Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как да гледаме 1080p Телевизия без да буферира
#31
Пробвах с този конфиг и няма никаква разлика. Прекъсва си, през 1, 2 секунди, направо не се гледа. Сега пуснах да гледам и тествам спорт+ за мача на Фюри и там прекъсва, ама много рядко и не е през 1, 2 секунди ами гледаш и примерно след 2, 3 мин за малко прекъсне, и си продължава. Далеч, далеч по-добре от коди....
Живота е като терена или ставаш силен, блокираш, сваляш и целяваш или се отказваш, падаш и си заминаваш! 
beBoss™
Отговори
#32
Нищо не правите с тоя конфиг защото като е натоварен ъплоуд канала на сървъра вие и 3 часа буфер да сложите няма да стане нищо.
Отговори
#33
(29-11-2015, 00:18)Alkatrazbg написа: Нищо не правите с тоя конфиг защото  като е натоварен ъплоуд канала на сървъра  вие и 3 часа  буфер да сложите няма да стане нищо.

Мой приятел си беше купил евтин бокс от АлиБаба и това частично помогна, но както казах и преди не може да прескочи закона за пространството и времето

Код:
Settings for internet speed below 20 Mbps, and 1 gig of RAM
Mix of SD and HD streams up to 1080p


<advancedsettings>


<pvr>
       <minvideocachelevel>60</minvideocachelevel>
       <minaudiocachelevel>60</minaudiocachelevel>
   </pvr>

  <network>

   <buffermode>0</buffermode>
   
   <cachemembuffersize>157286400</cachemembuffersize>
       <readbufferfactor>10</readbufferfactor>

   <curllowspeedtime>300</curllowspeedtime>

 </network>

</advancedsettings>


Settings for internet speed of 20 Mbps, and 1 gig of RAM
Mix of SD and HD streams up to 1080p


<advancedsettings>


<pvr>
       <minvideocachelevel>60</minvideocachelevel>
       <minaudiocachelevel>60</minaudiocachelevel>
   </pvr>

  <network>

   <buffermode>1</buffermode>
   
   <cachemembuffersize>157286400</cachemembuffersize>
       <readbufferfactor>40</readbufferfactor>

   <curllowspeedtime>300</curllowspeedtime>

 </network>

</advancedsettings>


Settings for internet speed of 30 Mbps and above, and 1 gig of RAM
Mix of SD and HD streams up to 1080p


<advancedsettings>


<pvr>
       <minvideocachelevel>60</minvideocachelevel>
       <minaudiocachelevel>60</minaudiocachelevel>
   </pvr>

  <network>

   <buffermode>1</buffermode>
   
   <cachemembuffersize>157286400</cachemembuffersize>
       <readbufferfactor>80</readbufferfactor>

   <curllowspeedtime>300</curllowspeedtime>

 </network>

</advancedsettings>
Отговори
#34
Добре тогава,а ако си платя и ползвам услугите на някой добър IPTV сървър ще имам ли буфериране специално на 720 и 1080p каналите или вече с тоя сървър като си плащам няма да имам проблеми с буферирането, някой ако е ползвал нека да даде инфо и да препоръча такъв, иска ми се да си намеря такъв където освен многото чужди предлага и българските канали в IPTV пакет, засега не съм намерил.
Отговори
#35
(30-11-2015, 13:25)BlackWolf написа: Добре тогава,а ако си платя и ползвам услугите на някой добър IPTV сървър ще имам ли буфериране специално на 720 и 1080p каналите или вече с тоя сървър като си плащам няма да имам проблеми с буферирането, някой ако е ползвал нека да даде инфо и да препоръча такъв, иска ми се да си намеря такъв където освен многото чужди предлага и българските канали в IPTV пакет, засега не съм намерил.

Няма реална опасност да намериш всичко това на един сървър.
Качествените англо и испаноговорящи сървъри започват с цени от 35 US$ на месец, а френскоговорящите (без значение от това дали са с канали от Франция или Канада) са на същите цени и обикновенно са комбинирани с арабски канали. За немско и рускоговорящите сървъри нямам представа понеже не владея тези езици. В качествените сървъри нещата няма ти да се получат с КОДИ, те обикновенно ползват Linux MAG box с custom firmware.
Забравих да добавя, че добрите сървъри автоматично измерват твоята интернет скорост към портала и в съответсвиие с нея те пренасочват към подходяшото за нея качество, по този начин няма да ти се получи буфериране.
Отговори
#36
Тогава като няма да ми се получат нещата с Коди защо тези сървъри искат да им се даде името на устройството което ще се ползва за плейлиста,навсякъде има за коди, аз ползвам сега тест на един сървър и имам буфериране на 1080p каналите, които са 720p и sd вървят,трябва да има някакъв начин за да се получат нещата в коди, дали с емулатор или сталкер клиент ако става кажете как и какво се прави,сега с тоя сървър уж няма натовареност ама буфера е факт,и с коди на бокса и с vlc player на компа е факт, ако някой знае добър IPTV платен сървър с който няма буфериране с коди на 1080p каналите нека да го сподели, да е европейски с чужди програми, или някой който да работи с специален техен си плеър и с него да става, като на Nettv plus например, руски не ме интересува, търся някой къде предлага над 1000 канала, сега гледам един IPTV Gate oще не знам как са нещата там,дано да намеря начин без да купувам други устройства да ми се получат нещата в андроид бокса, бях тествал как се гледа и в руският Torrent-TV и там буфер на 1080 , отварям им порта и след малко пак е затворен,антивирусната ми е изключена,и няма какво да ми го затваря но се затваря, само вътре в самият сайт се гледа малко по добре, с коди и vlc си има буфер,настройките в коди не помагат за тея сървъри, какво може да се направи тука е темата помагайте :-)
Отговори
#37
(04-12-2015, 18:04)BlackWolf написа: Тогава като няма да ми се получат нещата с Коди защо тези сървъри искат да им се даде името на устройството което ще се ползва за плейлиста,навсякъде има за коди, аз ползвам сега тест на един сървър и имам буфериране на 1080p каналите, които са 720p и sd вървят,трябва да има някакъв начин за да се получат нещата в коди, дали с емулатор или сталкер клиент  ако става кажете как и какво се прави,сега с тоя сървър уж няма натовареност ама буфера е факт,и с коди на бокса и с vlc player на компа е факт, ако някой знае добър IPTV платен сървър с който няма буфериране с коди на 1080p каналите нека да го сподели, да е европейски с чужди програми, или някой който да работи с специален техен си плеър и с него да става, като на Nettv plus например, руски не ме интересува, търся някой къде предлага над 1000 канала, сега гледам един IPTV Gate oще не знам как са нещата там,дано да намеря начин без да купувам други устройства да ми се получат нещата в андроид бокса, бях тествал как се гледа и в руският Torrent-TV и там буфер на 1080 , отварям им порта и след малко пак е затворен,антивирусната ми е изключена,и няма какво да ми го затваря но се затваря, само вътре в самият сайт се гледа малко по добре, с коди и vlc си има буфер,настройките в коди не помагат за тея сървъри, какво може да се направи тука е темата помагайте :-)

До колко си навит да плащаш на месец?
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#38
От 15 до 30 евро максимум
Отговори
#39
(04-12-2015, 20:49)BlackWolf написа: От 15 до 30 евро максимум

Mоже би адресът ще ти свърши работа...
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#40
(04-12-2015, 18:04)BlackWolf написа: Тогава като няма да ми се получат нещата с Коди защо тези сървъри искат да им се даде името на устройството което ще се ползва за плейлиста,навсякъде има за коди, аз ползвам сега тест на един сървър и имам буфериране на 1080p каналите, които са 720p и sd вървят,трябва да има някакъв начин за да се получат нещата в коди, дали с емулатор или сталкер клиент  ако става кажете как и какво се прави,сега с тоя сървър уж няма натовареност ама буфера е факт,и с коди на бокса и с vlc player на компа е факт, ако някой знае добър IPTV платен сървър с който няма буфериране с коди на 1080p каналите нека да го сподели, да е европейски с чужди програми, или някой който да работи с специален техен си плеър и с него да става, като на Nettv plus например, руски не ме интересува, търся някой къде предлага над 1000 канала, сега гледам един IPTV Gate oще не знам как са нещата там,дано да намеря начин без да купувам други устройства да ми се получат нещата в андроид бокса, бях тествал как се гледа и в руският Torrent-TV и там буфер на 1080 , отварям им порта и след малко пак е затворен,антивирусната ми е изключена,и няма какво да ми го затваря но се затваря, само вътре в самият сайт се гледа малко по добре, с коди и vlc си има буфер,настройките в коди не помагат за тея сървъри, какво може да се направи тука е темата помагайте :-)

За качествен сървис "коди" е като да караш с гуми втора употреба взети от скраб ярд, става но не се препоръчва то подлага под въпрос сигурността на портала от посегарелства. Можеш да ползваш емулатор или сталкер портал, но няма да се отървеш от буферирането, ако портала който си избрал държи на качеството си никога няма да те активира с тези притурки. Не забравяй, че мерак се гаси с пари - купи си някой от моделите на Инфомир (Линукс) и ще разбереш кава е разликата. Аз гледам PPV в стандарт 3D без проблеми с 25Мbps измерена на спиид теста вграден в портала който гледам.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Предложения за IPTV българска телевизия с kodi KpuCko 24 20,364 08-03-2021, 23:03
Последна публикация: mehanic
  Коди проблем с бг телевизия Punki 3 4,313 20-09-2020, 13:17
Последна публикация: DIVAK22
  Помощ за гледане на телевизия. Slackwere 11 11,913 22-06-2020, 19:57
Последна публикация: Fireblade
  варианти за гледане на телевизия в Коди theskillboy 9 9,558 05-05-2020, 12:06
Последна публикация: gogobravo
  Нова телевизия в HD формат ROBERT 13 13,280 29-09-2019, 19:52
Последна публикация: xbmcbg

Отваряне на: