Коди Фен Форум България

Пълна версия: HBO GO Bulgaria (СПРЯНА)
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Използвайте актуалната версия (2.7.8) във варианта за Коди Матрикс+ или респективно за Лея-.   Линк. Нормално е вече да човъркат интензивно по API-то, защото уеднаквяват ендпойнтовете и заявките в европейския регион с американския HBO Max. Колкото и да са се забавили плановете за миграция към HBO Max, все още не са отменени. Трябва да се действа, защото Disney+, може да им открадне потенциалните абонати. Винаги първият в дадена пазарна ниша, обира най-много дивиденти. С новото "нормално", кината в най-близко бъдеще ще станат рядкост (като физическите музеи) и накрая ще изчезнат. Кабелната и сателитната телевизия от години са на умирачка и се трансформират от линейна услуга в нелинейна IPTV с ТВ архив, за удобство на зрителите. Последните обаче ги мързи дори да си превъртат рекламните блокове и вместо да плащат за реклами с отвреме на време филм между тях, предпочитат стрийминг услугите. Удобствата на интернет услугите са неоспорими.
Здравейте на всички. Нов съм във форума и имам проблем с добавката за HBO GO на андроид тв бокса си. Моделът на бокса е TX3 Pro, обновил съм Kodi до версия 19.3 Matrix. Инсталирах добавката 2.7.8-matrix и направих настройките по описаните начини. Избирам си оператора, вкарвам си регистрацията. Съдържанието на HBO си ми излиза, но който и филм да пусна, в момента, в който тръгне, картината просто замръзва и до там. Някакви идеи? Може би нещо някаква настройка още трябва да пипна или....?
Силно се надявам поста ми да не бъде възприет с лошо и нещо против добавката на HBO Bulgaria. От 6 месеца ползвам hGO EU от официалното репо на KODI. Приставката е дори по-добра от приложението на HBO. Има възможност за добавяне в листа синхронизира до къде си стигнал на всички устройства и не на последно място дори не ти заема позиция за устройство (т.е. ползвам HBO на повече от 5 устройства).
(22-01-2022, 01:59)monday_night_messiah написа: [ -> ]Здравейте на всички. Нов съм във форума и имам проблем с добавката за HBO GO на андроид тв бокса си. Моделът на бокса е TX3 Pro, обновил съм Kodi до версия 19.3 Matrix. Инсталирах добавката 2.7.8-matrix и направих настройките по описаните начини. Избирам си оператора, вкарвам си регистрацията. Съдържанието на HBO си ми излиза, но който и филм да пусна, в момента, в който тръгне, картината просто замръзва и до там. Някакви идеи? Може би нещо някаква настройка още трябва да пипна или....?
 Едно от трите неща трябва да се оправи:
  1.  Inputstream Adaptive (имаш го вграден в Коди 19), пренастрой го на фабричните му параметри (ако си ги променял). Може евентуално през него да си ограничиш максималната резолюция на видеата на 1080p или 720p по твое желание;
  2. Google Widevine - по принцип добавките, които го изискват си го инсталират сами. В твоя пост не стана ясно, Коди вътре в Андроида ли си инсталирал или през отделна дистрибуция (някакъв *ELEC примерно)? Ако е в Андроид, то Widevine дори изобщо не се използва, а се използва вградената функционалност за DRM на самия Андроид. Пробвай на самия бокс, дали други приложения (изискващи DRM) работят нормално: Amazon Prime, Netlix... и т.н. Намират се и тестови стриймове защитени с DRM из интернет. Опитай да подадеш един такъв на плейъра и виж как ще се държи;
  3. Хардуерното декодиране: при някои устройства, операционни системи или формати, офлоудинга създава проблеми и се наблюдават повече негативи, отколкото позитиви. Опитай да го изключиш временно от настройките в Коди и наблюдавай каква е промяната.
(22-01-2022, 11:27)Fireblade написа: [ -> ]Силно се надявам поста ми да не бъде възприет с лошо и нещо против добавката на HBO Bulgaria. От 6 месеца ползвам hGO EU от официалното репо на KODI. Приставката е дори по-добра от приложението на HBO. Има възможност за добавяне в листа синхронизира до къде си стигнал на всички устройства и не на последно място дори не ти заема позиция за устройство (т.е. ползвам HBO на повече от 5 устройства).
Приставката HBO GO Bulgaria вече не се разработва. За потребители на Коди 19^ препоръчваме да използват европейския форк hGO EU. След като е просто въпрос на време навлизането на HBO MAX, сегашните разработки за HBO GO ще престанат да работят, а така или иначе, вече е разработена приставка за HBO MAX (американската версия). Европейската, ще изисква някаква минимална преработка, когато ни го включат и за нашите ширини.
Цитат:Едно от трите неща трябва да се оправи:
  1.  Inputstream Adaptive (имаш го вграден в Коди 19), пренастрой го на фабричните му параметри (ако си ги променял). Може евентуално през него да си ограничиш максималната резолюция на видеата на 1080p или 720p по твое желание;
  2. Google Widevine - по принцип добавките, които го изискват си го инсталират сами. В твоя пост не стана ясно, Коди вътре в Андроида ли си инсталирал или през отделна дистрибуция (някакъв *ELEC примерно)? Ако е в Андроид, то Widevine дори изобщо не се използва, а се използва вградената функционалност за DRM на самия Андроид. Пробвай на самия бокс, дали други приложения (изискващи DRM) работят нормално: Amazon Prime, Netlix... и т.н. Намират се и тестови стриймове защитени с DRM из интернет. Опитай да подадеш един такъв на плейъра и виж как ще се държи;
  3. Хардуерното декодиране: при някои устройства, операционни системи или формати, офлоудинга създава проблеми и се наблюдават повече негативи, отколкото позитиви. Опитай да го изключиш временно от настройките в Коди и наблюдавай каква е промяната.

Доста си играх днес с настройките и забелязах нещо. В настройките на ImputStream Adaptive има две настройки - Max. Resolution general decoder и Max. Resolution secure decoder, по подразбиране и двете бяха нагласени на Max. Забелязах, че като смъкна резолюцията на Max. Resolution secure decoder на 720p, всички филми тръгват и вървят, но на 720p резолюция. Ако същата настройка я увелича на 1080p или си я върна на Max, картината по същия начин тръгва и веднага замръзва. Каква е причината да не върви на 1080p? Kodi е инсталирано от Google Play на бокса като приложение.
ТВ бокс-овете имат различни технически параметри и оттам възможности. HBO GO използва формат H264 за видеостриймовете си във всички предлагани резолюции. Ако на 720p работи, а на 1080p не, вариантите са: изключил си хардуерното декодиране(офлоудинг) за този формат (H264) и без него процесора на твоя модел ТВ бокс се затруднява с по-високите резолюции и битрейти; Може и да не си изключил хардуерното декодиране, но самия ТВ бокс е натоварен от други апликации за Андроид и/или прегрява и не се справя както е редно. Дори и да използвате относително стар модел (на 10-тина години), пак би трябвало да поддържа този видео кодек и FullHD резолюция (те също не са от вчера); Друга възможност е, да имаш проблем с WiFi връзката към сървърите на HBO и стриймовете със висок битрейт да не преминават (ниска скорост на интернета, далечно-разположен рутер, бъгав рутер или нещо подобно).

Пробвай да пуснеш видео (H264 формат, 1080p резолюция) записано на флашка през Коди на този ТВ бокс и тествай работи ли нормално. Това видео, ще се отвори, без да минава през Inputstream Adaptive т.е. настройките, които си направил там и мрежовата връзка, няма да влияят в случая.

П.С: Кажи точния модел на ТВ бокс-а, за да проверим спецификациите му.
Не искам да съм лош пророк, но на несертифицирано устройство, едва ли ще може да се възпроизведе нещо повече от 720р.
Качих два филма във формат AVC H264 FullHD на флашка и пробвах - вървят си нормално.

Това е моделът на TV бокса.:
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_397957.html

https://drive.google.com/file/d/11WglisU...sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/11UYaK7u...sp=sharing
(22-01-2022, 22:52)mehanic написа: [ -> ]Не искам да съм лош пророк, но на несертифицирано устройство, едва ли ще може да се възпроизведе нещо повече от 720р
 
Не е до сертификат а до хардуер и до резолюцията която позволява ТВ/монитора към който е включен бокса.
Всеки модел с процесор Amlogic S905X2 - X3 си плейват без проблем на 1080р, през добавката за HBO GO
Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43