Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bscfusion (СПРЯНА)
Кажи един канал, който е с HEVC ?
[Изображение: notrobosmall.jpg]
След ъпгрейд до Windows 10, Kodi крашва при избиране на канал. Пробвано и с 15.2 и с 16.1 и бетата на 17. Някаква идея?
Някой има ли проблем с DIema Sport HD и BNT HD? Тва са единствените 2 канала, които ми насичат зловещо(не буфирират, насичат). Тва е от както започна европейското. Идеи?
(11-06-2016, 20:24)ZZlatev написа: Някой има ли проблем с DIema Sport HD и BNT HD? Тва са единствените 2 канала, които ми насичат зловещо(не буфирират, насичат). Тва е от както започна европейското. Идеи?

Нямам Диемата, но BNT HD насича и при мен. Предполагам, че е от натоварване на сървърите.
Да, сега видях и bTV, че насича. Пак казвам, че не ми буферира, а ми сече, което никога не се е случвало досега.
Диема 1 и 2 ,bTV HD ,BNT1 HD ,BNT HD са със сменен кодек .Сече ви защото са ви слаби компютрите и нямате съпорт за High Efficiency Video Coding (HEVC), also known as H.265. Тази смяна на кодека я направиха защото с новия им пада трафика с до 50% без да се променя качеството на картината и също така ще окапаят и хората със слаби компютри,боксове и телевизори ,които не го плейват.
Да, доста време им трябваше за да открият правилната кодировка.
Защо не я използват за всички канали?

ПП. Булсат аддона има нова версия "О" какво е подновено в нея?
Ето го новото
1.   addon.xml - Use Pvr stop/start when play list is reloaded  промяна 3 days ago
2. exec.py - Use Pvr stop/start when play list is reloaded  промяна 3 days ago

Конкретно какво  и как е променено  https://github.com/kodi1/plugin.program....02e406386f
(11-06-2016, 21:32)Alkatrazbg написа: Диема 1 и 2 ,bTV HD ,BNT1 HD ,BNT HD   са със сменен кодек .Сече ви защото са ви слаби компютрите и нямате съпорт  за High Efficiency Video Coding (HEVC), also known as H.265. Тази смяна  на кодека я направиха защото с новия им пада трафика с  до 50%  без да се променя качеството  на картината и също така  ще окапаят и хората със слаби компютри,боксове и телевизори ,които не го  плейват.

Не бих нарекъл компютъра си слаб. Не смятам, че Intel Core i7-4510U със 16 GB RAM е слаба машина. 


Доколкото разбрах за H.265 си трябва хардуерно декодиране, а процесора на Pi3 няма такова. Странното е, че Коди в Windows 10 гърми на тези канали, а във виртуална машина на същия компютър, под Windows 10, не гърми, макар и доста да насича. Абсолютна загадка.
HEVC frame dropping on Raspberry Pi 3

Явно кодерите на Булсат IPTV започват да напипват правилната посока в която да завършат платформата си. Тези които не искат да инвестират във Fusion box или качествен хардуер за коди ще им се наложи да преминат на PC мод , а това ще облекчи трафика.


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Bscfusion fork (ИЗОСТАВЕНА) forumadmins 954 1,240,376 20-02-2024, 11:44
Последна публикация: martinstz
  Приставка Теленет (СПРЯНА) ByJohnie 1 3,501 18-08-2022, 02:15
Последна публикация: zeraniex
  HBO GO Bulgaria (СПРЯНА) Majide 426 430,913 08-03-2022, 19:32
Последна публикация: Majide
  FILMBOX LIVE Bulgaria (СПРЯНА) Majide 1 7,425 24-04-2021, 18:34
Последна публикация: Majide
  BRIGADA (СПРЯНА) Majide 48 71,653 03-03-2021, 20:08
Последна публикация: Majide

Отваряне на: