Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
варианти за гледане на телевизия в Коди
#1
Здравейте,

Тъй като съм малко незапознат как стоят нещата с телевизията в Kodi, бих искал да попитам две неща:
1. За да изполсваш PRV IPTV Simple Client, задължително ли трябва да плащаш за IPTV някъде? И ако не как става, защото от 2 дни търся и не мога да открия добре описано никъде.
2. Ако трябва да си плащаш, къде е най-изгодно?
3. Малко страничен въпрос. Ако имам роднина, който използва Bulsatcom, но най-обикновен пакет, с най-ниската цена за сателитна телевизия, мога ли да се възползвам от това по някакъв начин, без да го ощетя?

С други думи, може ли той да си плаща таксата и да си гледа телевизия без проблем през приемника му, но аз да гледам през Fusion TV през Kodi, безплатно?

ПП: Извинявам се, ако съм се отклонил малко от темата.
Отговори
#2
Твоя човек трябва да си направи акаунт, и ако ти го даде, ще можеш да гледаш на всяко Мобилно устройство през официалното им приложение.
Имай впредвид, че за колкото приемника плаща, толкова души ще могат едновременно да гледат през този акаунт ........но не повече от 4 човека.
Ако не си взискателен откъм качество, можеш да си инсталираш неофициалната добавка за Булсатком , там ограничения няма, но пък качеството е 640х360 ....
Отговори
#3
(26-04-2020, 18:18)rtk написа: Твоя човек трябва да си направи акаунт, и ако ти го даде ще можеш да гледаш на всяко Мобилно устройство през официалното им приложение.
Имай впредвид, че за колкото приемника плаща, толкова души ще могат едновременно да гледат през този акаунт ........но не повече от 4 човека.
Ако не си взискателен откъм качество, можеш да си инсталираш неофициалната добавка за Булсатком , там ограничения няма, но пък качеството е 640х360 ....
Благодаря ти!

Само едно не разбрах. Моя човек плаща за 1 акаунт (предполагам), най-ниската такса. Въпросът ми е - Ще можем ли да гледаме едновременно телевизия?
Отговори
#4
През добавката за Коди със сигурност ще можеш , за официалното приложение не съм сигурен в твоя случай, понеже не знам дали засичат техните приемници като работещо устройство към акаунта .
Отговори
#5
(26-04-2020, 18:21)theskillboy написа: Само едно не разбрах. Моя човек плаща за 1 акаунт (предполагам), най-ниската такса. Въпросът ми е - Ще можем ли да гледаме едновременно телевизия?
не
Отговори
#6
ще можеш да гледаш, защото ти ще влизаш в iptv портала, а твоите близки ще си гледат през сателита...без да са ощетени(освен ако и те не искат да гледат iptv, тогава ще трябва да се редувате/изчаквате).
Отговори
#7
(26-04-2020, 18:21)theskillboy написа:
(26-04-2020, 18:18)rtk написа: Твоя човек трябва да си направи акаунт, и ако ти го даде ще можеш да гледаш на всяко Мобилно устройство през официалното им приложение.
Имай впредвид, че за колкото приемника плаща, толкова души ще могат едновременно да гледат през този акаунт ........но не повече от 4 човека.
Ако не си взискателен откъм качество, можеш да си инсталираш неофициалната добавка за Булсатком , там ограничения няма, но пък качеството е 640х360 ....
Благодаря ти!

Само едно не разбрах. Моя човек плаща за 1 акаунт (предполагам), най-ниската такса. Въпросът ми е - Ще можем ли да гледаме едновременно телевизия?

Както е писал колегата rtk, ако ползваш приложението за Булсат от репо Mar33, ще можеш, но ако твоите хора ползват IPTV на Булсат и искаш да гледаш през приложението на Булсат - няма да можеш, тъй като там следят за брой връзки.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#8
Все пак никой не отговори на въпроса на човека...Аз също имам такъв въпрос: Аджеба има ли такова нещо като безплатна телевизия през IPTV Simple Client. Тука във форума намерих нещо на Majide, но нищо не стана.. Булсата си ми работи, само дето ме разкача на всеки час...много е неприятно...За какво са тия всички програмни добавки в твоето репо?!
Иначе през видео добавките си работят телевизиите...там всичко е наред.
Отговори
#9
(05-05-2020, 00:54)gogobravo написа: Все пак никой не отговори на въпроса на човека...Аз също имам такъв въпрос: Аджеба има ли такова нещо като безплатна телевизия през IPTV Simple Client...
 Всъщност отговорихме му. По твоя въпрос - ДА в изключителни случаи, но по вероятно НЕ. PVR IPTV Simple Client може да работи само с плейлисти в m3u формат. Ако имаш ефирен тунер от типа на SiliconDust HDHomerun и с него прихващаш свободно излъчваните ефирни канали, тунера ще ти ги предостави във IPTV формат като линкове. Подреждаш си тези линкове към стриймовете според указанията на адрес http://epg.kodibg.org. Накрая зареждаш тази плейлиста в PVR IPTV Simple Client и готово - вече имаш наистина безплатна телевизия. Може да гледаш полу-безплатно, ако си извлечеш стриймове от сайтовете на българските телевизии и ги наредиш в такава плейлиста. Доста български канали предоставят гледане на живо през официалните си сайтове и ще имаш достъп до повече канали от предлаганите ефирно, НО за интернета ще трябва да си плащаш и затова това е полу-безплатен вариант (телевизиите са Free, но интернета Не). Друг по-скъп вариант е да си плащаш абонамент на IPTV оператор за много по-голямо разнообразие на ТВ канали и оператора да ти доставя негова плейлиста... и тук спирам, защото ти каза безплатна телевизия.
По моите наблюдения, безплатно е само сиренцето в капана за мишки. Дори и да можеш да готвиш, безплатен обяд няма, защото продуктите се купуват с пари. А защо тогава има една камара сайтове предлагащи безплатно гледане на IPTV през интернет? Защото въпреки разходите си, те излизат на печалба от реклами и продажба на личните ви данни (събрани от вас потребителите им) на трети лица и съмнителни фирми. Никой няма да ви предостави нещо хубаво даром и напълно безплатно, освен ако не е с отворен код и разработвано от фондация като например Kodi или Mozilla Firefox...
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#10
(05-05-2020, 09:46)Majide написа:
(05-05-2020, 00:54)gogobravo написа: Все пак никой не отговори на въпроса на човека...Аз също имам такъв въпрос: Аджеба има ли такова нещо като безплатна телевизия през IPTV Simple Client...
 Всъщност отговорихме му. По твоя въпрос - ДА в изключителни случаи, но по вероятно НЕ. PVR IPTV Simple Client може да работи само с плейлисти в m3u формат. Ако имаш ефирен тунер от типа на SiliconDust HDHomerun и с него прихващаш свободно излъчваните ефирни канали, тунера ще ти ги предостави във IPTV формат като линкове. Подреждаш си тези линкове към стриймовете според указанията на адрес http://epg.kodibg.org. Накрая зареждаш тази плейлиста в PVR IPTV Simple Client и готово - вече имаш наистина безплатна телевизия. Може да гледаш полу-безплатно, ако си извлечеш стриймове от сайтовете на българските телевизии и ги наредиш в такава плейлиста. Доста български канали предоставят гледане на живо през официалните си сайтове и ще имаш достъп до повече канали от предлаганите ефирно, НО за интернета ще трябва да си плащаш и затова това е полу-безплатен вариант (телевизиите са Free, но интернета Не). Друг по-скъп вариант е да си плащаш абонамент на IPTV оператор за много по-голямо разнообразие на ТВ канали и оператора да ти доставя негова плейлиста... и тук спирам, защото ти каза безплатна телевизия.
По моите наблюдения, безплатно е само сиренцето в капана за мишки. Дори и да можеш да готвиш, безплатен обяд няма, защото продуктите се купуват с пари. А защо тогава има една камара сайтове предлагащи безплатно гледане на IPTV през интернет? Защото въпреки разходите си, те излизат на печалба от реклами и продажба на личните ви данни (събрани от вас потребителите им) на трети лица и съмнителни фирми. Никой няма да ви предостави нещо хубаво даром и напълно безплатно, освен ако не е с отворен код и разработвано от фондация като например Kodi или Mozilla Firefox...
Да да никой не говори за интернет Smile ...Плащам си на булсатком за телевизия и интернет. Не ми харесва интернета им (в София) и затова търся вариант да ги разкарам тотално и да си плащам само за интернет...Но ще видим...
Ще се пробвам да направя това със ефирните телевизии...когато имам време...
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Проблем с Коди RAKCHO 11 894 19-02-2024, 21:08
Последна публикация: Majide
  tv box t97z plus 2022 (коди помощ) Jekow1998 0 662 01-02-2023, 22:08
Последна публикация: Jekow1998
  Коди 20 проблем gvg 5 2,296 30-01-2023, 15:19
Последна публикация: Majide
  страници в коди fullmak 7 2,331 29-01-2023, 20:13
Последна публикация: Majide
  Две различни инсталации на Коди ROBERT 11 5,258 02-11-2022, 15:00
Последна публикация: ROBERT

Отваряне на: