Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVheadend Server - TVheadend Client "No free adapter available"
#11
dombodombo, използвай тази тема, за да си инсталираш Acestream engine на ELEC-a. Провери дали работи по описаните начини и ако работи, тогава тествай с това прокси. Според мен ще стане. Просто имам чувството, че искаш някой да ти го направи на готово.
https://kodibg.org/forum/thread-754.html

Освен, ако не правиш записи, за какво искаш да ги качваш на сървър тези стриймове? Те не са нещо особено.
Отговори
#12
Като гледам, че вместо screenshots има сканирани листове който са коригирани с химикал и белилка ... Няма да му е лесно  Smile


[Изображение: Screenshot-from-2020-03-03-08-21-31.png]
Отговори
#13
(03-03-2020, 16:13)ZZlatev написа: dombodombo, използвай тази тема, за да си инсталираш Acestream engine на ELEC-a. Провери дали работи по описаните начини и ако работи, тогава тествай с това прокси. Според мен ще стане. Просто имам чувството, че искаш някой да ти го направи на готово.
https://kodibg.org/forum/thread-754.html

Освен, ако не правиш записи, за какво искаш да ги качваш на сървър тези стриймове? Те не са нещо особено.
Темата я четох, но мисля, че съм инталирал HTTPAcestream, тепърва ще пробвам с енджина, снощи четох за това. Не искам никой да ми го направи, а да разбера как става. Просто нивото ми е коренно различно от Вашето и затова Ви се струва така.

Нямам никакъв опит с тия неща, просто исках да си шерна сигнала на 2 телевизора, не за запис на сриймовете. Може би не подхождам правилно изобщо като принцип, но както казах нямам никакъв опит с тия процеси.

След борба и мъка успях да инсталирам Acestream engin-а. Естествено не от първия път и по различен начин от линка горе, но успях.

Сега ще си играя с листите да видя как ще се преборя там
Отговори
#14
Кашата наистина е пълна, но ако все пак си инсталирал Acestream проксито, може да провериш:
Код:
pipe:///usr/bin/ffmpeg
би трябвало да е в сървиза реда, не само ffmpeg. Формата също ме съмнява да е правилната, няма да е лошо да погледнеш наистина темите, защото тези неща са борени:

https://kodibg.org/forum/thread-191-post...ml#pid2718
Отговори
#15
Пробвай да заредиш някой канал с VLC, за да видиш дали работи Acestream engine-a първо.
Иначе форматът за TVH от това прокси, ако искаш да пробваш, е:
Код:
pipe://ffmpeg -v quiet -i http://192.168.0.104:8185/stream/CC6D4CDC -c copy -map 0 -f mpegts pipe:1
Като промениш IP-то и ID-то съответно на сървъра и на стрийма.
Отговори
#16
Код:
pipe://usr/bin/ffmpeg -v quiet -i http://192.168.0.104:8185/stream/CC6D4CDC -c copy -map 0 -f mpegts pipe:1
Отговори
#17
Нещо омазах нещата и ще започна отначало
След инталиране на Аce engina ми даде no connection
Отговори
#18
Нещо тотално се омазаха нещата. Чувствам се като индианец пред пишеща машина.

Асе енджина по принцип е зареден, обаче не ми приема m3u листа, успях да заредя 1 канал от ACE live list, видях го на телевизора, но не успях да го подкарам да тръгне(през TVH сървър и клиент).
Опитах да заредя m3u в пазл сървър и там ми излизат каналите, като бройка, лога и ID E7CAE3CB за Блумбърг например
Същият лист работи във VLC, но през TVH на телевизора не мога да го подкарам
Проверих адреса на pipe е същия формат както описания по-горе, добавих usr/bin както е добавено от Topper и пак нищо не тръгна през TVH.

На снимките долу - VLC работи директно от m3u листа, pipe е на същия канал от TVH. На телевизора виждам каналите, но отново ми дава същата грешка на HTSP - no free adapter available
Ако опитам да сваля линк от TVH и да го пусна във VLC също не се получава. Не тръгва.

Какъв сървър мога да ползвам за m3u листа и да го прехвърля към TVH? Какво ще препоръчате?

Явно ми се къса връзката между сървъра и TVH. Интересното е, че виждам каналите от сървъра в TVH, муксове, услуги, pipe, но стрийминг няма.
Другата възможност е да бъркам в настройките на TVH, макар че pipe -овете изглеждат еднакви като примера горе и не мисля, че е там проблема

Устройството ми е китайче с Amlogic и Libreelec

[Изображение: Bloomberg.jpg]

[Изображение: Ace-engine.jpg]

[Изображение: Pazl.jpg]
Отговори
#19
Здравейте, как да вкарам плейлистата на tivi.bg в tvheadend сървъра? Пробвам както е описано по разни сайтове, но излизат само 10-ина канала?
Отговори
#20
(05-03-2020, 16:38)dombodombo написа: Нещо тотално се омазаха нещата. Чувствам се като индианец пред пишеща машина.

Асе енджина по принцип е зареден, обаче не ми приема m3u листа, успях да заредя 1 канал от ACE live list, видях го на телевизора, но не успях да го подкарам да тръгне(през TVH сървър и клиент). 
Опитах да заредя m3u  в пазл сървър и там ми излизат каналите, като бройка, лога и ID E7CAE3CB  за Блумбърг например
Същият лист работи във VLC, но през TVH на телевизора не мога да го подкарам
Проверих адреса на pipe е същия формат както описания по-горе, добавих usr/bin както е добавено от Topper и пак нищо не тръгна през TVH.

На снимките долу - VLC работи директно от m3u листа, pipe е на същия канал от TVH. На телевизора виждам каналите, но отново ми дава същата грешка на HTSP  - no free adapter available
Ако опитам да сваля линк от TVH  и да го пусна във VLC също не се получава.  Не тръгва.

Какъв сървър мога да ползвам за m3u листа и да го прехвърля към TVH? Какво ще препоръчате?

Явно ми се къса връзката между сървъра и TVH. Интересното е, че виждам каналите от сървъра в TVH, муксове, услуги, pipe, но стрийминг няма.
Другата възможност е да бъркам в настройките на TVH, макар че pipe -овете изглеждат еднакви като примера горе и не мисля, че е там проблема

Устройството ми е китайче с Amlogic и Libreelec

[Изображение: Bloomberg.jpg]

[Изображение: Ace-engine.jpg]

[Изображение: Pazl.jpg]

TVH има лог, това първо - ако искаш нещо да помогнем, поне снимай него.
Второ, този ред с ffmpeg целият може да го пуснеш в конзолата (SSH root/libreelec) на ELEC-а, виж дали изкарва съобщения и какви.
И не на последно място, това е Linux и има логове, в които се рапортува какво се случва. Покажи и тях.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  проблем със Stalker Client Петрови 11 10,106 16-12-2019, 03:27
Последна публикация: xbmcbg
  Плейване на стрийма на Дарик ТВ директно в IPTV simple client? Възможно ли е? kiliev 23 19,737 14-09-2018, 13:53
Последна публикация: ZZlatev
  8-10 секунди забавяне при стартиране на pipe stream в tvheadend Sei4etosei4eto 2 4,245 03-04-2018, 07:23
Последна публикация: DJZONE
  Kodi, Neterra.tv и PVR Simple IPTV Client Niketo 53 87,011 21-03-2018, 10:11
Последна публикация: zinobg
  Superrepo проблем - Free BG Tv ivanpg 14 18,497 29-11-2017, 18:56
Последна публикация: harry_gg

Отваряне на: