Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raspberry Pi 3 Model B
#31
(16-02-2018, 12:27)Topper написа: Я кажете сега една хубава и стабилна ОС за RPI3 ?
Ще се търкалят основно Flussonic, TVH и Коди (евентуално Коди)

За Коди веднага ти препоръчвам LibreElec. Капсулована плъг енд плай система, базирана на линукс, специално за Коди. Минусът е, че е рийд онли и не може да си бъзикаш линукса много много, но ако ти трябва само за Коди е перфектна.
Отговори
#32
Запознат съм с нея от AML боксовете, а и се отключва RW-то

Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk
Отговори
#33
@Topper
Колко канала мислиш да пуснеш с timeshift и на какво ще ги съхраняваш?

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори
#34
2-3 на NFS диск.
Отговори
#35
Libreelec с TVHeadend и Webgrab би трябвало да ти свърши работа. Не съм пробвал timeshift функцията на TVHeadend, но за сметка на това Recording-а върви доста добре. Ако ще са 2-3 канала, може да записваш определени предавания, които да гледаш от където и когато си поискаш. Също така има и transcoding профили с, които може да записваш и стриимваш в мобилно качество 360p. Много удобно, когато не си вкъщи и искаш да гледаш нещо през телефона с мобилен интернет или си на място със бавна WiFi връзка. Примерно, аз вчера така гледах Гришо през телефона си и изхарчих само 700Мгб мобилен интернет. Хубавото на тези профили е, че може сам да определяш bitrate-а на аудио и видео потока. Когато наистина ти е слаба връзката правиш аудиото на 96 kbps а видеото на 500-600 kbps и си свиркаш Smile

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори
#36
Знам му зъбките на TVH-a, а стрийм профилите са над 12 ....само че не прави таймшифт. Не и на канали, които не гледам в момента. Мислех да симулирам 2-3 заявки, за да ги записва час-два назад, но не съм го измислил как. Сигурно cURL, ама ме мързи, искам готово решение. По цял ден боря едни стриймове с АРМ бордове и в къщи и телефон не искам да виждам [emoji17]

Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk
Отговори
#37
Хм, нещо май никоя програма издирвана от мен в Гугле на прави таймшифт на не-гледани-канали .... освен Flussonic ?
Отговори
#38
Здравейте,
сдобих се  с raspberry pi3 b+ но искам на него да сложа без значение на коя ОС система KODI 16.0 или KODI 16.1
бихте ли ми казали дали това е възможно, защото до момента всичко е със KODI 17.6
Отговори
#39
Трябва ти Libreelec 7.0.3.

http://archive.libreelec.tv/
Отговори
#40
(14-05-2018, 12:12)hideman79 написа: Трябва ти Libreelec 7.0.3.

http://archive.libreelec.tv/
Опитах се да сложа тази версия , но когато включа raspberry-то и все едно забива на един шарен екран и не зарежда. Слагам последната версия и с нея всичко тръгва без проблем.
Дали аз бъркам нещо
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Raspberry Pi2 + DVB Sky s960 olymp 13 19,419 15-03-2017, 13:17
Последна публикация: natrov
  Добър wi-fi dongle за Raspberry Pi 2 bukibalamata 8 15,741 09-02-2016, 11:21
Последна публикация: bukibalamata
  Raspberry Pi 2 и Коди медия център harry_gg 21 42,058 05-02-2016, 16:07
Последна публикация: xbmcbg

Отваряне на: