Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TX3 Mini?
#11
(03-04-2020, 18:19)xbmcbg написа: Нали ти казах първо да научиш къде се намират всички клавиши на клавиатурата, а след това да ръсиш мозък из интернет Big Grin 
Първо научи каква е разликата между софтуер и хардуер и тогава взимай отношение.


Жалко че тук във форума няма фукция "ignore"  за да не виждаш постовете ми, които явно те дразнят.
Човека който е на всяка манджа мерудия, и на всяка тенджера похлупак .....
Само дето не стана ясно във твоите постове с какво помогна на човека и какво общо имам аз със неговият проблем ?
Ако имаш здравословни проблеми и по точно стомашно-чревни, вземай мерки.....не е нужно да "акаш" по темите на хората , а за ръсенето на мозък....запази го за себе си Smile 

P.S. Съжалявам че се опитвам да споделя знание и опит, спирам да пиша тук.
Писал съм му на Вайбър, ако има нужда ще му помогна с каквото мога
Отговори
#12
Всяко ненужно разглобяване е амортизация на изделието.
Отговори
#13
@rtk
Не мисля че трябва да има такъв бутон "ignore" във форума.Този бутон сам може да си го натиснеш мислено и да спреш да обръщаш внимание на мнения, които се опитват да те засегнат или обидят. Във форума има бутон "warn", който върши чудесна работа. Искам да знаеш, че всички тук толерират мнения, които са в полза на други потребители за разрешаването на даден проблем. Лично аз ще те помоля да не пренасяте темата във Viber или Skype. Нека тук да бъде казано всичко по темата с цел да помогнем на някой друг, който след време ще има същия проблем или питане.
Отговори
#14
(03-04-2020, 18:43)b_ignatov написа: @rtk
Не мисля че трябва да има такъв бутон "ignore" във форума.Този бутон сам може да си го натиснеш мислено и да спреш да обръщаш внимание на мнения, които се опитват да те засегнат или обидят. Във форума има бутон "warn", който върши чудесна работа. Искам да знаеш, че всички тук толерират мнения, които са в полза на други потребители за разрешаването на даден проблем. Лично аз ще те помоля да не пренасяте темата във Viber или Skype. Нека тук да бъде казано всичко по темата с цел да помогнем на някой друг, който след време ще има същия проблем или питане.
 

От моя страна няма проблем, бих помогнал на всеки с каквото мога.
Не търся конфронтации със никой, но и не ми е приятно да ме упрекват и да ме обиждат хора които не ме познават що за човек съм .
На първо място искам да разбера дали бокса е "ментак" , или чист Tanix TX3mini , за това съм му писал на Вайбър понеже там кореспонденцията е по бърза и гъвкава.
Не ми е проблем да направя клипче и да обясня как да се флашне със бутваща SD карта или през TWRP, или с помоща на компютър и кабел + съответният софтуер.

P.S. Ако бокса на човека не е реплика, има решение и стабилен фърм....ако се окаже това което си мисля, не може да се направи нищо и лично аз бих го метнал в кофата.
Отговори
#15
Вашият коментар е премахнат от Модератор, поради системно нарушаване на Точка 1 от основните правила на форума!

Отговори
#16
Успокойте се всички :-). Самия аз съм инженер и се занимавам с подобни хардуерни архитектури. Ако дроида не помогне тогава ще го разглобя с удоволствие. Има SD карта слот, значи не е запечатано. на неговото инфо ме притесни че линукса му е доста старичък. 3.14 + .Аз знам че андроидаджиите си поддържат собствен линукс кернел но...сега за устроиството. През съботата и неделята му направих доста интензивно тестване. Ползвам безжична връзка.
1. KODI IPTV, bulsatcom - работи около 45-60 минути и умира, загрява малко..~ 40°C
2. Телевизия през видео добавките -работи доста по добре, но и там след около час започва да насича и губи синхронизация на говора. понеже има дупликати на телевизиите, да упомена че тия с H264 ги предава по добре. и както винаги скоростта на връзката е от значение. не загрява въобще! Но пак е нестабилна работата
3. Булсат app. Най стабилното приложение. Захапе ли интернет няма спиране...загрява колкото IPTV s Kodi, но качеството е много по добро...
сега ще сваля този Droid HW Info и ще видим какъв е хардуера...
Отговори
#17
(03-04-2020, 18:01)xbmcbg написа: Не е необходимо нищо да разглобявате има си Droid Hardware Info които ще ви разкаже всичко.
А сега да ви видя :-)
Голямо предизвиктелство ше е... кернела определено е стар...а CPU-то е ново
DROID INFO REPORT
DEVICE
Model: TX3mini (p281)
Manufacturer: Amlogic
Baseband Version: Not Available
RIL Version: Not Available
Build Number: p281-userdebug 9 NHG47L 20190610 test-keys
Build Fingerprint: Amlogic/p281/p281:7.1.2/NHG47L/20190610:userdebug/testkeys
Bootloader: unknown
Java VM: ART 2.1.0
OS Version: N MR1 (9)
SDK: 25
DISPLAY
Resolution: HD, 1280x720 pixels
Software Density: 160 dpi (mdpi)
Refresh Rate: 60 Hz
PROCESSOR
CPU Architecture: AArch64 Processor rev 4 (aarch64)
Board: p281
Chipset: Amlogic
Cores: 4
Clock Speed: 100 MHz - 1200 MHz
Instruction Sets: armeabi-v7a, armeabi
CPU Features: fp asimd evtstrm aes pmull sha1 sha2 crc32 wp half thumb
fastmult vfp edsp neon vfpv3 tlsi vfpv4 idiva idivt
CPU Governor: interactive
Kernel Version: 3.14.29
Kernel Architecture: armv8l
GRAPHICS
Renderer: Mali-450 MP
Vendor: ARM
OpenGL Version: OpenGL ES 2.0
RAM
Total: 4096 MB
This report is generated by Droid Info Android app.
Java Heap: 192 MB
STORAGE
Internal: 11.5 GB
External: 29.3 GB
FEATURES
Bluetooth: No
Bluetooth LE: No
GPS: Yes
NFC: No
USB Accessory: Yes
WiFi: Yes
WiFi Direct: Yes
BATTERY
Technology:
Health: Good
SENSORS
Not Available
Created by Droid Info
Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
Отговори
#18
Здравей,
Надявам се посеркото да не продължава да ми трие или коригира постовете без да се обозначава отново.
Ако искаш опитай с Линукс (някой от многото xxxЕlec) , твоят процесор е Amlogic S905W .
При желание и нерви да се занимаваш с Андоид последната версия Firmware за този бокс е TX3Mini-S905W-20191008 тук .

Сега се загледах промени Refresh Rate: 60 Hz на 50Hz и виж дали ще се оправи. Предполагам, че се намираш някъде из Европа - 60HZ се използва основно в Северна Америка.

ПП Предполагам, че посеркото е разбрал, че с неандерталските му методи не може да придобие това количество информация. Каменната ера отдавна е отминала Cool
Отговори
#19
@gogobravo
Аз може да съм неандерталец от каменната ера, но те съветвам все пак да не се доверяваш на толкова модерни софтуери.
Само да кажа че p281 е официална референция на Amlogic 905W, но не и с 4гб РАМ, както показва тази иновация на софтуера Droid Hardware Info. Повече съвети няма да давам, както и няма да се изживявам като Модератор.
Успех на всички иноватори в темата.
Отговори
#20
(06-04-2020, 14:25)xbmcbg написа: Здравей,
Надявам се посеркото да не продължава да ми трие или коригира постовете без да се обозначава отново.
Ако искаш опитай с Линукс (някой от многото xxxЕlec) , твоят процесор е Amlogic S905W .
При желание и нерви да се занимаваш с Андоид последната версия Firmware за този бокс е TX3Mini-S905W-20191008 тук .
Ще ми се да пробвам с Андроида. Заради Булсата. Когато нищо не работи Фюжъна тръгва и не спира. Ако мога да го направя да буутва и двете ше се накефя тотално...само да видим как ще билдна u-boota с таймаута. Ще го пробвам и ще уведомя :-)
Благодаря
@[b]b_ignatov ,[/b] на мен си ми я продадоха с 4GB. Това не е проблем. Ако това не тръгне ще я разглобя тогава.
Отговори


Отваряне на: