Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi забива на TV HD
#1
Здравейте, имам проблем с възпроизвеждането на телевизионите канали на Коди:
използвам плейлиста на iptv доставчик която пускам с iptv simple client . Проблема е само с HD каналите , които насичат и скоро след пускане цялата система увисва- трябва да вадя захранването. Използвам Kodi  чрез Coreelec на усройство с 2 GB  на вътрешната памет , но и на външна е така . Интересното за мен е , че филми от Elementum например даже и 4К нямат проблем. Имате ли идея дали може да се оправи ?
Отговори
#2
Пробвал ли си да включиш/изключиш хардуерното ускорение?

https://kodi.wiki/view/File:Settings.vid...ration.png
Отговори
#3
Да. Изключих го, но тогава става кошмар.

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk
Отговори
#4
Синхронизирай честотата на опресняване на екрана.
(Adjust display refresh rate to match video)

https://kodi.wiki/view/File:Settings.videos.player.png
Отговори
#5
Предполагам, че си чужбина и проблемите ти се дължат на интернет доставчика. Но това е само предположение...
А не казваш и кой ти е доставчика! Какъв ти е нета, какъв хардуер, и тн....а друго устройство прави ли тези проблеми...

Zzlatev хвърля боб, а аз гледам на кафе   Wink
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#6
Не, в София съм. Интернета ми е 70 mb.
Доставчика е Netip, а хардуера е китайски Tanix TX max с amlogic 905 w. Имам бегъл спомен, че на Android нямаше този проблем, но го махнах, тъй като работеше само на 720p и там пък филмите забиваха. Сега забелязах, че увисването го прави само на mpeg 2 видеа.

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk
Отговори
#7
Явно си със стоковия ром, който е по дифолт. С него е пълна боза всичко.
Пробвай с модната версия OTA. Преди това бекъп на имиджа с TWRP.

П.С. Сега видях, че си с CoreElec. В техния форум или подобни проблеми като твоя?
| < Laziness is stupidity of the body, stupidity is laziness of the mind > |
| < Faulheit ist Dummheit des Körpers, Dummheit ist Faulheit des Geistes > |
Отговори
#8
(12-01-2019, 21:43)Любо77 написа: Не, в София съм. Интернета ми е 70 mb.
Доставчика е Netip, а хардуера е китайски Tanix TX max с amlogic 905 w. Имам бегъл спомен, че на Android нямаше този проблем, но го махнах, тъй като работеше само на 720p и там пък филмите забиваха. Сега забелязах, че увисването го прави само на mpeg 2 видеа.

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk

Изненадан съм , че имаш проблем с този бокс и то от такова естество.
Плейвам си всякакви филми дори и 4К 30Fps всичко си е ОК.
Нещо не мога да схвана кое работи само на 720р .....понеже въпросният модел си работи чудесно и си разпъва до резолюцията която подържа моя ТВ който е 4К.
С 50Mbit интернет от А1 и нямам проблем с плейването на канали които са FHD.
За целта обаче ползвам IPTV PRO + MX Player PRO като в настройките на плеъра съм задал HW+ decoder 
Проблема може и да е в изходният сорс на плейлистата която ползваш или версията фърмуер която ти е инсталирана.
Отговори
#9
Имам проблем само с iptv възпроизвеждането на mpeg 2 видеа. Иначе на филмите бокса е чук. Когато беше на андрида, нямах проблем с телевизията, но пък там филмите на Коди забиваха, та затова изтрих андроид иначе щях да гледам ТВ на друг плеър

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk
Отговори
#10
(13-01-2019, 00:21)Любо77 написа: Имам проблем само с iptv възпроизвеждането на mpeg 2 видеа. Иначе на филмите бокса е чук. Когато беше на андрида, нямах проблем с телевизията, но пък там филмите на Коди забиваха, та затова изтрих андроид иначе щях да гледам ТВ на друг плеър

Изпратено от моят SM-A520F с помощта на Tapatalk

За съжаление нямам опит с ползването на Openelec и други подобни Линукс дистрибуции и не мога да ти помогна
Но ако няма решение връщай на Андроид поне там имаш избор за ползване на плеъри Smile
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,119 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 549 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz
  Kodi PC qbadabaduuu 9 1,487 15-12-2023, 13:11
Последна публикация: m1TeT0
  Kodi 19: Грешка-dependency xbmc python 2.1.0 could not be satisfied i_deni 22 13,493 30-10-2023, 20:55
Последна публикация: irongrip
  Kodi 18.9 Бг добавки teyri 2 846 30-10-2023, 13:06
Последна публикация: teyri

Отваряне на: