Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със субтитрите
#61
(25-02-2021, 10:55)zaqq написа: През NFS, също имам проблеми...В Kodi 18.9 субтитрите се зареждаха...
И през SMB и през NFS нормално зареждат външни субтитри при Kodi 18.X <-потвърждавам, понеже аз самият съм с такава конфигурация (и филмите са също върху NAS). За да не зареждат субтитрите автоматично от директория, вероятно имаш разминаване в имената. Ако видеото се казва:
Moviename.Year.Resolution.VideoCodec.AudioCodec-ReleaseGroup.mp4, файлът с външни български субтитри трябва да се казва:
Moviename.Year.Resolution.VideoCodec.AudioCodec-ReleaseGroup.Bulgarian.srt и да се намира в същата директория като видеото. С външни аудиопотоци (като самостоятелни файлове) съпровождащи видеофайла не си правете експерименти, защото поне при мен това крашва целия медия център.
Файловете със субтитри които използваш в същата директория като филмите ли са? Опитвал ли си да ги зареждаш ръчно, след пускане на филма от настройки на въпроизвеждането?
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#62
Аз потвърждавам, че и с Коди 19 се зареждат през SMB(не върху NAS).

Като допълнение на въпросите, бих попитал дали и на друго устройство с Коди 19 има същия проблем.
Имам приятел, който използва NAS и Kodi 19, но не се е оплаквал. Трябва да го питам, за да се оплаче де Big Grin
Отговори
#63
(25-02-2021, 20:58)Majide написа:
(25-02-2021, 10:55)zaqq написа: През NFS, също имам проблеми...В Kodi 18.9 субтитрите се зареждаха...
И през SMB и през NFS нормално зареждат външни субтитри при Kodi 18.X <-потвърждавам, понеже аз самият съм с такава конфигурация (и филмите са също върху NAS). За да не зареждат субтитрите автоматично от директория, вероятно имаш разминаване в имената. Ако видеото се казва:
Moviename.Year.Resolution.VideoCodec.AudioCodec-ReleaseGroup.mp4, файлът с външни български субтитри трябва да се казва:
Moviename.Year.Resolution.VideoCodec.AudioCodec-ReleaseGroup.Bulgarian.srt и да се намира в същата директория като видеото. С външни аудиопотоци (като самостоятелни файлове) съпровождащи видеофайла не си правете експерименти, защото поне при мен това крашва целия медия център.
Файловете със субтитри които използваш в същата директория като филмите ли са? Опитвал ли си да ги зареждаш ръчно, след пускане на филма от настройки на въпроизвеждането?

Никога до сега не съм добавял ".Bulgarian" в края на името на субтитри файла. Достатъчно е да бъде със същото име, като това на видео файла. 
Да, файловете със субтитрите винаги са в директорията на филма.
Би ли пояснил, какво значи "ръчно зареждане" на субтитрите?
Отговори
#64
За да настроите ръчно субтитрите по време на възпроизвеждане, извиквате менюто на плейъра (Enter/OK), след това активирате иконата за субтитри:
[Изображение: 2021-02-26-18-49-59.png]

След това през "Преглед за субтитри", ръчно избирате кои субтитри искате да заредите в плейъра. От "Сваляне на субтитри" чрез съответните добавки, може да търсите и изтеглите субтитри от специализираните за целта сайтове, а със "Отместване на субтитрите" можете да ги "преместите във времето" напред или назад, за да ги напаснете към съответния релийз (стига той да е със същия брой кадри/сек като самите субтитри):
[Изображение: 2021-02-26-18-51-05.png]

Ако не добавите ".Bulgarian" в края на името на субтитрения файл, Коди пак би трябвало да ги зареди автоматично, при условие че са единствените външни субтитри с името на видео файла. Ако имате няколко (на различни езици), трябва задължително да слагате ID на езика, за да успее Коди да се съобрази с вашата настройка за предпочитан език на субтитрите (обща глобална настройка в Коди).
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#65
@Majide
Благодаря за поясненията. Не знаех че може да се ползва ID, когато има повече от един локалeн субтитри файл.
Чак сега се светнах, защо нямам "ръчно" избиране на субтитри. Обикновенно първата ми работа след инсталиране на Kodi, е да сложа Amber скин-а. Много повече ми допада от дефолт скин-а. Но при него в менюто за субтитри липсва ръчния избор затова и ползвам Localsubtitle адон-а:
[img][Изображение: IMG-20210226-204643.jpg][/img]

PS. Намерих решение на проблема след като инсталирах последната версия на Amber 3.4.13:
[img][Изображение: IMG-20210226-215638.jpg][/img]
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,053 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 262 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz
  Проблем с Коди RAKCHO 11 761 19-02-2024, 21:08
Последна публикация: Majide
  Проблем с мрежата за интернет ROBERT 9 3,534 12-01-2024, 18:18
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 521 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: