Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bulsatcom + VPN + Kodi/Android TV или
#1
Здравейте,

от доста време следя темите за коди и булсатком/ може би 3 години вече, но напоследък или от както разработчикът на плъгина го направи само за linux/android, играчката стана голяма и досадна и най-вече не работи, затова реших да си набавя нужните неща, за да мога да гледам и да не се занимавам всеки ден с една и съща простотия (надявам се да ме разбирате..)!

Живея в Лондон и не мога да си закача чиния, затова се налага да гледам през интернет, обаче не всичко имам. Например липсват доста канали, някой от тях са блокирани заради европейски законти, други по други незнайни за мен причини ги няма в сайта на булсата.

Това, което имам в момента е:

- Акаунт на булсатком, на който се плаща и диема екстра пакетът,
- VPN сървър, през който да мога да гледам евентуално всички ТВ,
- Raspberry pi 2

Това, което сега се чудя е какво точно ми трябва, за да настроя тв-тата и да не се занимавам повече. Чета, че най-верочтно ми трябва някакъв бокс, който да подкарва андроид и коди и да ползвам плъгина, който авторът му го направи за андроид/линукс само?

Какъв бокс всъщност ми трябва, кой е най-добре да взема? Също така Fire TV (на Амазон) върши ли ми работа? Понеже знам, че на него коди върви. Или пък Chromecast на Гугъл? Имам и raspberry pi 2, ако върши някаква работа или пък не трябва цял ден да си играеш, че да подкараш всичко на него.

Благодаря предварително за отделеното време!
Живота е като терена или ставаш силен, блокираш, сваляш и целяваш или се отказваш, падаш и си заминаваш! 
beBoss™
Отговори
#2
Аз бих ти предложил да си направищ един скромен домашен сървър; Взимаш си един китаец с поддръжка на LibreELEC и инсталираш добавката, която е интегрирана с TVHeadend. Тва, разбира се, може да стане и с raspberry-то.

Не съм сигурен с VPN-а дали ще се получи през някой addon като VPN Manager. Нищо не ти пречи да опиташ. Ако имаш време и желание със сигурност ще успееш.
Не се притеснявай да питаш. Тези дни, ако имам свободно време, ще направя една тема как да направим един домашен сървър на Булсатком - Live TV & recordings.
Ти, ако имаш желание, можещ да опиташ сам да започнеш.



Тва може да стане и без такива гимнастики със сървъра и т.н и да е много по-лесно. Всичко е, ако имаш желание.
Иначе можеш да сложиш добавката, която ByJohnie поддържа и да я настроиш с VPN Manager. Тя има и видеотека. Можеш и с програмната добавка, която Мартин поддържа. Имаш избор Smile
https://youtu.be/vugtUuiYrtI
Погледни долу в описанието линка и виж вариантите.
Отговори
#3
Аз за VPN-a му взех рутер и направо го настройх вътре, та мрежата през рутера е направо с БГ ип.

Разбира се имам желание, посъбрал съм малко нерви(понеже с коди преди доста време ми отнемаше да настроя всичко) и остава да намеря време да пробвам нещата, но със сигурност ще искам да ги наглася!

Иначе, кой е този китаец, ако може да споделиш малко имена, да разгледам как вървят цените, но ако и с распберито става, първо ще пробвам с него. Сега виждам LibreELEC , което до колкото помня май го има за берито.

Благодаря все пак за вниманието, бях леко скептичен дали да пусна тема, понеже мислех, че ще ме налетят хейтърите с предтекст, абе всичко го имам във форума седни и чети Big Grin
Живота е като терена или ставаш силен, блокираш, сваляш и целяваш или се отказваш, падаш и си заминаваш! 
beBoss™
Отговори
#4
Щом ти минава през рутера и цялата ти мрежа е през VPN, значи е много добро начало.

На първо време опитай с raspberry-то. Щом го имаш налично, е по-добре с него да пробваш.
Ако имаш желание за китаец по нататък ще ти предложа някой, като може и други да се включат с впечатления. Така ще е по-полезно и за други хора.

Първо, инсталирай добавките от българското хранилище на Мартин и на ByJohnie. Избери си една от двете и опитай да я настроиш с vpn manager. Така ще имаш работещ вариант, който е добре, за да можеш да гледаш телевизия. Препоръчвам ти добавката с видеотеката, защото е 2в1 и е видео добавка. Не ангажира отделно pvr client, за да работи. В никакъв случай добавката, която Мартин поддържа не е по-лоша. Избери си сам.
Второ, инсталирай libreelec на raspberry. Там ще можеш да експериментираш и с двата варианта.

Утре ще продължим.
Отговори
#5
1
Отговори
#6
Да, защо ти е китайски бокс като си имаш Малинка?
Отговори
#7
Бърз ъпдейт, за тези които може би се интересуват, как аз подкарах булсатком-а.

Какво ползвам: На Raspberry-то, свалих и инсталирах LibreELEC, става бързо и лесно. Сваляте инсталатора според операционната система, която ползвате на компютъра, слагате SD картата в комютъра и от инсталатора му посочвате картата и давате да инсталира/копира LibreELEC на картата.

Следващата стъпка е инсталирането на аддоните/плъгини-те. Аз свалих и инсталирах този на Мартин
Инсталирах PVR Simple Client (върви си с Kodi), настроих с настройките, които са във всяка една тема, от както има Bulsatcom плъгин и разбира се свалих и инсталирах от репото на Мартин, Bulsatcom плъгина, който настройките му общовзето са да въведеш името и паролата за Bulsatcom акаунт-а.

От Raspberry-то излиза един HDMI кабел към ТВ-то и всичко работи както трябва.

За българска мрежа ползвам Le-VPN, който съм настрой директно в рутера(чрез L2TP ), който купих за тази цел (най-евтиният).

Май това е всичко.

Поздрави.
Живота е като терена или ставаш силен, блокираш, сваляш и целяваш или се отказваш, падаш и си заминаваш! 
beBoss™
Отговори
#8
Браво колега!
Ако всеки обясняваше като теб, как си е решил даден проблем, форумът щеше да бъде още по-полезен.
Поздравления.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,113 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 548 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz
  Kodi PC qbadabaduuu 9 1,478 15-12-2023, 13:11
Последна публикация: m1TeT0
  Kodi 19: Грешка-dependency xbmc python 2.1.0 could not be satisfied i_deni 22 13,467 30-10-2023, 20:55
Последна публикация: irongrip
  Kodi 18.9 Бг добавки teyri 2 844 30-10-2023, 13:06
Последна публикация: teyri

Отваряне на: