Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
В търсене на перфектното дистанционно
#1
Здравейте Кодиаци, Smile
Проблема е следния:
Имаме стар телевизор: дистанционно - 1бр.
TV box - T95Z Plus: дистанционно - 1бр.
Logitech Sound system: дистанционно - 1бр.

Твърде много дистанционни. Идеята ми е всичко да бъде заместено от 1 дистанционно, което да има и клавиатура. Поръчал съм си това, но то по скоро ще замести мишката с която сега се мъча на "On screen keyboard".
Искам да мога да програмирам няколко бутона от дистанционното да управляват TV, а именно Вкл./Изкл., Prog+/-,Vol.up/down, цифрите, за да мога да избирам канал директно и Guide (6 бутона с цифрите)
В режим Sound System ми трябва: Вкл./Изкл., Vol.up/down, Effect (4 бутона).
В режим TV Box (Коди), знаете какво ми трябва.
Гледах продуктите на Rii: това или това.
Но не знам дали могат да програмират/обучават повече от 1 дистанционно.
Някой от вас ползвал ли е такова дистанционно и въобще има ли такова животно.
Благодаря предварително. Cool

[Изображение: IMG-7b3e1227b174d62a793f3295817d8ab7-V-01.jpg]
Отговори
#2
Rii i25 го имам. Можеш да програмираш само оранжевите бутони отпред към едно устройство с IR. Останалите използваш към у-во на което си сложил донгъла.
Иначе има такова животно! Аз съм се спрял на това: Logitech Harmony
P.S. А забравих, само няма клавиатура.
Отговори
#3
(28-12-2018, 18:35)Hangman написа: Rii i25 го имам. Можеш да програмираш само оранжевите бутони отпред към едно устройство с IR. Останалите използваш към у-во на което си сложил донгъла.
Иначе има такова животно! Аз съм се спрял на това: Logitech Harmony
 P.S. А забравих, само няма клавиатура.

А оранжевите бутони ги програмираш за телевизора ли?
Въпроса ми е с Rii i25 мога ли да вкл./изкл. телевизора и TV Box-а или ще ми е само за TV Box-a?
Отговори
#4
[Изображение: silvercrest-original-remote-control-silvercrest-kh.jpg]
Имам такова.Командва всичко след обучение.Запаметява до 100 операции и 8 различни уреда
Отговори
#5
(29-12-2018, 14:32)kistbam написа: А оранжевите бутони ги програмираш за телевизора ли?
Въпроса ми е с Rii i25 мога ли да вкл./изкл. телевизора и TV Box-а или ще ми е само за TV Box-a?

Да ще можеш, защото бутоните се програмират от самото дистанционно което си избереш. Т.е. един бутон обучаваш за ТВ-то, друг за бокса.
[Изображение: 71GfEcPstYL._SL1200_.jpg]
Отговори
#6
Виж и това:
http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%A...B5+PRC8460
Отговори
#7
(29-12-2018, 16:57)gotin28 написа: [Изображение: silvercrest-original-remote-control-silvercrest-kh.jpg]
Имам такова.Командва всичко след обучение.Запаметява до 100 операции и 8 различни уреда


Gotin28, от къде мога да го взема? И колко пари струва?
Щото мисля че намерих "животното" което търсех. Подобно е на твоето, но е направено главно да работи с ТВ, каквото правя и аз по принцип.
Дистанционното е Essence 4 на One for All. И мога да го купя на добра цена от тук
Ще го ползвам в комбинация с клавиатурата която показах по-горе.
Отговори
#8
Това прилича на едно което го пенсионирах като взех силвъркреста.Не струва.Виж първо този звер какво може да прави.Прилича на мини компютър.Свали си мануала или дай поща да ти го пратя и прочети.Взет е от германия от лидъл.Тук не съм ги виждал но май се продаваше в OLX.Вариантите са или скъпо Хармони или този Крест.Трябва да е обучаемо.Поздрави

Ето го
https://www.olx.bg/ad/universalno-progra...41f943b8ba
Отговори
#9
Essence 4 на One for all също е прогамируемо. По принцип има запаметени стотици хиляди устройства и ако твоето го няма си програмираш който искаш бутон. Може да управлява 4 устройства. Просто ми се вижда много близко до моето ТВ дистанционно и за това. А ти защо си го пенсионирал? Било ли е прогамируемо? Иначе ако можеш ми изпрати manual-а: k.bajlekov@gmail.com
Отговори
#10
Пратих ти мануала.Виж си меила
Отговори


Отваряне на: