Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KODI 18
#21
(24-01-2019, 21:21)Majide написа:
(24-01-2019, 17:44)Topper написа: Абе чудя се, като и Коди взеха (явно) да се борят със стриймовете, за да не ги считат за пирати... а като какво може да се ползва Коди без стриймове? Да си сваля файловете/бананите и да си ги гледам ли... За какво ми е тогава! По-добре Emby/Plex тогава ....
 XBOX Media Center a.k.a. XBMC (сега Kodi) е създаден за просвирване, проглеждане на домашната мултимедийна колекция на потребителите на XBOX (сега и всички други платформи). Гледането на live стриймове и прочие VOD съдържание е допълнителна екстра, към собственото съдържание на потребителите: записани домашни тържества, видеклипове, снимки, закупена музика и филми през онлайн магазини (с опция download) или на физически носители (BluRay, DVD, Audio CD...) Kodi  е добър организатор на мултимедия именно защото има добра интеграция с множество онлайн бази данни за мултимедийна телеметрия: обложки, описания, рейтинги и какво ли още не. Може би някои от вас предпочитат сами да си сканират обложките на дисковете, докато ги rip-ват на компа? Защо не. Ползвайте каквото ви харесва. Не е проблем да ползвате и всичките медия центъри едновременно, не че има смисъл, но е възможно. Важното е, че имате избор и най-добрите варианти са с open source  Cool

Wink Много добре написано от @Majide! С тази информация за Kodi трябва да почва Уикипедия.
Отговори
#22
(29-01-2019, 21:45)krabor53 написа: А как да си  върна бокса на Kodi 17,6 от саѝта не става а нямам бакъп.
От сайта на Коди, става: http://mirrors.kodi.tv/releases/android/

Препоръчвам ви, да не го правите. Коди 17 има големи структурни недостатъци, които с point releas-ите (17.X) не бяха поправени (защото не беше възможно). Сега, след цели две години разработка, най-сетне имаме на разположение първата надеждна и стабилна версия (от Коди 14 насам), а вие не я харесвате ?!
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#23
Най-големият плюс на 18-ката лично за мен е възможността да се гледа HEVC без хардуерна поддръжка и ускорение. Не знам как са го постигнали, но 5.1 HEVC се гледа спокойно, без да отива процесора на 100 % и да сече.
Отговори
#24
(30-01-2019, 08:44)Majide написа:
(29-01-2019, 21:45)krabor53 написа: А как да си  върна бокса на Kodi 17,6 от саѝта не става а нямам бакъп.
От сайта на Коди, става: http://mirrors.kodi.tv/releases/android/

Препоръчвам ви, да не го правите. Коди 17 има големи структурни недостатъци, които с point releas-ите (17.X) не бяха поправени (защото не беше възможно). Сега, след цели две години разработка, най-сетне имаме на разположение първата надеждна и стабилна версия (от Коди 14 насам), а вие не я харесвате ?!

Може да ползват някой скин, който още го няма за Коди 18 Wink
Или пък някой аддон да не им работи както трябва. Примерно на аддона Sport365, на Коди 17.6, когато се визуализират мачовете, отзад на надписа има какво качество е стрийма и на какъв език е, а на Коди 18 не се появява това. Аз лично се порових из кода на добавката и ми изглежда всичко нормално с извеждането на наименованието, та не можах да намеря причина, да не се вижда в Коди 18.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#25
Здравейте, при мен се появи един проблем. Моля ако някой може да ми помогне. Става въпрос за Коди 18 - платформа Windows 10 /но свалено от Microsoft Store/. Опитвам се да инсталирам от .zip файл, но не виждам хард диска, тоест виждам само някаква вътрешна памет, която няма нищо общо. Направил съм настройки на Експерт, направил съм да се инсталира от външни файлове и да се виждат скрити папки и файлове.
Дали може да ми помогнете ?
Отговори
#26
(30-01-2019, 15:54)tikvabg написа: Здравейте, при мен се появи един проблем. Моля ако някой може да ми помогне. Става въпрос за Коди 18 - платформа Windows 10 /но свалено от Microsoft Store/. Опитвам се да инсталирам от .zip файл, но не виждам хард диска, тоест виждам само някаква вътрешна памет, която няма нищо общо. Направил съм настройки на Експерт, направил съм да се инсталира от външни файлове и да се виждат скрити папки и файлове.
Дали може да ми помогнете ?

А защо не си инсталираш нормално Коди, а през Store-а?
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#27
(30-01-2019, 17:01)martinstz написа:
(30-01-2019, 15:54)tikvabg написа: Здравейте, при мен се появи един проблем. Моля ако някой може да ми помогне. Става въпрос за Коди 18 - платформа Windows 10 /но свалено от Microsoft Store/. Опитвам се да инсталирам от .zip файл, но не виждам хард диска, тоест виждам само някаква вътрешна памет, която няма нищо общо. Направил съм настройки на Експерт, направил съм да се инсталира от външни файлове и да се виждат скрити папки и файлове.
Дали може да ми помогнете ?

А защо не си инсталираш нормално Коди, а през Store-а?

Защото да си  призная честно, не виждам откъде да го де-инсталирам :Smile А иначе, така беше компютъра, беше инсталирано от там и си направи ъпдейт. Със старата версия, нямаше такива проблеми
P.S намерих откъде да го де-инсталирам. Пробвам по другия начин да инстална и ще кажа какво е станало

P.S.2 Така стана всичко и работи, благодаря
Отговори
#28
(30-01-2019, 10:49)martinstz написа:
(30-01-2019, 08:44)Majide написа:
(29-01-2019, 21:45)krabor53 написа: А как да си  върна бокса на Kodi 17,6 от саѝта не става а нямам бакъп.
От сайта на Коди, става: http://mirrors.kodi.tv/releases/android/

Препоръчвам ви, да не го правите. Коди 17 има големи структурни недостатъци, които с point releas-ите (17.X) не бяха поправени (защото не беше възможно). Сега, след цели две години разработка, най-сетне имаме на разположение първата надеждна и стабилна версия (от Коди 14 насам), а вие не я харесвате ?!

Може да ползват някой скин, който още го няма за Коди 18 Wink
Или пък някой аддон да не им работи както трябва. Примерно на аддона Sport365, на Коди 17.6, когато се визуализират мачовете, отзад на надписа има какво качество е стрийма и на какъв език е, а на Коди 18 не се появява това. Аз лично се порових из кода на добавката и ми изглежда всичко нормално с извеждането на наименованието, та не можах да намеря причина, да не се вижда в Коди 18.
Не може да се върне на стара версия на Коди може само по нова .Някой друг опитвал ли е да се връща назад с IPTV box.

(30-01-2019, 10:49)martinstz написа:
(30-01-2019, 08:44)Majide написа:
(29-01-2019, 21:45)krabor53 написа: А как да си  върна бокса на Kodi 17,6 от саѝта не става а нямам бакъп.
От сайта на Коди, става: http://mirrors.kodi.tv/releases/android/

Препоръчвам ви, да не го правите. Коди 17 има големи структурни недостатъци, които с point releas-ите (17.X) не бяха поправени (защото не беше възможно). Сега, след цели две години разработка, най-сетне имаме на разположение първата надеждна и стабилна версия (от Коди 14 насам), а вие не я харесвате ?!

Може да ползват някой скин, който още го няма за Коди 18 Wink
Или пък някой аддон да не им работи както трябва. Примерно на аддона Sport365, на Коди 17.6, когато се визуализират мачовете, отзад на надписа има какво качество е стрийма и на какъв език е, а на Коди 18 не се появява това. Аз лично се порових из кода на добавката и ми изглежда всичко нормално с извеждането на наименованието, та не можах да намеря причина, да не се вижда в Коди 18.
Не може да се върне на стара версия на Коди може само по нова .Някой друг опитвал ли е да се връща назад с IPTV box.
Отговори
#29
1-во деинсталирате изцяло старата версия (Внимание: ще ви изтрие добавките в нея и настройките). След това влезте в магазина за приложения, намерете Коди и му изключете автоматичните ъпдейти. Накрая, инсталирайте която стара версия желаете.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#30
(30-01-2019, 21:45)Majide написа: 1-во деинсталирате изцяло старата версия (Внимание: ще ви изтрие добавките в нея и настройките). След това влезте в магазина за приложения, намерете Коди и му изключете автоматичните ъпдейти. Накрая, инсталирайте която стара версия желаете.

Да така стана.Мерси. Wink
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Kodi проблем с торенти FS 4K Max crusheraaa 14 3,057 02-04-2024, 13:17
Последна публикация: Aashvi78
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,281 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 650 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz
  Kodi PC qbadabaduuu 9 1,754 15-12-2023, 13:11
Последна публикация: m1TeT0
  Kodi 19: Грешка-dependency xbmc python 2.1.0 could not be satisfied i_deni 22 14,153 30-10-2023, 20:55
Последна публикация: irongrip

Отваряне на: