Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Помощ за Python Easy Html Parser - Elementum burst
#21
Това, че си го копирал от някъде не значи че не е грешно Smile

Виж сега и замунда и зелка имат ограничение от 10 торента за 10 минути. Ако си настроиш burst както ти казах да вади от всеки тракер само 2 макс 3 най-добри резултата, това прави поне 4-5 търсения в рамките на 10 мин, повече от достатъчно е за нормална употpеба.

За да се направи версия, която работи само чрез магнет линкове е необходимо следното:

1. Първо трябва да се направи проверка дали такива съществуват, защото иначе скриптът дава грешка и спира. Това което си направил ти се чупи в момента, в който попаднеш на торент без magnet връзка
2. След това трябва да се добави код, който да взима от настройките индивидуалния tracker key за всеки потребител (това е алтернатива на user/pass) и да го лепи зад магнет връзката, заедно с информация за съответния тракер (това ще е малко повече занимавка)
3. За замунда трябва да се модифицира кода на burst така че да обхожда индивидуални страници (не е сложно, защото го има като код), но да взема само magnet връзката (трябва пак да се променя основния код) и да лепи съответния тракер+key

Горните неща не са невъзможни, но изискват сериозно вмешателство в основния код, не знам дали авторът ще ги приеме само заради нашите 2 частни БГ тракера. Това значи някой да поддържа паралелна версия и да я обновява всеки път когато основната се промени ... изглежда за хора с повече свободно време. Също така имай предвид, че аз изобщо не съм програмист нито по образование нито по призвание, та тия неща не са ми като да ги правя насън. Предполагам някой професионалист може да го направи за 2 часа.
Иначе като имам време някой ден може да го видя за идеята, но не е приоритет, защото и сега си работи.
Отговори
#22
(10-07-2018, 13:41)barev написа: Това, че си го копирал от някъде не значи че не е грешно Smile

Виж сега и замунда и зелка имат ограничение от 10 торента за 10 минути. Ако си настроиш burst както ти казах да вади от всеки тракер само 2 макс 3 най-добри резултата, това прави поне 4-5 търсения в рамките на 10 мин, повече от достатъчно е за нормална употpеба.

За да се направи версия, която работи само чрез магнет линкове е необходимо следното:

1. Първо трябва да се направи проверка дали такива съществуват, защото иначе скриптът дава грешка и спира. Това което си направил ти се чупи в момента, в който попаднеш на торент без magnet връзка
2. След това трябва да се добави код, който да взима от настройките индивидуалния tracker key за всеки потребител (това е алтернатива на user/pass) и да го лепи зад магнет връзката, заедно с информация за съответния тракер (това ще е малко повече занимавка)
3. За замунда трябва да се модифицира кода на burst така че да обхожда индивидуални страници (не е сложно, защото го има като код), но да взема само magnet връзката (трябва пак да се променя основния код) и да лепи съответния тракер+key

Горните неща не са невъзможни, но изискват сериозно вмешателство в основния код, не знам дали авторът ще ги приеме само заради нашите 2 частни БГ тракера. Това значи някой да поддържа паралелна версия и да я обновява всеки път когато основната се промени ... изглежда за хора с повече свободно време. Също така имай предвид, че аз изобщо не съм програмист нито по образование нито по призвание, та тия неща не са ми като да ги правя насън. Предполагам някой професионалист може да го направи за 2 часа.
Иначе като имам време някой ден може да го видя за идеята, но не е приоритет, защото и сега си работи.

Ако видиш, какво съм преработил в добавката, ще видиш, че взимам магнет линка от Замунда без никакви преработки по добавката. Има си го като опция в нея. В момента и Замунда и Зелка работят с магнет линкове. Ако те притесняват нещо добавките след магнета на Зелка, не е проблем да се махнат и пак ще работи, но тъй като и в добавката на Замунда, и в добавката за Зелка, човекът, който ги е написал е използва такива Custom trackers, а добавките се работят от години без проблеми, то предполагам, че няма да има проблем и тук ако се добавят. Добавил съм ги само за Зелка, за Замунда си хваща само магнета и си работи без проблеми.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#23
(10-07-2018, 13:41)barev написа: Горните неща не са невъзможни, но изискват сериозно вмешателство в основния код, не знам дали авторът ще ги приеме само заради нашите 2 частни БГ тракера.

Не виждам причина автора да не ги приеме защото тези тракери са основно пълни с англоезични филми, което е добре дошло за всеки потребител на Kodi по света. Аз много се радвам, че вие двамата се ангажирате с време и нерви да се занимавате с това и ако някой ден се запозная с вас с радост бих ви черпил по бира.

П.с. Дали не може да се помисли и за добавяне на arena.bg, моля?
Отговори
#24
Има един дребен детайл, че zamunda и zelka са частни тракери и са блокирани за ip-та извън България ...
Иначе за арена ще направя след няколко седмици, когато съм по-свободен ...
Отговори
#25
(14-07-2018, 13:24)sapiora написа:
(10-07-2018, 13:41)barev написа: Горните неща не са невъзможни, но изискват сериозно вмешателство в основния код, не знам дали авторът ще ги приеме само заради нашите 2 частни БГ тракера.

Не виждам причина автора да не ги приеме защото тези тракери са основно пълни с англоезични филми, което е добре дошло за всеки потребител на Kodi по света. Аз много се радвам, че вие двамата се ангажирате с време и нерви да се занимавате с това и ако някой ден се запозная с вас с радост бих ви черпил по бира.

П.с. Дали не може да се помисли и за добавяне на arena.bg, моля?

Както е писал колегата barev, а и както и аз знам, тези тракери са блокирани извън България и чест прави на разработчиците, че са ги добавили, но пък са премахнали един ред от техния си код, поради което тракерите не работеха с тяхното обновяване, та се наложи да го добавя, за да работят коректно.
Колкото за вмешателството в кода, постигнал съм работата с магнет линкове без никакво вмешателство в основния код, така че няма проблем да бъдат приети и с магнет линкове. Все пак и така си работят, а и сега човек има избор - или през торент файлове от официалната добавка (само barev ако желае може да уведоми разработчиците да върнат реда from urllib import unquote във файла burst.py, за да работят провайдърите, иначе не работят, за да може в последващи версии да не си играя постоянно да го добавям), или да ползват добавката, която съм преработил и която работи с магнет линкове. Все пак изборът е хубаво нещо Wink
П.П. Barev ако се заеме с Арена, аз мога да се пробвам с enеrgy-torrent. Там субтитрите са директно вкарани в торентите. Нека има избор Wink Всъщност ще се пробвам без значение дали Barev ще се захване с Арена Smile Докъде ще я докарам е друг въпрос Big Grin
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Lightbulb Python 3 Majide 0 2,793 12-10-2019, 23:05
Последна публикация: Majide
  Помощ за плъгин Мисия моят дом ByJohnie 6 8,262 01-12-2017, 23:21
Последна публикация: ByJohnie
  Разархивиране на RAR архиви в python Majide 7 12,666 20-06-2017, 20:50
Последна публикация: Majide

Отваряне на: