Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A1 Explore TV (бившата MtelNow)
Здравейте,
вчера инсталирах пристаквата на CoreElec с Коди 18.9, и по рано съм го правил.
Общо взето логвам се, изкарва ми списъка с предаванията на живо, в моя случай, обаче като си избера нещо, завърти и нищо не се случва.
Гледам в лога пише някакви неща, ама не ми е ясно, какво се случва. Ако трябва да прикача някакво парче от лога?

Поздрави!
Отговори
(19-03-2021, 14:29)miros-ps написа: Здравейте,
вчера инсталирах пристаквата на CoreElec с Коди 18.9, и по рано съм го правил.
Общо взето логвам се, изкарва ми списъка с предаванията на живо, в моя случай, обаче като си избера нещо, завърти и нищо не се случва.
Гледам в лога пише някакви неща, ама не ми е ясно, какво се случва. Ако трябва да прикача някакво парче от лога?

Поздрави!

Да си отговоря сам, може пък да помогна на някой друг.
Както казах - тази приставка съм я пробвал много пъти, както последните няколко месеца така и преди няколко години - никога не успях да я пордкарам. Опитвал съм на PC, дали бе с Уин или Линукс - не помня, oпитвал съм на RPi 3b и Odroid N2.
И изведнъж вчера нещата се случиха. Направих следното:

Инсталирах приставката, но този път вместо да отида и да я пусна, отидох при инсталираните от мен добавки, влязох в настройките на модула отговарящ за WildVine CDM - InputStream Helper и от там избрах (Re)install Widevinew CDM Library. Чак след това стартирах приложението. Въведох име и парола и всичко заработи без проблеми.

Тествано е на RPi 3 с LibreElec 9.2.6 с Odroid N2+ на CoreElec 2.9.7 и 19.0 (или 19.1, че бяха пуснали CoreElec с Kodi 19.1 rc2).
Поздрави!
Отговори
Здравейте,

Имам проблем с приставката на Amazon FireTVStick 4K - дава ми съобщение за грешка "User and device do not belong to the same household". Пробвах да изтрия всички устройства - същият проблем. Имам 2 стика, на единия приставката работи, на другия не. Пробвах и с factory reset, няма ефект за съжаление. Версията на Kodi e 19.1.
Отговори
Здравейте,
От няколко дни приставката не може да отвори списъка със стари програми до 7 дни назад/ТВ програма/. А иначе каналите на живо ги отваря. Какъв може да е проблема?
Отговори
(22-08-2021, 21:36)valli написа: Здравейте,
От няколко дни приставката не може да отвори списъка със стари програми до 7 дни назад/ТВ програма/. А иначе каналите на живо ги отваря. Какъв може да е проблема?

Проблемът е, че сайта е ъпдейтнат и съответно трябва и приставката да се ъпдейтне за да отговаря на проемните
Отговори
Здравейте,

надявам се Мтел-ската добавка да бъде обновена скоро, че понякога връщането назад е удобна функция.

Понеже на скоро преинсталирах искам да споделя нещо, ако някой не го е споменал вече. Става въпорс за Фюжън пък и за Мтел - ако пуснете телевизията и картината ви спре и остане само звука, има една опция в Коди, която случайно намерих, че е отговорна за това. В Плейър > Видеа > Playback > Adjust display framerate, е това като му дам off и всичко тръгва перфектно Smile

И да попитам нещо - някой имал ли е проблеми с инсталирането на Sportowa на Коди 19+? Аз пробвах с версията от това репо, както и с тази от репото на мбебе, която е по-нова, и все пищи, че иска Питон 2.1.0. Добре, че SportHD работи, та да има алтернатива.

Поздрави!
Отговори
(02-09-2021, 16:01)miros-ps написа: Здравейте,

надявам се Мтел-ската добавка да бъде обновена скоро, че понякога връщането назад е удобна функция.

Понеже на скоро преинсталирах искам да споделя нещо, ако някой не го е споменал вече. Става въпорс за Фюжън пък и за Мтел - ако пуснете телевизията и картината ви спре и остане само звука, има една опция в Коди, която случайно намерих, че е отговорна за това. В Плейър > Видеа > Playback > Adjust display framerate, е това като му дам off и всичко тръгва перфектно Smile

И да попитам нещо - някой имал ли е проблеми с инсталирането на Sportowa на Коди 19+? Аз пробвах с версията от това репо, както и с тази от репото на мбебе, която е по-нова, и все пищи, че иска Питон 2.1.0. Добре, че SportHD работи, та да има алтернатива.

Поздрави!

+1 подкрепям за ъпдейт на добавката
Отговори
(01-08-2021, 15:24)jameshet написа: Здравейте,

Имам проблем с приставката на Amazon FireTVStick 4K - дава ми съобщение за грешка "User and device do not belong to the same household". Пробвах да изтрия всички устройства - същият проблем. Имам 2 стика, на единия приставката работи, на другия не. Пробвах и с factory reset, няма ефект за съжаление. Версията на Kodi e 19.1.

Имах същия проблем на windows машина. Успях да го work around-на като смених "settings_device_id" с произволно генериран UUID в settings.xml файла за приставката.
settings.xml може да се намери в 
<user_data>/addon_data/plugin.video.mtelnow
user_data е различно в зависимост от операционната система: https://kodi.wiki/view/Userdata
Отговори
Дали някой друг има проблем като моя?Само на TV1000 и Explore ми показва само една хоризонтална тясна лента от картината, проверих настройките ,не помага.Ползвам RaspberyPi 4 kodi 19.1 Libreelec 10
Отговори
При мен с уиндоус 7 и коди 18.9 няма проблеми.
Отговори


Отваряне на: