не иска да ги изведе в основното меню, въпреки, че файловият мениджър на Kodi ги намира и показва като съдържание в папка?
Отговори
#2
Снайпер, предполагам използваш кожата по подразбиране - Estuary. Ако е така, докато си в раздел Movies, погледни най-отгоре в средата, където са категориите. Като кликнеш върху Titles ще видиш абсолютно всичките филми, които имаш в личната ти библиотека (вече гледани или още не). В случай, че наистина много искаш да виждаш съвсем всичките като slideshow директно в Movies раздела на Kodi, ще се наложи или да си потърсиш друг skin (който да го може това) или ако разбираш от програмиране сам да си го пачнеш (Estuary) с промените, които искаш. Всичко в Kodi е Open Source. Относно раздела за музика, там пътят е Music > категории > Songs и там ще видиш съвсем всичките твои песни. Ако не виждаш всичките там, значи не са разпознати като валидни аудио/видео файлове и Kodi не може да ги индексира.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#3
Благодаря за отговора! Смених скина с Aeon Nox и нещата с филмите си дойдоха на мястото. Само че с него сериалите не иска да ги покаже... На диска има папка series, в нея Game of Thrones, Supernatural, Firefly, Jack Ryan и т.н. като съответно сериите от всеки сезон са в групирани отново по папки - S01, S02 и т.н. През настройки->библиотека->видео стихам до тях и мога да ги плейна. Когато дам обнови библиотеката буквално за секунди прехвърля имената на отделните файлове горе в левия ъгъл, т.е. намира ги и ги чете, но до там?! Нещо подобно се получава и с музиката. Имам само 2 цели албума, всичко друго са единични песни от различни албуми на доста изпълнители. Изключая раздел "файлове" навсякъде ми показва само тези 2 албума - Black и Hardwiered на Metallica и съответно само те като изпълнител?!
Отговори
#4
За филмите, прочети внимателно ТУК, а за музиката ТУК. Голямо значение има йерархичната подредба на файловете и директориите, тяхното именуване (на латиница/английски), тагването на мултимедийните файлове (поне с правилното име) и т.н. Веднъж, щом бъде разпозната правилно конкретната песен или филм, скрейпърите в Коди ще се погрижат за останалото. Съветвам те да погледнеш и настройките на самите скрейпъри.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#5
(08-12-2018, 20:22)Majide написа:
За филмите, прочети внимателно ТУК, а за музиката ТУК. Голямо значение има йерархичната подредба на файловете и директориите, тяхното именуване (на латиница/английски), тагването на мултимедийните файлове (поне с правилното име) и т.н. Веднъж, щом бъде разпозната правилно конкретната песен или филм, скрейпърите в Коди ще се погрижат за останалото. Съветвам те да погледнеш и настройките на самите скрейпъри.

Огромно благодаря. Проблемът със сериалите се реши след преименуване на папките така, че да е само заглавието - примертно Game of Thrones S01, вместо предишното GoT S01. След като прочетох горните теми мисля, че разбрах къде е проблмеът с музиката. Като изключим споменатите 2 албума, всички останали песни са преминали редакция, за да се премахне metadatata-та, т.е. нямат таг-ове.
Отново  благодаря, че ме насочи къде да гледам. Smile
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Насичат филми с БГ аудио monro 10 2,529 14-06-2023, 09:36
Последна публикация: Topper
  tv box t97z plus 2022 (коди помощ) Jekow1998 0 663 01-02-2023, 22:08
Последна публикация: Jekow1998
  Помощ !Elementum still starting up zhekovbs 6 2,903 25-04-2022, 23:13
Последна публикация: martinstz
  Помощ за конфигуриране на Коди на Philips smart TV svetoslavz 2 2,468 27-01-2021, 02:15
Последна публикация: Majide
  Помощ за гледане на телевизия. Slackwere 11 11,922 22-06-2020, 19:57
Последна публикация: Fireblade

Отваряне на: